Ochránci (2017)

Jak to dopadne, když se Rusko rozhodne ukázat světu, jak maji vypadat Avengers? To takhle vezmete genetické experimenty, čtyřem random lidem dáte různé schopnosti a pak vezmete jednoho kojence, přifouknete ho a dáte mu možnost zlobit. Ne, s příběhem se moc neserte. Rozhovory? Na to kašlete, to průměrného soudruha vůbec nezajímá! Ale docela frčí, když hrdinové odhalí svou minulost. Ale musíte tomu dát nějakej šystém, žejo. Takže přidejte drsnou agentku s obličejem napůl jako baset a napůl jako Putin...no a ta to z nich bude tahat. Pěkně postupně. Každejch 15 minut jeden příběh. Cajk, hotovo. Akční scény jsou celkem v pořádku a určitě jsou tam nevšední ale povedené nápady. S tímhle zpracováním by tam ale mohlo být cokoliv a bylo by to jedno ... Jestli tohle tvůrci myslí vážně, zřejmě se stali obětí propagandy.

Pýcha, předsudek a zombie (2016)

Hele, docela sympatická blbost. Pěkné bojové scény, rozvážná úprava světa do zombie verze a taky vtipné držení se Pýchy a Předsudku. Zdařilé béčko, nic míň.

Tomb Raider (2018)

Nejdřív jsem Alicie Vikander moc nevěřil, ale pak se ukázalo, že Laru zvládá velmi důstojně. Jen škoda, že prostě jako Lara nevypadá. Film má hezký rozjezd, ale pak se stane něco, co nemůžu pochopit. Všechno se 600krát zrychlí a příběh ze hry se tak nějak vytratí. Opět si někdo řekl, že si to udělá po svém a výsledek je horší, než originál. Strašně rychle to začalo nudit. Pěkné byly pomrkávky v podobě herních scén, avšak ani ty nebyly 1 ku 1 a opět vyhrává hra. Ta prostě vsadila na méné bombastické pojetí a opodstatněně. Takže souboj hra vs film opět dopadl ve prospěch hry. Kdybych nevěděl, jak to má vypadat, přidal bych půl hvězdy. Obstojný dobrodružný film totiž kazí ohromné tempo a klasický neduh moderních filmů - ukázat toho hodně v krátkém čase. Divák má pocit, že to sleduje z rychlíku a tak z toho na konci má všehovšudy hovno.

Černobyl (2019) (seriál)

Mistrovská práce, geniální převedení reálných událostí do zábavnějšího formátu, nežli je dokument. Perfektní výkony herců, šokující a špinavý příběh, který se drž pravdy, co to dá (a do té míry, aby se na to dalo koukat).

Hra o trůny - Železný trůn (2019) (epizoda)

SPOILERY: Hele, já bych fakt neměl problém s tím, jak to skončilo. Ale cesta k tomu konci je fakt bolestně blbá. Síla celého GoT byla v konverzacích, při kterých měli diváci srdce až v krku. Byla v neočekávaných zvratech, kdy najednou umřela postava, která přece zcela jasně měla žít ještě tři série. Děj byl prostě nekompromisní. Jak je možné, že Dany, jejíž osud jsem rád sledoval už od počátku, umřela, a já byl naprosto letargický? Jak je možné, že Jon i Tyrion přežili? Drogon si odletěl na výlet? Arya, nejdokonalejší vrah v celém západozemí dělala co? Bran, který tři série drží hubu, najendou sedí na trůně? Kdy se zase rohodl mluvit? Tohle je zklamání. I u kreslených seriálů často prožívám ukončení příběhu víc, než tady. Do sedmé řady jsem rád vysvětloval lidem s opačným názorem, proč se mi GoT líbí. Po téhle sérii už to nemusím dělat, protože jsem přešel do jejich tábora. Je to důsledek nekonzistentního, uspěchaného a často nelogického scénáře.

Hra o trůny - Zvony (2019) (epizoda)

Scénaristické hovno zabalené do špičkové audiovizuální polevy. Problém je, že když se zakousnete, stále sežvýkáte hovno. Takhle dojebaný a nelogický paskvil jsem nečekal, i když jsem tušil, že to podle posledních dílů nebude samo sebou. Tohle se stane, když scénárista vypne mozek a nasere na to, co budoval 8 let. Přijde mi, že se tvůrci nechali unést ohromným rozpočtem a kvůli tomu zapomněli, že ten seriál býval promyšlený a chladně logický. Na co je krásný obal, když uvnitř není duše? Postavy se rozhodují a chovají naprosto nesmyslně, ve světě přestávají fungovat nastavené přírodní zákony, to, co je možné v předchozím díle, najednou možné není (nájezd s Drogonem? to jako vážně?). Bitvě o Zimohrad jsem dokázal všechno odpustit, protože atmosféra toho dílu je výborná. Ale tady? To není přešlap, to je couvání protisměrem, zatímco řídí retardovaná opička a v autě je kokešová párty.

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Nemůžu popřít, že je v této epizodě spousta blbostí, ať už z pohledu válečného stratéga (Např. nechat si zabít za 5 vteřin půlku armády, to fakt?) nebo příběhového ("Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, nepotřebujete zapálit?"). Jenže veškeré výtky jako řidký výměšek tlustého střeva rozmazává naprosto bravurně, excelentně, kulervoucně a božsky zpracovaná bitva, která je tím nejlepším, co jsem viděl od dob Pána Prstenů. A upřímně seru na to, že LOTR byl tříáčkový film a oba projekty dělí bezmála 20 let. Pravda, realističnost nikde, všechno to boří naprostá debilita scénáře, epileptický střih a klepání kamery, co sem tam scénu postihne. Celý díl jinak dýchá atmosférou zoufalství a předem prohraného boje, což je obrovský úspěch. Ano, závěr stojí za hovno, protože člověk od paralely Saurona očekává fakt pořádný mazec. Ale i tento zápor se rozplývá v tsunami tiché smrti, kterou Night King přinesl, a která je zatraceně stylová.

Černé zrcadlo - Železná vůle (2017) (epizoda)

Spíš technothriller, ale zato akční a vskutku skvěle zpracovaný. Kór když si člověk uvědomí, že výtvor Boston Dynamics byl nejspíš předlohou. Škoda, že jsme se nedozvěděli víc z pozadí příběhu.

Černé zrcadlo - Nenávist národa (2016) (epizoda)

Super. Na tuhle epizodu bych si snad zašel i do kina. Minimalistické a zároveň epické. Sci-fi a zároveň uvěřitelné. Takhle se to dělá.

Černé zrcadlo - Muži pod palbou (2016) (epizoda)

Zajímavá epizoda, která jako by vypadla z The outer Limits. Přesto ale výborně zpracovaná a s krásným fuck-upem na konci.