Dějiny nadávání

• USA History of Swear Words

Epizody(6)

Nicolas Cage uvádí pěkně sprostý seriál o historii a dopadech některých z nejznámějších anglických vulgarismů. (Netflix)

hroubek

Tato krátká dokumentární mini-série nás seznámí s dějiny nadávání a sprostých slov. Má to šest dílů, a každý díl se zaměřuje na jedno konkrétní slovo. Je to vtipné, zábavné a i poučné. Dozvíme se historický kontext, a taky jak je dané slovo vnímané dnes. V dokumentu se objeví dost známých hostů a i profesoři lingvistiky. Dokumentem nás provází samotný Nicholas Cage, který si to užívá na maximum. ()

Idego

Cage, resp. jeho role linku je místama až trapná a kdyby tam místo něho bylo víc lingvistů, bylo by to lepší. Mimo těch pár hluchých momentů s ním je to vtipná a zároveň příjemně informativní binge-watch jednohubka na večer. Od všeho je tu trošku. Etymologie, sémiotické nuance i kulturní kontext a k tomu pěkná bluesová písnička z třicátých let. Fuck yeah! ()

sskrblik

Maximum jsou v tomto případě skutečně jen dvě hvězdy u mě. Jedná za to, že se skutečně něco málo o nadávkách dozvíme a druhá za Nicolase Cage, kterého bych si ideálně pro takové téma představoval po větší čas pořadu. Zbytek je pro mě nezáživná vata a výpovědi herců či lingvistů jsou zpravidla hlouposti. Je zajímavé, že Američané mají pár slovíček a mi pro to máme snad desítky výrazů. Jo a co to tam měla nějaká ta ženská o Sovětským svazu, kde žije? ()

Jaro.Krafcik

Netflix už ako klesol keď musí vymýšľať takéto veci. Ako niektoré epizódy sa dali a boli aj celkom fajn. Ale zaujímavé mi to veľmi neprišlo. Za pár pekných scénok z filmov a Nicolasa Cagea tomu dávam tri hviezdy. Zväčšia priemerne epizódy ktorých je však iba šesť a maju dokopy cez 20 minút. Úplne stačilo a človek sa aj niečo dozvie. Len keby tam neboli tie upjaté lgbt ksichty a nekomentovali to. Čakal som určite viac A varovanie, kto nerád nadáva nech to radšej ani nepozerá. Aj keď si myslim že každému nejáka nadávka občas ujde a uvoľní sa. 3* ()

Lachtaan

Jelikož nadávám bohužel dost často, ale rád v anglických výrazech, tak jsem se na tuhle netradiční dokumentární sérku vyloženě těšil. Úplně největší radost jsem měl z angažmá Nicka Cage, jehož tvorbu v posledních letech vyloženě proklínám, tady je ale nejen sympaťák a příjemně se poslouchá, ale hlavně vypadá líp než i ve většině postarších, ještě kvalitních filmech. [viděno na Netflixu] ()

Nicolas Cage opouští roli Joa Exotica

Nicolas Cage opouští roli Joa Exotica

14.07.2021

Když na jaře loňského roku vypustil Netflix do světa dokumentární minisérii Pán tygrů o excentrických chovatelích kočkovitých šelem, zaznamenal s ní obří úspěch díky dramaticky bohaté „true crime“… (více)

Nicolas Cage nás provede dějinami vulgarismů

Nicolas Cage nás provede dějinami vulgarismů

09.12.2020

Pro skalní fanoušky mnohostranného herce přišly Vánoce o pár dnů dřív, Nicolas Cage se totiž stane průvodcem šestidílného dokumentárního seriálu na Netflixu s názvem Dějiny nadávání. Sám titul mluví… (více)