Jupiter vychází (2015)

Když jsem ten film viděl poprvé, říkal jsem si: omg, to je zase sr**ka! Ted po roce jsem na to kouknul podruhé a najednou jsem ten děj viděl zase uplně jinou optikou. Srovnám-li to třeba s vyhajpováným Starwars, tak tento film má mnohem větší dynamiku, vizuálně je skvělý. Příběh je napoprvé trošku komplikovaný, ale napodruhé si už jen užíváte jízdu. Za mě 87%

Krakatit (1948)

Noir, Archonti, skvělé, viděl jsem to už minimálně 10x a pokaždé mě dostane.

The Hollow (2015) (TV film)

Mám rád blbiny, ale co je moc, to je moc.. pěkně natočené, ale ty přehrávající ječící blbky mě to znechutily!

Babadook (2014)

Páni.. docela hustá psychárna na večer. :) Dlouho jsem už neviděl tak zajimavě natočený horror. Scénář, herci, kamera, střih, celé to působilo jako psycho LSD trip, žadná levná lekačka. Vřele doporučuji.

Transcendence (2014) odpad!

I ta nejnudnější epizoda krajních mezí je zábavnější než tenhle shit!

Oculus (2013)

Opravdu dlouho mi tak neběhal mráz po zádech jako u Oculus. Už Absentia byla skvělá a Oculus je opravdová bomba, tedy alespoň v porovnání s dnešní konkurencí. Flanagan je velký fanoušek Lovecrafta a má svěle našlápnuto, velmi se těším na další jeho skvosty.

The Shrine (2010)

Nevím co napsat, kdoví jestli to vůbec někdo čte.. ale kdyby jo a zajímal někoho můj názor. První polovina filmu je samé klišé a když už jsem si říkal, to je teda kouko... tak se to znamenitě převhrhlo v docela slušný kousek. Nevím sice proč mají Američani tendenci vykreslovat Evropany, jako by jsme tu pomalu jedli rukama, asi z nás mají nějaký komplex. Film to není uplně hloupý, má sice mnoho slabších míst, ale když prominete občasné výpadky, dá se na to podívat bez pocitu naprosté ztráty času.

V čísle 9 (2014) (seriál)

po třetím díle přidávám hvězdu.. perfect!

The Human Race (2013)

Dlouho jsem váhal jestli to stahovat, ale nakonec jsem podlehl a mrknul se na to. Moc se mi to líbilo, děj je pěkně dynamický a ukazuje, jak i s málem peněz, dobrými herci a pěknou hravou kamerou se dá natočit zajimavý film.

Svatý (1997)

Tento film je moje srdeční záležitost a pamatuju si, že když přišel do lokální videopujčovny v několika kopiích, přesto jsem na něho musel čekat asi týden, než jsem si ho mohl pujčit pro vlastní archivaci. :) V dnešní době je snímek zajimavý tím, že zachycuje ducha času Jelcinovské éry postsovětského Ruska a má taky zvláštní mrazivou atmosféru na kterou se v teple dobře dívá. :)