Bosch (2014) (seriál)

Knižní série Harry Bosch od Michaela Connelliho patří mezi špičkové detektivní čtení a tenhle seriál mu nedělá vůbec ostudu, naopak vtáhne diváka do děje moderního kriminálního thrilleru, který se rozehraje po celých deset dílů bez krkolomných dějových zvratů až k finálnímu vyvrcholení.

Hrdinové od Alama (2015) (seriál)

Seriál mapuje historický vývoj událostí v roce 1836 v Texasu od pádu pevnosti Alamo přes bitvu u San Jancinta až po podepsání mírové smlouvy mezi Spojenými státy a Mexikem. Zaměřuje se zejména na osudy texaských rangerů, kteří prováděli průzkum a diverzní akce proti mexické armádě. V ději nechybí ani postoj indiánů k Texaské válce za nezávislost a bojové střety komančů s příchozími osadníky. Velmi dobře zpracovaná válečná historie.

Pět mrtvých psů (2016) (seriál)

Asi nejlepší (nebo nejzáživnější) z celé série o detektivním týmu od Nejsvětější trojice, i když se tu policajti chovají (zvlášť při zatýkání) jako v pravé české kriminálce, tím jsem chtěl říct jako idioti...

Poručík Backstrom (2015) (seriál)

Poručík Backstrom není žádný krasavec, má problémy s životosprávou, chlastá a případy řeší většinou nepříliš zákonnými policejními postupy s neoholenou a nevymáchanou hubou plnou sarkastických poznámek. Backstrom není tak vtipný jako Dan Stark ze seriálu Polda a Polda, ale v idiotské červené pláštěnce stojí za zhlédnutí a dokáže slušně pobavit.

Poslední loď (2014) (seriál)

Skvělý námět, úžasné lokace, sympatické obsazení, ale na druhou stranu je tu pár zbytečných vycpávkových dílů, které protahují děj. Hodnocení u mě taky sráží neustálé salutování a neskutečná gumárna, i když jsou spojené státy totálně v pr.... tak si stejně mariňáci hrají na vojáčky a vzývají vlajku s hvězdami a pruhy až je to trapné. 70%

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

Vítejte ve speciálním vyšetřovacím oddíle poskládaném z policajtů, kterých se zbavilo protidrogové oddělení, oddělení vražd, kartotéka, nebo pořádkové jednotky. Za pár dílů si tihle zkrachovalci policie Baltimore tak nějak sednou, najdou se na nových místech a začnou rozplétat první drogový případ, který od spodiny na ulici sahá až nahoru do vysoké městské politiky. Já si taky za chvíli oblíbil tyhle policejní zmetky, kteří se zakousnou do případu jako buldoci. Přesto nečekejte perfektní policejní práci na jejímž konci zaklapnou všem padouchům na zápěstích želízka. I tihle policajti dělají chyby a nadřízení, kteří hájí své kariérní zájmy jim hážou pod nohy klacky a někdy se prostě taky něco posere a tak se stává, že některé velké ryby vyklouznou ze sítě. Druhá řada slabší, ale pořád silný nadprůměr a už se s chutí zakusuji do třetí.

Pod kupolí (2013) (seriál)

Mezi postavami seriálu jsem vlastně nenašel žádnou, která by mi byla sympatická. Děj se plácá od ničeho k ničemu a vše pohromadě drží jen tajemná kupole. Když už autorům seriálu dojdou nápady, strčí do příběhu další novou postavu, která o sobě tvrdí, že byla ukryta v nějakém domě na kraji města. Je tam i spoustu skvělých momentu, ale chtělo by to vystříhat o nadbytečné (zbytečné) dějové linie, aby to byl výborný seriál.

Into the Badlands (2015) (seriál)

U správného seriálu se máte těšit na další díl a to mi bohužel u Into The Badlands chybělo. Vizuálně dobře zpracované, i když je to tak trochu zvláštní svět, kde se sice dochovali automobily, ale na střelnou zbraň tu nenarazíte ani v podobě kuše. Hrdinové si nezískaly mé sympatie a bylo mi docela fuk, jestli přežijí nebo zemřou, často se chovali nelogicky a hloupě. Jako plus lze označit vypracované souboje s chladnými zbraněmi a i když jsou někdy trošku přitažené za vlasy tak to nevadí. Nevadí do okamžiku, kdy do hry vstoupí tajemní létající mniši popírající jakékoli fyzikální zákony a v Pustinách to začíná vypadat jako v béčkovém kung-fu filmu.

Hell on Wheels (2011) (seriál)

Osamělý pistolník a bývalý voják jihu hledající pomstu přijíždí do centra dění stavby železnice, která má spojit oba břehy severoamerického kontinentu. Ve stanovém městečku, které se posouvá s postupem kolejí na západ (Hell on Wheels) potkává postavy, které vytváří drsnou kulisu tohoto místa – podivínského pastora, černocha Fergusona nespokojeného se svým podřadným postavením, irské bratry podnikavce McGinnesovi, šíleného slizkého Švéda, majitele železnice Duranta. Nájezdy indiánů a banditů nejsou jediným ohrožením stavby tratě, rasová nesnášenlivost, nevraživost mezi účastníky nedávné občanské války, hrubé vyděračské praktiky, intriky mezi zaměstnanci železnice dává dohromady skvělý příběh z divokého západu bez příkras. Druhá série co do kvality jde ve stopách první a možná i překonává nastavenou vysokou laťku.

Agent Carter (2015) (seriál)

Děj seriálu Agent Carterová dobře vyplňuje prostor po filmu Captain America: První Avenger. Skvěle vykreslená atmosféra, výborný retro pohled na začátek období studené války koncem čtyřicátých let, na agenty pracující bez satelitních snímků, mobilních telefonů a dalších technických vychytávek, kterými dnes ohromuje James Bond nebo Ethan Hunt. Na druhou stranu seriál nabízí pár fantastických hraček miliardáře a vynálezce Howarda Starka, kolem nichž se rozjíždí nečistá špionážní hra.