• Romantický

Kousek nebe (2005)

Pribeh me neoslovil ani nepresvedcil, klise na klise, provedeni prumerne, hlavni postavy nesympaticke. Z pribehu se dalo urcite vytezit mnohem vice.

Vzhůru do oblak (2009)

Úvodní část je nádherná, zbytek pobaví, většinu času

Precious (2009)

Na celém filmu jsou nejlepší úniky Precious do světa fantazie, téma to odlehčuje bez toho, aby narušilo hrůznost celého tématu.

Škola života (2009)

Průměrné téma, průměrné zpracování, průměrné hodnocení. Od prvního setkání Jenny a Davida je jasné, jak to dopadne a právě tato prvoplánovost filmu nejvíce ubližuje. I kamera a režie nepřináší nic extra kvalitního.

Dvě tváře lásky (1996)

Krásný příběh o tom, že když se snažíme sami/y sebe přesvědčit, že se dokážeme od začátku spokojit s půlkou, tak s největší pravděpodobností skončíme s nulou a taky že chlapi jsou někdy děsně aritmeticky necitlivě tupí.

Karamazovi (2008)

Netradiční vizuální nádhera - a letájící mončičák Dostojevskij je neodolatelný

Seriózní muž (2009)

Báječné, černé, zábavné, a prostředí školy přidalo několik scén, kdy jsem si připadala jako doma, jako doma.

Jana Eyrová (1996)

Tato adaptace proste nezaujme a to i pres zkuseneho Zeffirelliho a vyborne obsazeni. To hlavni, boj Jane Eyre o vlastni nezavislost a rovnopravne postaveni ve svazku s muzem se nekam vytratilo a zustala jen cervena knihovna, i kdyz s vytecnou kamerou a hudbou. Proste to nejiskri, ani na platne, ani mimo nej.

City Homicide (2007) (seriál)

Ničím nevynikající ale zase ne k smrti nudný australský krimi seriál si 3* zaslouží. Už jen pro ten sympatický přízvuk.