The Chubbchubbs!

• Slovensko Chubb Chubbs
Krátkometrážní / Animovaný / Sci-Fi / Komedie
USA, 2002, 6 min

ChubbChubbs predstavujú mimozemské stvorenia, ktoré napadnú planétu, na ktorej sa nachádza úprimný, ale nemotorný hrdina Meeper a spievajúca diva ZyZaks. Meeper sa údatne pokúša varovať hosťov Ale-E-Inn, že im hrozí nebezpečenstvo. Zrazu sa ale sám ocitne zoči-voči najpríšernejším stvoreniam v galaxii. (genetique)

Dan9K

Jako jo, když si jedna z těch potvor začla taky pobrukovat onu známou melodii (kterou mám zafixovanou téměř výhradně jako ideální písničku pro vstup do boxovacího ringu), zasmál jsem se, stejně tak i u E.T.ho, ale jinak mě tenhle druh humoru, který tu převládá (vědro na hlavě, přiskřípnutí dveřmi, spadnutí z výšky na někoho jiného) už prostě nebaví, jestli vůbec někdy bavil. Nějaký gejzír nápadů se nekoná, většinou jsem podobné viděl jinde. Například ta kuřátka, podobný model nevinného malého zvířátka je i ve Futuramě v podobě postavičky Nibbler a jeho druhu. Stejně tak hospoda, ve které se vyskytují příšerky z pár vesmírných filmů (záměrně neříkám sci-fi, páč většina z nich je ze Star Wars :-) ), velmi podobný nápad byl i v intru ke hře Theme Hospital, kde se zase vyskytovaly v nemocnici v čekárně charaktery z jiných her. Jiných nápadů jsem si asi nevšiml. ()

Hrabka

Docela povedený kraťas, který ovšem na úplný vrchol nemá. Pobavily mě staré dobré sci-fi postavy jako Vetřelec nebo E.T. A kuřátka samozřejmě válí. ()

Legas

DVD Men In Black II by si zasloužilo přejmenovat na The Chubbchubbs!, protože tenhle krátkometrážní animák pobaví daleko víc než celých 90 minut Black is Back. Najdete v něm spoustu známých postaviček filmového světa. Vetřelec, který cucá svojí vystřelovací tlamou džus brčkem, mě absolutně dostal. ()

Carol Pifková

Kraťas s peknou animáciou, so sympatickými postavičkami, ktorý ma i rozosmial. Koniec po titulkoch tiež pekne pobavil. A Votrelec najsamkrajší. ()

Stanislaus

Úžasný animovaný kraťas se spoustou odkazů na Star Wars, E.T., Vetřelce a další, ve kterém jeden malý ňouma díky malým "crittersátkům" konečně k "uznání" došel. ()

duklak2

Nechápu, jak mohl být tento kraťas nejlepší v roce 2002. Průměrná animace a příběh celkem nudný. Vysoké hodnocení je pro mě velikou záhadou. ()

maseer2

roztomilá sci-fi jednohubka.. jen škoda nevyužitého potenciálu všech těch slavných emzáckých "osobností", které se zde mihly.. ale je fakt, že to by vydalo minimálně na celovečerák :) ()

corpsy

Trochu ma prekvapilo ocenenie tohto krátkometrážneho kraťasu Oscarom. Pretože neprináša naozaj nič nové, gagy sú už omleté a príliš to nezachraňujú ani popkultúrne odkazy. ()

DDT

Je to sice jenom vtípek, ale celkem nadprůměrně povedený. Chtěl jsem dát původně jen tři hvězdičky, ale při vzpomínce na Chubbchubbí zuby radši jednu přidávám. Dodatek: po týdenním pobrukování "Why can't we be friends" přidávám i tu poslední hvězdu. ()

curunir

Hlavnou prednosťou tohoto krátkeho animovaného filmu sú postavičky, ktoré v ňom učinkujú. V bare nájdeme pohodlne si posedávať a popíjať koktail Votrelca, kúsok ďalej sa pretláča Deart Vader s Yodom, neskôr sa na scéne objaví aj Jar-Jar-Binks. Osobitnú kapitolu potom tvoria kuriatka, ktoré my s časti pripomínali Gremlins a ktoré rozhodne nevyzerajú tak nevinne, ako sa na prvý pohľad zdá a s ChubbChubbs, ktorý my mierne prípomínali Predátora si vedia naozaj ľahko poradiť. Film bol ocenení Oscarom a bol tiež nominovaní na cenu BAFTA a na Zlatého medveďa na filmovom festivale v Berlíne, podľa mňa sa však o nijak výnimočné dielo nejedná. Rozhodne nenudí, je však štandartne vtipný, avšak aj dosť predvídateľný bez náznaku nejakej pointy, ale dá sa tiež povedať, že o ňu asi ani tvorcom veľmi nešlo. ()