Gruffalo (2009) (TV film)

Kraťas o mazaný myšce - hodně dětský, hodně dobrý. Až kouzelný.

Síla života (1985)

Jako film - spíš dost hrozně sestříhaná řada podivnejch, až znepokojujících scén (přiblížení Churchilla ke kometě, výslechy v blázinci, některý "vojenský" pasáže). Tam už nevaděj "herecký" výkony většiny protagonistů a jejich plky. Triky (mimo raketoplánu) jsou tragický, v nejlepší tradici britskýho hororu, kde vizuál potvory byl vždycky vedlejší (nejsou žádnej Hollywood, že), scénář a "pointa" škoda mluvit. Ambice tvůrců ale bez debat velký. Dneska asi dobrý retro, který se bohužel bere smrtelně vážně. Nicméně jsem to viděl několikrát. Možná kvůli Matyldě May?

Lupin sansei: Fúma ičizoku no inbó (1987)

Výborný. Jak výtvarně, tak scénáristicky - honičková pasáž v "lázních" je skvělá groteska a policajti nikoliv náhodou připomínaj Keystone Cops v nejlepší formě. Fujiko je sexy, Goemon utře a komisař Zuniga všechny zachrání (!).

Aru tabibito no nikki (2003) (seriál)

Příjemný a pohodový... Města mají svoje kouzlo, i noci u ohně. Pěkný

Lupin sansei: Lupin vs Fukusei ningen (1978)

Je to dospělejší Lupin a nejen proto, že Fujiko ukáže dudy (!). Námětově je to další, celkem zábavná, záchrana světa. Záporňák je děsně zfrustrovanej skrček Mamo s geniálním mozkem, dábelským smíchem a posledním esem v rukávu. Animace je nadstandardní - i když je tu snaha dodržet "seriálovej design" občas se objeví špatně potlačená originalita (sekvence v poušti je třeba hodně výtvarná, stejně jako "začišťovací" eskadra B-52, celkem se povedlo i roztřetění (na 3 kusy) Mamova footmana Mr.Flinche, v "doupěti" záporňáka Mama běhá Lupin v obrazech Daliho, Chririca, Paula Delvauxe nebo v Esherovým bludišti a honí ho ksicht z hodně starejch americkejch comicsů, Mamo má za trůnem Michelangela ze Sixtinský kaple, ve finále shoří mj Botticelliho Primavera atd.) Akce je průzračná, včetně občasnejch "polickejch glos" (např. americká odpověď na Mamův pokus o světovladu - když neviš, tak to "do mrtě" vybombarduj) K psychologi postav: v předfinále dobrej "zářez" pro Fujiko - (klon) Manu opravdu šel po ní... Finále taky neurazí, má až velkorysý "Star Wars" rozměry (a exekuce megamozku v zákrytu nebeskejch těles připomene i 2001: Vesmírnou odyseu). "Push button" zavěrečný doomsday sekvence taky potěší... A lehce přízračnej inspektor Heiji Zenigata jako obvykle pohání děj dopředu. Hodně mi to sedlo, velice dobrá zábava.

Lupin sansei: Dead or Alive (1996)

Nádhernej Lupin - všechno jak má bejt, krasavice jsou krásný, nešťastný a chtivý po zlatě (Fujiko samozřejmě), záporňáci jsou záporný a inspektor Zenigata za cholerický pako jako vždycky. Animace vynikající retro, skoro jako v Mijazakiho Lupin the III: The Castle of Cagliostro (1979). Naprosto očekávaná zábava - perfektní...

More (1998)

Skvělá atmosféra, skvěla muzika. Malej (depresivní) klenot. 5/5