Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Režisér vynikajúceho Trollovania natočil príjemný horor z prostredia krematória so sexy vzdorovitou mŕtvolou v hlavnej úlohe. Škoda, že druhá "akčná" polovica klesla dosť pod úroveň tej prvej, ktorá dobre navnadila, aj keď spočívala len v pitve. Vo výsledku sú to 4 za pitvu a 2 za pod-Béčkovú akciu s nevyužitým potenciálom - so zle napísanými dialógmi sa dostavil aj zjavný nedostatok nápadov k tomu, čo ďalej a ako preklenúť ten oblúk k očakávanému vyústeniu. Od Øvredala som čakal viac. Zjavne si scenár tentokrát nepísal sám, zhliadnutie však neľutujem.

Inkarnace (2016)

Samé známe tváre, až sa tam nehodia (Melisandre rozptyľuje), a hádam len preto sa film dostane do kín; vieme, kde pošla väčšina rozpočtu. Inak vcelku priemerný výsledok snahy o inovatívne PREBALENIE témy posadnutia/exorcizmu, aj keď je to len introjected Inception - s občasným náznakom, že to bude lepšie, ako to napokon je. Aspoň nezdržovali, ako zvyknú, "budovaním napätia". Malé + za útechu v podobe tričiek Decapitated. Príjemné prchavé adventné vymietanie pre celú rodinu. 2.5/5

Westworld (2016) (seriál)

Som rád, že na začiatku nastolený potenciál nebol premrhaný ako tomu býva zvykom pri science fiction so snahou o hlbšiu myšlienku. Škoda za dve finálne epizódy, v ktorých bolo jasné, že tvorcovia chceli ukázať väčšie sústo ako 10 dielny seriál pojme; ostatnú časť dokonca natiahli na filmovú dĺžku. Napriek tomu vo výslednom dojme kontrastujú príliš zdĺhavé a okázalé rozhovory s líniami, ktoré sa akoby stratili. Inými slovami, žiadalo si to úspornejšie a efektívnejšie zakončenie - som si istý, že niektoré opakované scény mohli pokojne vynechať. Ako fanúšik žánru dávám tieto výhrady bokom, lebo dobrej sci-fi (=/=komix) je vždy málo. Labyrint, ktorého cieľ von nevedie. Labyrint, ktorého riešenie fyzickú slobodu neprinesie. 4.5/5

Ztraceni (2004) (seriál) odpad!

Skvelý seriál, pri ktorom má súdny divák už v druhej časti chuť poslať na ostrov Predátora so zámerom celý ten cirkus zábavne ukončiť do jednej hodiny. Archetypálny príklad seriálovej šestákovosti - hodíme do klietky náhodné dementné charaktery s "mysterióznym" (hlavne nehereckým) pozadím a necháme ich nasilu sa ultrahystericky hádať, aby sme vykonštruovali kompletne tupé telenovelové konflikty - do ktorých vsunieme hlboké presahy od Biblie cez Akty X až po Biebera. A áno, čím viac postáv, tým lepšie, nech sa nám kombinatorika retardovanosti nevyčerpá po prvej sérii.

The Monster (2016)

Ďalší z hordy technicky kvalitných, herecky sympatických (Zoe Kazan a jej filmová dcéra sú obe super), ale obsahovo slabých hororov. Pár dobrých scén ruší až príliš okatá režisérova snaha o niečo viac ako obyčajný film, hlavne v prepálenej retrospektívnej línii. 2.5/5

Hvozd (2015)

Poznáme horory, v ktorých sa aj hodinu buduje napätie (alebo nuda), aby sa potom niečo konečne odohralo. Tento sa rozbehne celkom rýchlo a nepoľaví až do konca. Odporúča 4 a pol z 5 hororových fanúšikov.

V pasti (2016) (seriál)

Na leto doslova príjemne mrazivá Islandská krimi, ktorá sa celý čas drží pri zemi, alebo skôr pod snehom. Malá prístavná dedinka, obklopená ľadom, horami a snehom, traja neozbrojení policajti, ťažký protiklad CSI-krimi štýlu. K tomu hudba od Jóhann Jóhannssona.

Zvířátko (2016)

Úchylný hobbit s plným pytlíkom príde o jediný zdroj emocionálneho uspokojenia v podobe nemeckej vlčiačky s kožuchom a tak si ako náhradu obsesívne nadhoní Lotyšskú blondínku s tenkými nôžkami a dokonalou tvárou. Tá však odmietne adekvátne recipročne spolupracovať, a nakoniec ho požiada o odprstenie. Nebyť istého estetického vyžitia a nadšeného chlípneho na-vnadenia, bolo by toho láskavého zoo psychozofovania nad mieru. Prekvapenie sa nekonalo, celkovo však dobrý pocit, preto mierne nadhodnotím. 3.5/5