Xena (1995) (seriál)

Xena, Herkules a Sindibád (tady už jsi nejdem jistý názvem), tyhle 3 seriály jsem hltal. A ruku na srdce, objevilo se od té doby něco, co by je dokázalo nahradit?

Vyvolávač deště (1997)

Coppola je mistr nad mistry. Tento snímek je tomu dalším důkazem. Výborné herecké výkony, kamera i střih. Krom toho filmy ze soudního prostředí miluji. Zůstává jen otázka - jedná se o filmařskou fikci, nebo je to holá realita? 100%

Dracula (1992)

Knižní předlohu jsem nečetl, tudíž z téhle stránky nemohu porovnávat. Co však můžu zhodnotit, jsou vynikajicí kulisy, efekty, hudba, herci. Keanu Reeves jako spořádáný angličan, Anthony Hopkins jako (polo)šílený vědec Van Helsing nebo Gary Oldman jako schizofrenní transylvanský hrabě. Hra stínu, střih, hudba, to vše vytváří dokonalou atmosféru. Coppola vytvořil další majstrštyk, který chci vidět znovu.

The Guild (2007) (seriál)

Nečekal jsem že narazím na něco, co bude o MMO a upřimně mě to dostalo. Takhle jsem se nebavil dlouho . "Do You Wanna Date My Avatar? "

Avatar (2009)

Indiánka namixovaná s Hvězdnou pěchotou. Scenérie mi příliš připomínali Warcraft - obyvatelé, lesy, létající ostrovy. A celý film kde se nevyskytuje lidská civilizace je jako movie od Blizzardu. Ale neoriginálnost nelze dnes nikomu vytýkat. Podívaná pěkná, emoce silné. Ale myslím že kdyby se Avatar sestříhal na závěrečnou půlhodinu, vypadal by úplně stejně. 90% /* Edit Rozleželo se mi to v hlavě, konečně jsem zjistil v čem je inspirace - v Pocahontas (neviděl jsem a knížku četl hodně za mlada takže jsem byl bez šance sám to poznat).Navíc první polovina filmu mě připadá poněkud stupidní - kdyby zůstalo jen posledních 30minut byl by Avatar dokonalý. 80%

Veřejní nepřátelé (2009)

Tenhle film měl všechno co má správná gangsterka mít. Ale přesto mi tam něco chybělo. Nevím co, oproti Kmotrovi, se kterým jsem prostě musel srovnávat, tam nebyli "prázdná místa" kdy se nic neděje a jen nabíhá stopáž. A přesto Veřejným nepřátelům něco chybělo. A to emoce. V celém filmu jsou vystřeleny tisíce (?!) kulek, na konci je hlavní sympatický hrdina na straně zastřelen zezadu policajtem který je odporný jen odpohledu. Ale nic to se mnou neudělalo. Rozhodně nejde říct že to byla ztráta času, ale pokud si chcete užít správnou gangsterku která nemá 3hodinovou stopáž, Goodfellas je určitě lepší volba.