Terminál (2004)

Dechberoucí Hanksův výkon, dokonalá hudba, geniální režie, překrásná Catherine Zeta - Jones, úžasná dávka humoru a sentimentu, nechybějící dojemné a promyšlené chvíle s myšlenkou, minimální množství patosu! Dvojice Spielberg - Hanks ani v tomto žánru neztrácí body. Filmové umění, které potěší na srdci a duši poskytne famózní odpočinek a příjemnou náladu! Bravo.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

První série patří mezi nejgeniálnější seriálovou tvorbu, která kdy vznikla!

Pelíšky (1999)

Už dlouhých dvanáct let tohle české veledílo hledá konkurenci. A výsledek je stále stejný, tedy nulový. Dosud nechápu, jak se mohlo Hřebejkovi (a nejen jemu) povést dát dohromady tak dokonalou hereckou skupinu, tak dokonalé a nezapomenutelné hlášky spojené s osudnou mrazivostí a úžasnými pointami. V žádném případě se nebojím prohlásit, že Pelíšky jsou dosud nejlepším českým snímkem, který jsem měl tu možnost zhlédnout. A mohu ho vidět pořád dokola!

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Dlouho člověk přemýšlí, jestli se má rozepisovat. Stejně jako u Forresta, všechno už bylo řečeno. Tento film je prostě vším GENIÁLNÍ. Snad si jen dovolím neustálé srovnávání s Forrestem: Ano, Shawshank je lepší jako Forrest a to jen proto, že jej celý film táhnou dva famózní herci, zatímco Gumpa jediný. Ale hlavně, pravá síla Vykoupení spočívá v základním smyslu veškého života: LIDSKOSTI. Ano, je to (zatím) nejlepší film všech dob.

Forrest Gump (1994)

Vše bylo zmíněno, vše bylo napsáno, vše bylo vysvětleno. A pokud ne, stačí se podívat a Forrest sám odpoví. Jasná jednička všech žebříčků, kterou sráží pouze o málo lepší Shawshank. Ale abychom Zemeckise potěšili, "jeho" Tom Hanks podal nejúžasnější herecký výkon v dějinách kinematografie.