Jak ukrást Venuši

• USA How to Steal a Million (více)

Koníčkem Charlese Bonneta je falzifikátorství uměleckých děl. Na poslední aukci se mu podaří úspěšně prodat padělek Cézannova obrazu. Jeho sebevědomí to ještě posílí. Jeho dcera Nicole, která otce neustále zrazuje od jeho počínání, jednou v noci překvapí v domě distinguovaného muže, o němž si myslí, že je to zloděj. Simon Dermott je však specialistou na padělky a přišel odebrat vzorek barvy z domnělého obrazu Vincenta Van Gogha, aby mohl Bonneta usvědčit z podvodu... Bonnet se mezitím rozhodne vystavit v prestižní pařížské galerii falzifikát sošky Venuše od Benvenuta Celliniho. Sošku již před dávnými roky padělal Nicolin dědeček a jako model mu stála Nicolina babička. V galerii je soška z bezpečnostních důvodů umístěna uprostřed kruhu infračervených paprsků, při jehož přerušení se spustí alarm. Nicole Bonnetová se schází s americkým obchodníkem přes počítače Davisem Lelandem, z něhož se vyklube zájemce o sošku Venuše. Nicole zdůrazní, že je soška neprodejná, a když ho políbí, Leland si začne  dělat naděje. Daruje jí zásnubní prsten. Za Bonnetem přichází pojišťovací agent, aby podepsal dokument, podle něhož bude soška Venuše pojištěna na milion dolarů. Svým podpisem však Bonnet dává také svolení k odborné expertíze. Nicole se zděsí a kontaktuje Dermotta. Chce, aby jí pomohl sošku ukrást, než se na podvod přijde… Dermott se Nicole ptá, proč chce ukrást něco, co jí patří. Také jí řekne, že se mu zdá, že soška Venuše je Nicole nápadně podobná. Ale Nicole se mu líbí, a proto souhlasí... Oba navštíví galerii a obhlížejí situaci a bezpečnostní opatření. Dermott je znepokojen, když zjistí, že naproti galerii je přísně hlídané sídlo ministra vnitra. Přesto však vymyslí plán. (TV Prima)

Martin741

Herecka Audrey Hepburn bola symbolom nielen krasy, ale vo viacerych pripadoch /Odpoledni laska, Snidane u Tiffanyho ...../aj nesmierneho talentu, ktory proste nebolo mozne prehliadat. Rovnako je tomu aj tu. Pribeh je o vyznamnom podvodnikovi, ktory ma za ciel ukradnut Venusu. Zrucna rezia Williama wylera, dokonaly herecky vykon Hepburnovej a pribeh, ktory drzi pokope : to su siilne stranky tohoto filmu. A ja sa rad tymto filmom necham unasat. 95 % ()

Hees

Pekný romantický, vtipný film so štipkou napätia, v ktorom vynikajúco zažiarila Audrey Hepburn. Výborný výkon predviedol ešte otec hlavnej hrdinky Hugh Griffith. Vo filme je aj mierna kritika ľudí čo prahnú po umení viac ako po všetkom ostatnom. Film obsahuje dostatočné množstvo vtipných a romantických situácii takže vôbec nenudí. Romantické spojenie Hepburnovej a O'Tooleho funguje perfektne od prvej scény kedy sa stretnú. Takáto komédia nestarne a je vždy príjemným spestrením večera. Po tomto filme sa treba pohrať s myšlienkou koľko veľmi drahých obrazov, naozaj namaľovali tí čo boli na nich podpísaný a koľko ich namaľovali ich pomocníci. Herecký potenciál rozhodne využitý na maximum a to ťahá tento film veľmi vysoko. ()

BarryLyndon

Přiznám se, že jsem čekal daleko větší pecku a ono je to vlastně dost o ničem z 90 tahající charismatem Audrey Hepburn a Peterem OToolem, jichž romantické scény zastiňují dějový zbytek filmu. On je ten film vlastně děsně špatný, ale s nima by mne bavilo sledovat snad všechno.... Co mi dost nesedlo je až přílišná lehkost, trochu bych přidal na dramatu. Co je naopak totálně špičkové je český dabing ze 73 s Munzarem, Kopeckým a Švormovou o mnoho mnoho lepšími, než originály. :) 8/10 ()

joker.george

Vytříbené slovní přestřelky a bezchybný výběr herců v podobných filmech už je skoro samozřejmostí, to ale nic nemění na tom, že udělat, aby to takto klapalo, není nic jednoduchého. Provedení krádeže se od snímků s podobným nápadem mírně odlišuje. Čím víc se však blížil závěr, tím víc se mi zdálo, že se film táhne a už mi nedokázal předvést nic překvapivého. Bonusové bodíky za český překlad názvu. A potěšilo mě i zjištění jména legendární Skladatele, který sem stvořil hudbu. ()

Lanark

Nenáročná jednohubka pro chvíle, kdy radši než vyrazit do galerie zůstanete doma před televizí. Ojedinělý příklad filmu, kde sice od začátku víte, co se stane a hlavně jak to dopadne, ale vůbec to vlastně nevadí, jelikož se prostě u toho tak krásně odpočívá a na konci možná i dostanete chuť na to vyrazit na prázdniny...třeba do Říma. ()

tomtomtoma

Příjemná komedie. Se šarmem, romantickým vzplanutím, spikleneckou drzostí, kapkou ztřeštěnosti, špetkou elegantní vznešenosti, trochou Paříže a výchovným pohlavkem. Nicole Bonnet (stále půvabná Audrey Hepburn) se snaží napravit svého nezvedeného tatíka. Pro jeho bezúhonnost je ochotna i kriminální činnosti. Soukromý detektiv Simon Dermott (Peter O'Toole) neposílá zločince jen do vězení. S láskou pomáhá napravovat nenapravitelného. Zločin a láska je silné pouto. Obě tyto rozdílné ruce jsou navzájem propleteny ve chvílích vzrušení. Adrenalin stoupá do hlav i srdcí a přichází vášnivé polibky. Z dalších rolí je tu především Nicolinin otec (elegantní Hugh Griffith), zručný iluzionista, nadšený malíř a nenapravitelný obchodník s uměním. Dále Davis Leland (Eli Wallach), toužící po Celliniho Venuši, a Bertrand Grammont (Fernand Gravey), ředitel muzea. Příjemné, veselé, vtipné, nápadité. A všichni jsou nakonec spokojeni a nadšeni s dosaženým výsledkem, nabytou zkušeností a soukolím událostí. ()

C0r0ner

Audrey Hepburnová je jedna z nejcharismatičtějších hereček historie, ale ani to nestačilo na to, aby zvedla tenhle film z průměru. Celou dobu mi připadalo, že děj byl koncipovaný tak na hodinovou povídku a ne na dvouhodinový celovečerák, což znamená, že to byla místy docela slušná nuda. 60% ()

carly

mám rada tento film, lebo je milý, zábavný a tak správne absurdný. a pretože je v ňom rozkošná Audrey a môj obľúbenec Peter O´Toole a strašne im to spolu sluší ()

zette

Sice takova naivni a pruhledna komedie, i tak ale velice mila a to hlavne diky Audrey Hepburn. Nedokazu pochopit, proc takoveto filmy davaji v TV v osm rano a vecer se tam pak neni na co divat... ()

Wormboy

Prijemna komedia s vynikajucou ustrednou dvojicou, ktorej vsak v mojich ociach zbytocne skodi prilis dlha stopaz, pretoze film je sice napadity a sarmantny, avsak s pribudajucimi minutami straca svoj smrnc, ktory by mohol zabezpecit plne hodnotenie. ()

MarekT

Celkem dobrá situační komedie, u které se sice nemůžu zbavit dojmu, že už nepobaví tak, jako třeba v době vzniku (aspoň mě tedy přišlo, že jako komedie film pobaví a rozesměje zřídkakdy), navíc délka není vzhledem ke kvalitě zrovna odpovídající (zvláště v druhé polovině jsem cítil, že to drhne), ovšem i tak lze sledování doporučit, už třeba kvůli dobře vystavěné zápletce (zvláště závěrečné odhalení stojí za to) a souznění dvou hereckých legend - Peter O´Toole opět dokázal komediální vlohy a je výborným partnerem ještě lepší Audrey Hepburn - v prvních minutách to vypadalo, že hlavní postava bude zase křehká dívka, o to víc jsem byl překvapen, že její role se více blížila k Reggie ze Šarády, než třeba k Holly z Tiffanyho. Každopádně pokud si ji budu chtít připomenout, tak asi právě zmíněným Donenovým thrillerem, přece jen, nevracím se často ke komediím, které mě přijdou méně vtipnější než třeba stejně staré kousky. Na druhou stranu, Audrey to zde jako tradičně sluší a myslím, že oděna do černých šatů při setkání v restauraci si zaslouží vidět víckrát. :-) Čtyři hvězdy a to především za tu sehranost dvou hlavních hvězd. ()

pakobylka

Jedna z těch líbezných, přívětivých a vůbec po všech stránkách pozitivních komedií, jaké se dnes už netočí. Má jiskru, šarm i něžný půvab Audrey Hepburn a maličko naivní klukovskou duši Petera O'Tooleho - což je neodolatelně přitažlivá kombinace, která jí ve filmovém světě zaručuje nesmrtelnost. ()

Martrix

Když starší filmy, dávám přednost spíš evropským komediím, takže Po Prázdninách v Římě je to teprve mé druhé setkání se skřítkem Audrey Hepburn. A ano, je okouzlující. Jenže ne tolik, abych nekritcky zhltnul cokoliv, kde se mihne a totéž platí třeba i o Wylerovi, který má dle místních zdrojů na kontě jen nadprůměrné filmy. Jak ukrást Venuši je vcelku odlehčený a nepříliš akční příběh o jedné pololoupeži. Devizou jsou dobře napsané dialogy v kombinaci s postavami, které jsou pozitivně lidské a bez zlých úmyslů. S výjimkou jednoho nechtěného výstřelu se tady neodehrává žádné násilí, neječí se, jen se řeší trochu zapleklitá situace, která vznikla díky "zlobení" tatínka. Dalo by se říct, že je to takový antithriller. Což ale nedělá z filmu komedii. Kromě občasného jemného špičkování, se žádného vysloveně vtipného momentu nedočkáte. Nebýt té ohavné stopáže, použil bych označení pohodový lupičsko-romantický film. Půlhodina filmu klidně mohla skončit za střihačskými nůžkami. ()

Juto

Očarujúca dobrodružná komédia, ktorá sa točí okolo dobrosrdečného umeleckého falšovatela. Základná zápletka je dosť nepravdepodobná, ale je to takmer jedno. Medzi hlavnými postavami vládne veľká chémia a príbeh je príjemne zbavený atribútov, ktoré by bránili tomu, aby ste si film užili s rodinou. Parádny film. 8/10 ()

papaJA21

Nejsympatičtější lupiči všech dob v nejsladší romantické komedii. Audrey je rozmazleně důvtipná dceruška milionářského umělce, která potká břitce žoviálního lupiče začátečníka. Pak je tu ještě jedna soška Celliniho Venuše, která tak úplně není od Celliniho. A zápletka je tady. ()

SoolenJV

Americký režisér natočil ve Francii komedii, střiženou přesně podle nejlepších britských zástupců krimikomedie. Anglický humor, francouzský šarm, americká režijní preciznost. Jak kosmopolitní... ()

ProfesorLotr

Moc zajímavá chytrá a vtipná romantická komedie s pěknou hudbou Johna Williamse. Zábava po celou dobu filmu. Audrey vypadá moc hezky Peter to hrál bravůrně. Bavil jsem se po celou dobu filmu, což si zaslouží pět. :-) 85% ()

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole