Charlieho andílci (2000)

Největší blbost, jakou jsem v poslední době viděl a jenž blbostí hned tak něco nepředčí. Popravdě, nedokážu si představit cílovou skupinu diváků, pro něž je film natočen a která mu vydělala již nemalé peníze. Místy poteší snad jen úsměv Cameron Diaz...

Rychle a zběsile (2001)

Hezký holky, skvělý auta a vůbec celé zpracování 100x omletého příběhu dělají z tohoto filmu lehce nadprůměrnou akční podívanou v nonstop rytmu dynamické hudby...PS: Určitě lepší než 60 sekund.

Fáma (2000)

"Drobná pomluva nemůže nikomu uškodit, ne?" - Přesně to si mysleli hlavní hrdinové filmu a zjistili, jak šaredně se spletli. U tohoto thrilleru se určitě nudit nebudete, protože je opravdu precizně natočen, zahrán a napsán. Když navíc přidáte velkou dávku originality, dostáváme zde opravdu výborný snímek, který si určitě zaslouží vaši pozornost.

Nežádej svůj poslední tanec (2001)

Moc hezká lovestory, která však bohužel nepřináší nic nového. Některé scény jsou přesto lehce nadprůměrné a to především v kontrastech balet-hip hop. Celkově, silnější žánrový průměr.

Král Škorpión (2002)

Nemůžu si pomoct, ale při téhle akcí nabušené šaškárně jsem se pobavil víc než při Mumii. Stačí jen vypnout mozek a ignorovat notnou dávku fyzikálních a logických zákonů.

Enigma (2001)

Zajímavý příběh o zajímavých věcech, kterému přece jenom chybělo trochu víc napětí a akce, aby se stal nadprůměrným. Celý snímek působí trochu chaotivně, ale vzbuzuje dojem, že to mohlo dopadnout přece jen o něco lépe!

Mušketýr (2001)

Tenhle snímek není ani vtipný, ani zábavný a už vůbec ne dobře zpracovaný. Ve skutečnosti je pouze směšný. Chudák Alexander Dumas...

Cela (2000)

...aneb cesta do hlubin úchylovi duše. "In" scény jsou dokonale výtvarně zpracované a vůbec celý film působí velice zajímavě. Pro slušnou zábavu to stačí, ale nic víc čekat nemůžete. Navíc odpadá nejzábavnější-thrillerové-postupné rozebírání útočníka a skládání střípků vyřešení.

Horizont události (1997)

V podstatě klasický sci-fi horror okořeněný notnou dávkou brutality a slušným zpracováním. Některé pasáže jsou až nadprůměrné, ale většinou se jedná o čistý střed tohoto žánru.

Osudové setkání (2000)

Nepříliš známé, ale velice dobré drama, které si mi líbilo o špetku víc než Will Hunting. Plného hodnocení nedosáhne pouze kvůli přílišné délce a vůbec, celkově slabší první polovině snímku. Van Sant mě každopádně opět velmi příjemně překvapil.