• Rodinný

Faunův labyrint (2006)

Tento, jinými vysoce hodnocený film, mě moc nezaujal. Pořád jsem si kladl otázku, komu je vlastně určen. Na to, aby byl určen dětem, je příliš krutý. Také si nemyslím, že by děti spolehlivě vnímaly vojáky a nějaké odbojové skupiny.. Dospělým? Pro dospělé by tam zase nemusely být ty pohádkové pasáže. (Pondělí 28.12.2009)

Sněženky a machři po 25 letech (2008) odpad!

Ať o tomto filmu přemýšlím jak chci, nemohu (a snad ani nechci) se ubránit srovnáním s jeho prvním dílem. S jedním z autorů scénáře jsem strávil celý jeden rok na vojně a poznal jsem ho jako neobyčejné vnímavého, pečlivého a mimořádně schopného jedince. Tomu také odpovídal i film Sněženky a machři (1982). Každá scéna byla skvěle promyšlená, dialogy odposlouchané z reálného života. Toto všechno jsem v tomto filmu postrádal. Na film jsem se díval dokonce 2×, abych sám sebe přesvědčil, že je film opravdu tak dobrý, jak zde o něm někteří píšou, ale nepovedlo se mi to. Film mi přišel nenápaditý, scény násilně vymyšlené a poslepované do pochybného celku. Ve mně film zanechal pouze pocit rozpačitosti, nenaplněnosti až zbytečnosti. Nezachránil ho ani Václav Kopta. Škoda. Na film jsem se docela těšil.

Legenda o Vánocích (2007)

Je mi líto, ale nemohu se přidat k nadšencům tohoto filmu. Celý příběh mi přišel smutný a ponurý, ale hlavně neskutečně primitivní bez hlubšího děje. Finských filmů se v Česku nevyskytuje nadbytek, ale tento dvakrát opravdu vidět nemusím. Znám lepší filmy s vánoční tématikou. Ty se však na českých obrazovkách už hodně dlouho neobjevily. (Sobota 26.12.2009)

Brontosaurus (1979)

Hezké a dodnes aktuální téma. Bohužel však ne příliš dobře zpracované. Film má celou řadu výplňových scén. Děj filmu nedal plně vyniknout ani dětským ani dospělým hercům. (Sobota 26.12.2009)

Joseph (2005) (TV film)

Já bych film hodnotil jako příběh zapšklého vdovce (Josepha), který se rozhodl vzít spravedlnost do svých rukou, čímž způsobí problémy jiným. Tyto problémy se pak pokouší řešit opět po svém, čímž vznikají problémy další. Děj je postaven tak, aby Joseph působil jako neohrožený hrdina, ale mně připadal spíš jako odstrašující příklad despotického lháře. Pochválit se však dá kvalitní dabing. (Středa 23.12.2009)

Křeček v noční košili (1987) (seriál)

Teprve 22 let po jeho vzniku se mi podařilo zhlédnout tento skvělý Vorlíčkův seriál. Mimořádně oceňuji nenásilnou propagaci vědy, výzkumu, učení a nadaných žáků. Také se mi líbilo, že byly do děje zapracovány čtyři generace. Kromě perfektně zahraných hlavních rolí dal film příležitost mnoha dobrým hercům tzv. malých rolí. Dovolil bych si vzpomenout třeba vynikající Janu Synkovou nebo neméně skvělého Jiřího Líra, či Luďka Kopřivu. Pokud bych chtěl tomuto dílu něco vytknout, tak snad jedině to, že děj byl někdy zbytečně rozvláčný. (Sobota 19.12.2009)

Apocalypto (2006)

Film mě moc neuchvátil. Přes neustálé akční scény mi přišel zdlouhavý až nudný. (pátek 11.12.2009)

Líbáš jako Bůh (2009)

Než jsem se podíval na tento film, mrknul jsem na ČSFD, a když jsem viděl jeho nízké hodnocení, nečekal jsem od něj nic mimořádného. O to víc mě překvapilo, že se mi film skutečně líbil. Hodnotil bych jej jako svižnou vtipnou komedii ze současnosti. Tu a tam jsem měl problémy se orientovat v množství postav a jejich vzájemných vztazích. U filmu mě zaujala i svěží hudba, která film vhodně dokreslovala. Herecké výkony všech byly dobré. Řekl bych, že se povedlo i herecké obsazení postav. Nenáročná odpočinková romantická komedie. (neděle 06.12.2009)

Bathory (2008)

Tak nevím, kam tento film vlastně zařadit. Je to nepovedený film historický, nepovedená komedie...? Připadá mí to, jako by šlo jen o to, za každou cenu natočit nevýpravnější film. Podruhé ho vidět už opravdu nemusím. (neděle 06.12.2009)

Příběh opravdového člověka (1948)

Smutný příběh s dobrým koncem, nádherné téma, které bylo zfilmováno asi narychlo. Kdyby se tohoto skutečného příběhu ujali filmaři dnes, jistě by vznikl film mnohem poutavější. Hlášky o sovětském člověku mi nevadily – byla taková doba; moje hodnocení však srazilo příliš jednoduché zpracování. (neděle 29.11.2009)