Dárce (2014)

Ďalší z rady "young(dumb) adult fiction" filmov, ktoré mladého človeka považujú automaticky za hlupáka s nevkusom. Tento má však na počudovanie aspoň obstojne napísané dialógy a pár lepších hercov, až na hlavného hrdinu, ktorý je klasický dobrácky hysterický nevedko. Viac ako zbierku klišé som od ženskej autorky ani neočakával, žiaľ s pribúdajúcim časom sa dojem stále zhoršuje a záverečná komická polhodina zabila všetky zbytky lepších dojmov. Na vyváženie sexizmu - existuje aj veľmi dobrá ženská sci-fi tvorba, ktorú však nik pre decká neprerozpráva, lebo tam nie je dostatok polopatistickej "akcie" (napr. C.J. Cherryh). Ohľadom témy, ešte stále existuje v USA niekoľko komunít založených na Skinnerovom utopickom románe Walden Two a behavioristických princípoch, najznámejšia z nich Twin Oaks Community ich však už pred časom opustila; experimentom s životom a správnym žitím vždy pomáha, keď sa neberú až tak vážne, že ignorujú všetko ostatné a končia elitárstvom s gumami v radoch "elít".

Demolice (2015)

Dekonštrukcia života, keď si finančne zďaleka za vodou, by mohla byť zábavná, že áno? Demolícia skončila niekde na polceste za takou zábavou. Chápem, že je v prvom rade drámou, ale už kdesi v polovici celkom nudí, keď kladie príliš dôraz na opakovanú deštrukciu. Slabé 3.

Vlci za dveřmi (2016)

Herci obstojní, dom s tuctom sklenených dverí bez zámku pekný, hudba kvalitná, minutáž zodpovedajúco kratšia, i tak je to však len ďalší horor s nedostatočnými, nemastnými, neslanými hororovými prvkami. Pasívni hrdinovia a tie 40 kilové toporné babizne mi teda nahnali riadny strach hhh...alebo skôr nudu. Od filmu, ktorý sa potýka s Mansonom a spol. by som čakal (o dosť) väčšiu charizmu. 2.5

Půlnoční dítě (2016)

Pomalé, pocitové science fiction, ktoré pre dôraz na emocionálne prežívanie mnohým nesadne. Pravda, z tých zdĺhavejších pasáží by sa dalo vystrihnúť zo 10 minút, ale inak je potešenie na mojej strane.

Pán času - Rose (2005) (epizoda) odpad!

Hádam už v mojich 15 rokoch by som sa hanbil vydať niečo takéto na verejné svetlo sveta.

OA (2016) (seriál)

Prvých pár častí ma bavilo, a na rozdiel od bežného života, vo vymyslených príbehoch mi anjeli a podobné zážitky po smrti vôbec neprekážajú (teda ak ich nepíše D. Brown, tie sú horšie ako Moody). Veľa vecí v OA však nefunguje, alebo len polovičato - napríklad tí jej neskutočne otravní rodičia, úplne zbytočne často na scéne, najmä pripečený vysušený exaltovaný výraz matky/herečky. Hlavne, že jej skutočný otec tam bol len v pár scénach, i keď dej viackrát naznačoval, že má v ňom dôležité miesto, napokon úplne vyšumel. Normálne ma potešilo, že 6. časť a po nej nasledujúce sú kratšie - niekto v produkcii správne predpokladal, že 10 minút smiešnych pohybov naviac ničomu nepomôže. Celok je dosť nedopečený, myslím si, že tvorcovia mali pred sebou pôvodne oveľa košatejší scenár, akurát pre značnú nudu im to nik neodklepol.

Hra o všechno (2017)

Úplne jednoduchá a funkčná akčná zábava, aj napriek tomu nechcene vtipnému náhodnému pobehovaniu po kasíne, 3.5

Černé zrcadlo - Sklapni a tancuj (2016) (epizoda)

Nechápem, čo na tom ľudia päťkujú, že vraj trolling - mne to prišlo iba patetické a prvoplánovo na efekt.

Černé zrcadlo - Pád střemhlav (2016) (epizoda)

Príliš priehľadné, ako rozprávka. Len žiadnu paniku, vždy boli a budú ľudia, ktorí od prvého pohľadu a slova vymeriavajú vašu hodnotu a či ste pre nich zaujímaví a sú ľudia, ktorým je to viac menej ukradnuté. K tomu implicitná osobná mikroekonómia hodnotenia funguje chceme, či nechceme (takto je len viac externalizovaná:)

Nicota (2016)

Pre mňa za mňa nech film vykráda aj Toma a Jerryho, hlavne nech je dobrý. The Void je dobrý, tak ako je 3 dobré hodnotenie, ale nič nadpriemerné. Celkovo chýbajú kvalitnejšie filmy inšpirované Lovecraftom, a tým nemyslím len chápadlové bububu - preto chcem, aby pokračovanie zostalo tam, kde sa jednotka skončila.