Kaifuku džucuši no jarinaoši

Kaifuku džucuši wa, maó to deau! (E08)

(epizoda)
  • Japonsko 回復術士は、魔王と出会う! (více)

HERGImanCZ

Takový průměr, možná mírný podprůměr. První půlka je poměrně jednoduché a příjemné rozvíjení světa. Posezení u stolu s přátelskými společníky působí poměrně přirozeně, jen je škoda, že veškeré informace o momentální situaci dostáváme jen jako fakta bez patřičného odůvodnění. Následně se dostáváme k nejhoršímu bodu celého seriálu, kterým je hlavní protagonista. Tentokrát se sice nechová tak, že bych se musel stydět za existenci lidstva, pro změnu nám ale předvede jakousi dedukci a záchranu nové postavy, při které se nám tvůrci snaží ukázat, jak boží a úžasný Keyarga je, že tohle všechno věděl dopředu. Problém je, že on opravdu nic z toho vědět nemohl a tuto převahu nad nepřítelem má jen díky scénáři. Proběhne rychlá akce, kde se nezapomene demonstrovat zbytečná a nesmyslná přesílenost Keyargy, ale alespoň se na to nekouká špatně. Následuje rozhovor, kde se k mému udivení ukáže, že nová postava je poměrně inteligentní a záhadnému cizinci zprvu nevěří. Společně s rozhovorem v krčmě je to vlastně už druhá dobrá scéna. Nebýt závěru celé epizody, který je snad nejhorší za celou sérii, neváhám a dávám tři hvězdy. Poslední scéna totiž totálně nesedí k tónu celé epizody, dialogy jsou naprostý odpad a navíc je tu i degradován charakter nové postavy, který jsem před tím bral jako pozitivum. Stejně jako minulou epizodu mi navíc přijde, že sex je tu jen dopočtu, aby se tu alespoň na chvíli objevil. Ve výsledku se kvůli tomu epizoda, i když je to relativně těsné, nedokáže přehoupnout přes 50 %. Na druhou stranu je to výrazně lepší, než co jsme mohli vidět minule. Pokud nevíte, o čem mluvím, přečtěte si můj komentář.. ()