• Rodinný

Neříkej mi majore! (1981)

Dětští herci sice podávají slušný výkon, ale děj je rozvláčný až nezáživný, což celému filmu velmi škodí. Hrozná písnička a hudba slabost díla jen podtrhují. Myslím, že dnešní děti sotva pochopí, proč by se hlavní hrdina neměl oslovovat jako major. Nevěřím, že by si příjmení Zeman spojovaly se slavným seriálem.

Jonesovi (2009)

Jako úplně nudný nesmyslný film mi to sice nepřišlo, ale že bych to musel vidět dva krát?

Mein Kampf (2009) odpad!

Když jsem se na tento film začal dívat, myslel jsem, že půjde o nějaký hraný dokument. Bohužel jsem se mýlil. Ovšem jako komedie, u které bych byť jednou alespoň pousmál, to také nebyla. K čemu tedy takový film?

Vrásky z lásky (2012)

Příliš slabý, hodně rozvláčný a nudný film. Bohužel ho nedokázali pozvednout ani vynikající herci, kteří zde prakticky nedostali možnost ukázat své herecké kvality. Nikdy bych nevěřil, že si tak dobří herci zahrají v tak špatném filmu. Škoda přeškoda. Myslím, že se na tento film už nikdy dívat nebudu.

S čerty nejsou žerty (1984)

Hezká milá pohádka. Jen ty záběry z pekla mi přišly někdy zbytečné moc dlouhé.

Šmejdi (2013)

Tak jsem se konečně dočkal a mohl jsem zhlédnout tento tolik očekávaný film. Byl jsem však velmi zklamaný. Záběry pořízené skrytou kamerou s mizerným zvukem a záměrně rozmazanými, případně žádnými obličeji byly prakticky nedívatelné. Nechápu, proč se nenatočil podle záběrů ze skryté kamery řádný film. Mohla to být příležitost pro celou řadu mladých herců. Jistě by se našla i řada důchodců, kteří by si hraním ve filmu rádi přivydělali. Kdyby to byl hraný film, natočený podle skutečných událostí, byl by jistě dívatelnější. Téma bylo výborné a ožehavé. Takový film mohl být jednou něco jako obrazem dnešní doby. Ale v současném stavu lze podle mě udělit hvězdičky jen za téma, nikoliv za zpracování.

Pějme píseň dohola (1990) odpad!

Není mi jasné, co vedlo pány Hřebejka a Jarchovského, aby vylíčili pobyt v pionýrském táboře v těch nejčernějších barvách. Film se v podstatě skládá z těch nejhorších situací, které mohly (mnohdy snad jen i teoreticky) na nějakém pionýrském táboře nastat. Jako by posbírali tyto negativní momenty ze všech pionýrských táborů a zasadili je do průběhu jednoho turnusu pomyslného tábora. Za dobu existence pionýrských táborů jimi prošly statisíce dětí a nejsem ochoten věřit tomu, že všechny zažívaly to, co je předváděno tímto filmem.

Údolí krásných žab (1973)

Velmi milý film s poučným dějem, který je zasazen do pionýrského tábora. Ale o ty pionýry v něm ve skutečnosti nejde. Jde o to, jak snadno mladá dívka uvěří v podstatě jen tak vyřčeným slovům chlapce, do kterého se zakoukala. Skoro bych řekl, že to je taková dětská verze filmu Lásky jedné plavovlásky. Teprve v průběhu tábora si dívka pomalu uvědomuje, že její vytoužený vztah není takový, jak si ho představovala. A právě proces tohoto uvědomování si je ve filmu velmi pěkně a citlivě zpracován. Pravdou také je, že některým věcem dnešní děti rozumět nemohou. Třeba takovému vyplňování Celního a devizového prohlášení.

Adamova jablka (2005)

Opravdu neobyčejný a pozoruhodný mistrně propracovaný film. Jen jsem nějak nepochopil, kde je v něm ta komika. Já se na něj nedíval jako na komedii a myslím, že jsem udělal dobře.

Rembrandt (1999)

Životopisný film o mém oblíbeném malíři mě docela zklamal. Čekal jsem víc, mnohem víc. Už samotný začátek filmu mi nějak neseděl. Myslím, že by si takový významný malíř zasluhoval film rozhodně kvalitnější. Škoda.