Cargo (2009)

Vo viacerých ohľadoch poctivé vesmírne science fiction, na ktorom vidno, že tvorcovia majú žáner naozaj radi, obsahovo však celkovo priemerná nemecká televízna kostrbatosť. 2.5

Zone Blanche (2017) (seriál)

Odľahlé malé mestečko, krásna temná príroda, vlhké lesy zahalené hmlou, traumatizovaná detektívka, skorumpovaná korporácia, obyvatelia s kostlivcami v skrini, cudzinec - prokurátor z veľkého mesta poslaný za trest.. Zo sympatie by som chcel dať viac, lebo pekná príroda, réžia a atmosféra, no bez ústrednej línie by som seriál prestal pozerať po druhom diely - samé epizodické prípady mi prišli nezaujímavé na udržanie pozornosti a aj vnútorná zápletka sa postupne začala javiť slabšia a slabšia k čomu vôbec neprispieva, že napokon nebola ani uzavretá. Naporúdzi je porovnanie s The Killing, a je jasné, že Black spot je o triedu až dve slabší seriál. Prečo chcú byť za každú cenu temné severské krimi? Chcem ďalšiu sériu už len s prokurátorom (jediná zaujímavá postava/herec) a prosím vyškrtnúť "hackujúce" deti lesa, celá tá línia je na smiech.

Oni 2: Noční kořist (2018)

Toto sa dostalo do kín? :DD Chápem, že kozy sú kozy, ale napokon kde nič, tu nič... Ďalšia srágora, ktorá sa snaží strašiť okukanými maskami a zároveň tak neúspešne zamaskovať, že pod maskou nemá, čo ponúknuť. Keby za mnou prišli scenáristi s takouto sračkou, tak im scenár ojebem o hlavu a nie že zaplatím honorár Ch.Hendricks.

Ghostland (2018)

Konečne niečo originálnejšie z hororového žánru. V celku však nejde o žiadnu udalosť ako to tu viacerí hodnotia, je to len efektom nedostatku a nízko položenej lávky. Našlapnuté na dávku násilia mal Ghostland pekne, akurát že som dostal len príliš uhľadený príbeh dvoch sestier a dvoch dementov v dome. Neviem ako ostatní, ale ja som si v tom všetkom pekne napísanom, natočenom a zostrihanom nenašiel poriadny násilný tlak, len typické lakačky a pár buchnátov po naháňačkách. K tomu, z neznámeho dôvodu, sa film môže pýšiť veľmi gýčovým ozvučením a ohudobnením, lacným melodramatickým rodinným klavírom a nadužívanými sekanými husľami - oboje mi príde odfláknuté. 3.5

Noční hra (2018)

Trapas. Podľa hodnotení som myslel, že si pozriem aspoň priemernú komédiu, vtipný bol akurát policajt a zopár vedľajších scénok. Všetko z hlavnej línie trapas nad trapas, väčšina hercov sa ani netvári, že to berie vážne a hrá horšie ako priatelia. Bateman je oficiálne otravnejší ako SS duo Sandler/Stiller, už iba srdiečkový obojok mu chýba. Asi strácam toleranciu na tieto gýčové scenáre, gýčové vtipy bez vtipu, gýčové komixové kokotiny atď. - a to som Tarkovského, Kieslowského ani Triera nevidel poriadne dlho, žeby som to mohol zvalovať na komparatívne zážitkové hnidopišstvo. Človek sa chce zabaviť, a dostane na výber toto alebo omaľovánky. Fakt si musím pustiť toho Fantomasa?

Anon (2018)

Príliš doslovný, suchý, priehľadný, miestami až televízny scenár, ktorý sa snaží hrať na momentálne populárnu vlnu strašenia stratou súkromia. Až na jeden nápad sa nie je čoho zaujímavého vo filme chytiť. Výsledok nie je zlý, ale ani dobrý - a herci hrajú rovnako, chcú to mať za sebou. Príde mi, že Niccol už celkom rezignoval (alebo je úplne mimo). 2.5 PS. Aké súkromie? Kedy sme ako jednotlivci mali nejaké žeby sme ho mohli stratiť? Zase platí to isté, čo v prípade slobody a šťastia - nikdy neboli lepšie časy, aké žijeme my tu a teraz.

Dokonalá loupež (2018)

Gerard Butler sa baví, 50 Cent sa baví, režisér sa baví, všetci sa bavia, len ja sa pýtam - prečo má jednoduchý, priamočiary akčný film 2 a pol hodiny? Hlavne ak tá zdĺhavo a otravne budovaná rodinná línia nebola napokon vôbec použitá. Strihač bol tiež len rukojemník, alebo sa cez víkend sfetoval viac ako obvykle? Mohlo to byť fajn, 3 sú až príliš. 2.5

Uvězněná (2018)

Klasika, niekto prišiel s "originálnou pointou" a na ňu nalepil dej, ktorý mu prišiel pod ruku s tým, že všetci budú aj tak hýkať od prekvapenia, že zabudnú na to nič, čo sa okolo (ne)deje. Snaha bola, ale v takomto podaní sa ničomu z deja nedalo veriť.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Nie som zvlášť fanúšik SW, takže nejaké úlety, ktoré idú proti silným očakávaniam tohto univerza ma netrápia. Predchodzí diel ma pobavil, až prekvapivo, tento naopak unudil. Namiesto radostnej amtosféry zmiešanej s trochou vážnosti, som dostal nepodarené vtipy, čudné nesympatické postavy, na ktorých vôbec nezáležalo, a hlavne konflikt bez napätia v prepálenej stopáži. Ubíjajúci film, ku ktorému sa mi nechce nič viac dodávať, snáď len toľko, že nerozumiem tým 4-5kám okolo, a keby som bol oddaný fanúšik, asi takto nejako https://www.youtube.com/watch?v=tNoMQSvNAWE Áno, a btw, fuck Disney a fuck Rotten Tomatoes https://www.youtube.com/watch?v=CWPAbKEmd5M

Oni žijí! (1988)

Celé zle. Nečakal som teda veľa, ale tak toporne napísaný a natočený film od režiséra, ktorý tu nebol už žiadny nováčik, určite nie. Naviac, herci v hlavných rolách hrajú ako po obrne a hudbu niekto zložil a nahral cez obednú prestávku. Dokonca ani argument o zábavnom, či nechcene vtipnom béčku tu nefunguje, pretože dosahuje až na dno céčkovosti.