Naruto: Šippúden (2007) (seriál)

Naruto a ostatní nám dospěli, už to nejsou malé děti. Pokračování veleúspěšné Anime nám přináší další a nová dobrodružství, která mají úroveň a jsou o dost lepší než předchozí Naruto. Nicméně stále je tu únavné protahování všech epizod - proto už čtu jen mangu :o)

Dexter (2006) (seriál)

Kdo by to do něj řek? Takovej nenápadnej chlapec, pracující v policejní laboratoři s krví. Krev ho uchvátila na tolik, že se z něj v noci stává osamělí mstitel, ze kterého má na konec strach i policie. S lehkou rukou likviduje jednoho lumpa za druhým, falšuje policejní zprávy, aby mohl zločince zabít sám. Pokaždé jeho "úspěšné" misi si říkám: kdo takto skvělej seriál vlastně vymyslel? Stejně jako Heroes je to můj velice oblíbenej seriál :o)

Iron Man (2008)

Milé překvapení letošních prázdnin. Humorné hlášky střídá dobrý střih akčních scén, kterých tu je habaděj. Nejsem fanoušek Železnáka, ale film se mi moc líbil a už se těším na pokračování, snad stihnou stanovený termín rok 2010 :o)

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Spielberg plus Ford? po čtvrté Indy? Poprvé, když jsem tohle uslyšel, nemohl jsem se dočkat, až uvidím první fotku, první trailer a následně i celý film. Možná trochu šedivý H. Ford ukazuje, že ještě nepatří do starého železa a jak se od slavné filmové postavy čeká, láduje nám sem další excelentní film. Film si zamilujete od první chvíle, třeba díky dobrému výkonu mladého Indiho v podání Shii. Očekávání se naplnilo, nevím jestli se dá natočit lepší film. pro někoho možná má dost přehnaný konec, ale pokud si pamatujete na konec prvního, druhého a ostatně i třetího dílu, tak podle mého názoru se takový konec dal očekávat :o)

Sedm (1995)

Od začátku do konce je ve filmu dost velké napětí, po prvních 5 minutách člověk s otevřenou pusou čeká na konec, aby se dozvěděl jaké bude mít tento fantastický snimek vyvrcholení. Kéž by bylo více filmu podobných tomuhle :o)

Forrest Gump (1994)

Dokonalost, dokonalost, kterou předvedl jak Tom "Forrest" Gump, tak režisér Zemeckis. Od první chvíle jsem si hlavního hrdinu oblíbil, takový normální/nenormální hrdina. Protloukání životem, jak nám pánové předvedli, a předvedli na výbornou, je skvělou ukázkou geniální sehranosti - herecké obsazení + dobrý scénář. Byl by hřích nedát menší hodnocení, než jsem dal :o)

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Tento film mě mile překvapil. Nevím, čím to je, třeba začátkem, kde se Hulk ukáže skoro hned narozdíl od předešlého dílu. který podle mého názoru nebyl zas tak špatný, ale zašel jsem si na premiéru tohoto filmu a hodnotim vysoce, ikdyž k dokonalosti to má poměrně daleko. Nová zelená příšerka překonává předešlý díl v mnohém. Lepší a svižnější akce, a konečně Pořádná "řezba" na konci. Takovou melu vidím rád :o)