The Haunting (2018) (seriál)

No toto je horor, hlavne pre diváka, ktorého desia priemerné rodinné drámy a nadužívanie flashbackov mu privádza akútnu narkolepsiu, fakt des.

Grégory (2019) (seriál)

5 dávam preto, že na rozdiel od populárneho Making a murderer, ktorého tvorcovia sa až príliš zaláskovali do jednostranného príklonu k domnelej obeti, tu sú takýto novinári (ale aj policajti a obhajcovia) ukázaní v nahote svojich domnienok, a čo všetko tým spôsobili. Vidno tu aj špecifiká francúzskej polície a justície. Konflikt žandárov (gendarmarie) s políciou a s ním súvisiacu nie nestrannú, ale strannú prácu vyšetrovateľov. Retardované rodinné vzťahy a sedlácku nenávisť k blížnemu svojmu. Priehľadne zakomplexovaného sudcu, ktorý robí dojem, že by mal nanajvýš predávať točenú zmrzlinu. Bulvár a jeho prácu s emóciami nielen verejnosti, ale aj profesionálov. Nájde sa však aj pár decentných bytostí a výsledkom je oveľa komplexnejší pohľad, ako by mohol ponúknuť film. 4.5

Ad Astra (2019)

Jo, scifíčko s ponaučením, len škoda, že kvôli tomu plné nezmyslov. Príbeh nemá byť funkciou mudrovania, pretože scenárista si zmyslí, že má pre nás strašné ponaučenie, a tomu podriadi celý rozpočet - takže nakoniec je tu pekne vyzerajúci blábol, ktorý je len náhodou navlečený do sci-fi handier. Okrem toho, som vďačný špičkovým vedcom minulosti za to, že neboli až tak oddaní napĺňajúcim každodennostiam života a láske k blížnym.

Apokalypsa: 1. světová válka (2014) (seriál)

Seriál by sa mal premietať namiesto stredoškolského dejepisu. Pri sledovaní treba mať neustále na zreteli, že od tohto nás delí jediné storočie.

Rozhovory s vrahem: Výpověď Teda Bundyho (2019) (seriál)

Štandardne dobrá séria s otravným Bundym (=až do úplného konca sebapreceňujúci sa teatrálny zbabelček), ktorý síce neopomenie príležitosť zdôrazniť, že ho chytili len náhodou a s veľkým šťastím, v skutočnosti mal však sakra šťastie neraz práve on. Aká silná je asi korelácia vysokej koncentrácie sériových vrahov v US a tamojšieho zvyku mať pre istotu odomknuté, mať zadné dvere (tiež odomknuté), mať presklené dvere a mať okná až po členky, takže každý premotivovaný návštevník má na výber z viacerých možností ako ticho vstúpiť?

Velký Gatsby (2013)

Nudná Megalománia. Dojímať sa všetkosťou. Mať najväčší dom. Dokonalý západ Slnka, ponad vodou, z balkóna. Autá, čím rýchlejšie. Obleky, šaty, záhrady, záhradníci. Cestovať všade. Vidieť všetko. Fotiť šťastných chudákov pohrúžených do ich pracovnej obživy. Zážitok šťastia len v expanzii. Poblúznenie kvetinárstvom. Rozhadzovanie šatníka. Rozhadzovanie z roztopaši, rozhadzovnie z rozkoši, rozhadzovanie od hnevu. A tak dial. Máš všetko, nemáš nič, ale no. Skoro zbytočný film.

Carnival Row - Temný bůh se probouzí (2019) (epizoda)

Vau, toto kde sa vzalo? Temné mestské fantasy s filmovou výpravou a príliš jasným dôrazom na prisťahovalectvo. Miéville v tomto prsty nemá, snáď sa nestane príliš otravné (nudu diváka chápem, táto látka ešte zďaleka nie je v povedomí).