Bez okolků (1967)

Starší bonbónek pro příznivce Starkových / Westlakových drsňáků ala Parker (Statham), Porter (Mel Gibson)

Pád Bílého domu (2013)

Bůh žehnej Spojeným státům ... jestli tento film mysleli jeho tvůrci vážně. Nelogické jednání agentů, kteří se nechali postřílet jako ovce před Bílým domem, nelogické jednání teroristů při získávání kódů a další kopance a trapné scény se v tomhle filmu vrší jeden za druhým. Jedině Američani si nechají rozstřílet půlku svého hlavního města a nakonec si tomu ještě zatleskají a zasalutují nad vlajkou s pruhy. Jestli tohle měla být komedie, tak to jsem se docela nasmál. Nejlepší hláška byla zmlácené ministryně obrany, kterou vlečou teroristé na popravu: „Přísahám věrnost vlajce Spojených států amerických.“ A to co tady dokázal Mike Banning (G.Butler), by nezvládl ani John McClane ve Smrtonosné pasti. Bruce Willis se má tedy ještě hodně co učit :)

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Mě product placement nějak nevadil ani nepohoršil. Děj filmu sice nedosahuje kvalit komiksových příběhů, zejména z osmdesátých let, ale chápu, že je určen pro děti této doby a ne odrostlm pamětníkům z dob normalizace. Tohle dílko je určitě lepší, než ta spousta amerických kravin, kterými krmí naše televize děcké mozky od rána do večera. Hvězdu navíc dávám za dětské diváky se kterými jsem to sledoval a líbilo se jim to.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Natočení béčkového scénáře s áčkovým rozpočtem. Akční scény, které jsme už viděli tisíckrát, trapné hlášky, totální nelogičnosti (přeřezání si pout za zády, když za ním stojí stážce aj.), a Černobyl tomu dal finální korunu. Tři hvězdy s odřenýma ušima za Willise a s příhledem na příslušnost ke skvělé sérii, kterou mám rád.

Zabít tiše (2012)

Milion nudných keců kolem zabití tří bezvýznamných nul podsvětí. Historky nájemného vraha, alkoholika a děvkaře Mickeyho je úplné mletí h...n ve filmu.