Hrdinové (2006) (seriál)

Zhlédnuta 1. série. Popis ve zkratce: umím lítat, neumím lítat, umím nejen lítat... Všichni se náhodně potkávají, všichni k sobě nějakým tajemným a záhadným způsobem patří.. Scénárista to měl jednoduché - když potřeboval nějaký zajímavý dějový zvrat, popohnat děj, nebo prostě něco vyřešit, vymyslel "hrdinu" s novou schopností, který mu s tím hravě pomohl (umím najít kohokoli - stačí když na něj pomyslím) - to se to pak lehce tvoří. Co se herců týče, jsou Hrdinové sbírkou "bezvýrazných" a "bezmimických" (Adrian Pasdar,Greg Grunberg, nebo třeba Ali Larter) - najde se pár výjimek (Jack Coleman, Milo Ventimiglia), ale ty už to bohužel nespasí. Co mě na tom všem ale naštvalo nejvíc, je ten nesnesitelně natahovaný konec - asi 5 dílů jsem čekala kdo teda a co jako s ním - peklo!

Vzhůru do oblak (2009)

Moje první setkání s 3D a zrovna taková bomba!! Fantasticky promyšlený animák - na jednu stranu citlivý a inteligentně vtipný pro dospělé, na stranu druhou praštěný a ujetý pro malé děti. Veverka!! Po dlouhé době můžu konečně zase jednou vyzvednout český dabing - Pavel Liška je v roli Doga naprosto suveréní!

Cimrman v říši hudby (2006) (divadelní záznam)

Plukovník colonel v bílých šortkách, řekne good, řekne well a vše je "ol raaaajt" Cimrmani lehce ztratili dech. Vtipy nejsou tak dobré jako obvykle. I reakce publika jsou mnohem vlažnější. Celý výstup zmateného "možná se ptáte, proč jsem oblečen jinak než ostatní" Vondrušky mi přišel místy až trochu navíc. Jste-li Cimrmanem nedotčeni, nedoporučuji s touto hrou začínat.

Vyjednavač (1998)

I'm a stranger to you. You have no idea what I am capable of. Vynikající! Přesně takhle si představuji kvalitní akční drama. Ač postavené na neoriginálních - tisíckrát omletých základech "vyjednavačských" filmů, dokáže diváka připoutat svojí inteligencí a gradací, které vytváří strhující napětí. Kromě perfektních S.L. Jacksona (ten chlap by to uhrál snad jenom očima) a Spaceyho bych vyzvedla hlavně Davida Morse - kladný záporák, nebo záporný klaďas - od začátku do konce naprosto neprůhledný a matoucí. Podle obsahu jsem čekala průměrnou, zapomnění hodnou podívanou, ale nakonec jsem málem vykoukala obrazovku.

One Rat Short (2006)

Love....actually....is all around. Výborná animace, příjemná hudba, krásná myšlenka...

Piráti na vlnách (2009)

Rock'N'Roll!!! Nečekala jsem, že by Curtis po sladké, přesladké Lásce nebeské mohl přijít s něčím takhle třeskutě vtipným a hlavně úplně jinak naladěným! Dvě hodiny jsem se s piráty u kormidla - mikrofonu kolébala na vlnách fantasticky vybraných evergreenů a asi v polovině jsem se přistihla, že mám neuvěřitelnou chuť, trsnout si s vynikajícím Billem Nighym, který mě svými kreacemi udivoval už ve zmíněné Lásce nebeské. Piráti nejsou nijak zvlášť dokonalí: Curtis opět rozehrál několik různých lidských příběhů, které - stejně jako tomu bylo u předchozího počinu - ne vždy dotahuje do konce, ale já mu to prostě nemůžu vyčítat - už pro ten konec, kdy jsem si málem nehty uhryzala jestli teda jo nebo ne... S pravou rukou u spánku vzdávám Pirátům hold! 5/5

Opravdově, šíleně, hluboce (1990)

'Forgive me, if you, my beloved, my love, have died. All the leaves, will fall on my breasts. It will rain on my soul. All day, all night. My feet will want to march, to where you are sleeping. But I must go on living.' Romantika tak trošku jinak. Dalo by se mluvit o jisté tematické podobnosti s Zuckerovým Duchem, ale Truly Madly Deeply je mnohem komornější, krásnější a hlavně dojemnější podívaná. Duch má sice Unchained Melody, ale TMD má Pabla Nerudu... Do you want me to go?

Sněhový dort (2006)

Že Snow Cake místy skřípe? Že nefunguje jako celek? Že ani herecky za moc nestojí? Tak na co jsem to sakra koukala? Já viděla netradiční, emotivní, snad místy i romantické drama o odcizení, nepochopení, samotě a touze po odpuštění. Že je Sigourney Weaver "špatně zahraná" autistka? Kecy! Její postava mě zaujala asi nejvíc - přítomná a přece stále skrytá někde v sněhem zapadaném vnitřním světě. Snow Cake je snově krásný a přitom lidsky krutý. Perfektamundo!

Galaxy Quest (1999)

By Grapthar's hammer... what a saving!