Plae Rak Chan Duai Chai Thoe

• Thajsko แปลรักฉันด้วยใจเธอ (více)

Teh a Oh-aew byli nejlepšími přáteli, dokud je rozepře v dětství nezměnila v rivaly. O několik let později, když se připravují na přijímací zkoušky na univerzitu, se znovu potkají ve třídě čínštiny. Jejich setkání probouzí v obou neznámé pocity, se kterými se musí poprat a přijít na to, kým opravdu jsou. (Gaytitulky.info)

jiri.twist

I TOLD SUNSET ABOUT YOU "...Je to příběh dvou lidí...") jak napsala Mataa na gaytitulky.info Malá negativa pro mě: někdy umělé natahování (jako u kolumbijské Ošklivky Betty), jindy se mi zdálo počínání Teh-a až nelogické (ale jsme v seriálu a v Asii). Souhlas s Extasy - strašně málo intimností, až mi to připadalo takové umělé jako z dob počátku kinematografie a ne 21. století. Úsměvné bylo v posledních dvou dílech "plakání" Teh-a, až u jednoho záběru jsem se místo pláče rozesmál, kdy škleb byl tak dlouhý a obrovský s tekoucí vodou z očí a umělým soplem z nosu 😆. Velká pozitiva: hudba opravdu moc dobrá na to, že jsem u Thajska zvyklý spíše na tklivé klavíry, kdy skladbu od skladby nepoznám, že by se nějak lišila (tady ano), dobré herectví a Hoon - sympoš (bratr Teh-a). I PROMISED YOU THE MOON Většinou to tak bývá, že druhé série nebývají tak dobré, někdy je to jen odvar. Tady v tomto případě tomu tak není. V mém případě si troufám tvrdit, že dvojka je snad ještě o chlup lepší, než jednička. Veškeré klady a přednosti tohoto vyspělého a trošku "jiného" seriálu od šablony těch thajských zůstaly a přidaly se k nim další. Dvojka je dospěláčtější, drží se pevně hlavní linky obou nejdůležitějších postav a je hodně ze života. Ba já už i věřil po čtvtrém díle, že to dopadne tak, jak v životě často a už mě to ani nemrzelo. Teh je Asiat každým coulem na rozdíl od některých asijských výjimek, u kterých se to téměř nepozná. U tohoto jednadvacetiletého herce ale výraz a hraní bylo tak uvěřitelné a osobnost tak výrazně přitažlivá se svými ďolíčky ve tvářích. Oh-aew byl jiný, ale také velmi zajímavý. Hudba skvělá. K naprosté dokonalosti chybělo u zpracování už jen to, že asi dvě tři scény se mi zdály zbytečně moc protažené. Velká spokojenost. ()

Petra321

Prvá séria: Na začiatok by som chcela povedať, že som sa obávala, čo vlastne idem pozerať. Obsah mi prezradil, že sa jedná o dvoch rivalov, ktorí sa do seba zamilujú vďaka hodinám čínštiny. Možno sa to zdá ako klišé, keďže asi všetko okrem tej čínštiny už poznáme a videli sme mnohokrát predtým, no nakoniec som bola príjemne prekvapená tým, aké dobré to vlastne bolo. Dvaja herci, stvárňujúci hlavné postavy, zvládli svoje úlohy naozaj famózne a ja som v niektorých momentoch úplne zabudla, že pozerám drámu, a nie skutočný život dvoch priateľov. Môžem vôbec povedať, že boli priateľmi? Pretože mám pocit, že túto fázu vzťahu akosi preskočili. Teda pokiaľ nepočítam začiatok, keď boli ešte len deťmi. Možno sa mi to ale iba zdá kvôli nízkemu počtu epizód, pretože v tej druhej tam tie náznaky priateľstva naozaj boli. Ich chémia bola skvelá. Verila som úplne všetkému, čo hovorili a robili. Ich činy boli jednoducho tak uveriteľné, až sa mi miestami zdalo, že pozerám nejakú reality show so skrytou kamerou. Oh-aew si získal moju pozornosť skutočne rýchlo. Zamilovala som sa nielen do jeho peknej tváre, ale aj charakteru a správania. Neviem hovoriť po čínsky, a ak mám byť úprimná, tak asi ani nechcem, pretože by to zabralo priveľa času, ktorý by som nemohla venovať drámam, ale Oh-aew tento jazyk potreboval, aby sa mohol dostať na svoju vysnenú školu. Chudák Bas. Bolo mi ho ľúto. Bol jednoducho cool a to zlomené srdce si nezaslúžil. Videla som iba prvú sériu, a tak neviem, či ešte budeme mať príležitosť sa s ním stretnúť a vidieť, ako to nakoniec zvládol. Nie som si istá, či budem pozerať aj druhú sériu, pretože koniec prvej bol podľa mňa dokonalý, a keďže viem, že druhá sa neodohráva v Phukete, ale Bangkoku, myslím, že nebudem pokračovať, pretože sa obávam, že seriál stratí svoje čaro. No Oh-aewom a Tehom sa rozlúčiť ešte nechcem, ale keďže príbeh bol ukončená, obávam sa toho, čo by som mohla nájsť v druhej sérii. Neskutočne sa mi páčila scéna, kde si chlapci vyznali svoje city. Ešte aj teraz mám plnú hlavu toho dialógu a reči tela, ktorá prezradila možno  ešte viac ako slová. Som rada, že som túto drámu mohla vidieť, ale teraz na mňa čaká ďalšia. Druhá séria: Priznám sa, od druhej série som nemala nijaké očakávania a vlastne som si ju ani nechcela pustiť. Mám totiž skúsenosti, s tretími postavami, ktoré sa len tak z ničoho nič objavia a zničia úplne všetko, čo si hlavné postavy budovali po celú prvú. Ani tu to nebolo tak celkom výnimkou, no spracovanie, ktorým to bolo podané, ma naozaj dostalo. Teh a Oh-aew mali od samého začiatku naozaj krásny vzťah a druhá séria ho urobila ešte uveriteľnejším. Hoci sa tam objavila tá tretia osoba, o ktorej som pred chvíľou hovorila, pointou toho celého nebola len ďalšia hlúpa prekážka v ich dokonalom vzťahu. Nie som zástanca veľkých časových skokov, no tu jednoducho boli potrebné, pretože druhá séria znázorňovala ich celý vysokoškolský a neskôr aj pracovný život, takže by to bez nich nemohlo fungovať. Čo sa mi páčilo najviac, bolo, že som až do samého konca nevedela, čo sa napokon stane. Herci ma držali v napätí až do poslednej minúty, no stálo to za to, pretože záverečná scéna bola naozaj plná rôznych emócií. () (méně) (více)

emkon

Seriál I Told Sunset About You / I Promised You the Moon je příběhem o dospívání dvou mladých lidí, kteří si k sobě hledají cestu. Příběh nutí postavy klást si otázky a učit se porozumět svým zmateným emocím prostřednictvím zkušeností. Řada scén nestojí na dialozích, ale na řeči těla, na hře citů a na očním kontaktu. Scény jsou podpořeny famózní kamerou a úžasnými lokacemi, nápadně připomínající film Call Me by Your Name z roku 2017. Filmově komponované záběry se u seriálů moc nevidí. Skvěle a poutavě napsaný příběh a promyšlené dialogy podporuje podmanivá hudba, která dokresluje děj. Největší obdiv ale patří Billkinovi Putthipongovi a PP Kritovi za ztvárnění rolí Teha a Oh-aewa. Jejich naprosto přirozené ztvárnění svých postav, přednes dialogů, smích, pláč, emoce. Všechno jsem jim věřil jako bych byl součástí děje. Jakoby hráli sami sebe. V mnoha scénách lze najít symboliku. Například když si Teh a Oh-aew dají svůj první polibek, odehrává se to pod mořskou hladinou, aniž by to někdo viděl. Druhý polibek se odehraje také pod mořskou hladinou, ale ve veřejném mořském akváriu, kde je mohl každý vidět. Najednou vidíme dva lidi, kteří už jsou odvážní natolik, že nemají co skrývat. Seriál velmi doporučuji, a doporučuji také mezi první a druhou sérii zařadit tématický předěl ve formě krátkometrážního filmu Last Twilight in Phuket. - - - - - - - - EDIT: Když jsem na seriál koukal podruhé, tak mě bavil snad ještě víc. Vizuálně a příběhově to vážně nemá chybu. Uvědomil jsem si, že Billkin (populární thajský zpěvák, hraje zde Teha) a PP (známý thajský herec, hraje zde Oh-aewa) tady vlastně hráli sami sebe. Série je inspirována jejich skutečným příběhem. ()

• Na konci první epizody druhé série je scéna v divadle, kde Oh-aew (Krit Amnuaydechkorn) zavře oči, aby se přizpůsobily tmě, aby po následném zhasnutí světel na jevišti byl jediný, kdo uvidí Teha (Putthipong Assaratanakul). Tvůrci se rozhodli přetočit již natočené záběry a opakovat tuto scénu i na konci epizody, kdy Oh-aew sedí osamělý v domě kamarádů, zavře oči a doufá, že po jejich znovuotevření uvidí Teha. Nikoho ale tentokrát nevidí. (emkon)
  • Polibek Teha (Putthipong Assaratanakul) a Oh-aewa (Krit Amnuaydechkorn) v podmořském akváriu se žraloky se natáčel v akváriu Sea Life Bangkok Ocean World, které je součástí obřího nákupního a zábavního centra Siam Paragon v Bangkoku. (emkon)