Avengers: Age of Ultron (2015)

OK, tak jsme zjistili kam se od minula posunuly triky. Je třeba říct, že celkem daleko, když člověk koukal na "dokument" o tom jak Ultron zvedne kus města do vzduchu... JInak akce a hlavně hlášky - Ultron: "Na týhle skále si postavím kostel" nebo "Množí se rychlejc než katolickej králík" a samozřejmě temný varování: "Když se Země zastaví ve vývoji, Bůh na ni vrhne kámen. A věřte mi, právě se napřahuje." Ufff... Pohodová podívaná, nic nečekanýho a to ani ve špatným.

V/H/S/2 (2013)

Oproti jedničce nic moc posun. Spojovák o dvojce čmuchalů naprosto zbytnej, ruční kamera občas až moc (zvlášť u "alienovský" párty) - nicméně povidka Safe Haven (ta o sebevražedný sektě) to je špička... až na finální "vtípek", to bych teda upad. Standard.

30 dní dlouhá noc (2007)

Sekera je sekera... Téměř skvělý, amosféra mrazu a izolace dokonalá. Monstra kvalitní v těch svejch zakrvácenejch bílejch košilích, nejsou ukecaný a finální exekuce vůdce odpovídající. Dobrá zábava.

Planeta upírů (1965)

Mario Bava (rejža) a scifi. No teda - takže copak to tu máme? Film z doby, kdy šéf (a hrdina) byl ten nejstarší herec, kdy vytvarná sci-fi invence končila u šikézních koženejch uniforem (vypadaj až "zvláštně") a kdy rozpočty na triky produkce rozhodně "nezatěžovaly". Ale i dobový pozitiva: "vědci" odcházej na průzkum neznámý planety zásadně s laserovou bouchačkou v ruce a hláška "V případě jakéhokoliv nebezpečí se setkáme u atomového reaktoru" dokazuje základní technooptimus doby. Ovšem celkově nic moc. 2/5

Fantom (1996)

Mám rád comcis jako takovej (ne speciálně Phantoma) tak dám 3/5 za tenhle nepříliš hrdej brak. Hlavní "hrdina" (Billy Zane) se pohybuje trochu "teploidně" (něco jako William "kpt Kirk" Shatner když se daří), Catherine Zeta-Jones nám ukáže jak začínala (no, pěkná "herečka" to asi byla vždycky), Kristy Swanson to zachraňuje. Moc pěkný exteriéry zdůrazněný červeným letadýlkem. Průmer.

Jason X (2001)

Naprosto skvělej kousek! Jason Voorhees sejme kdekoho, hned v úvodu rejžu Davida Cronenberga například (ten jako nesympatickej Dr.Wimmer řekne asi 2 věty), Rowan LaFontaine (Lexa "Rommie" Doig) je "typicky" akčně roztomilá, Kay-Em 14 (Lisa "Beky" Ryder) je loženej geek sex symbol a ty názvy: kosmická loď Grendel, demolovaná space station Solaris.... A hlášky: Tsunaron: "You ready Kay?" Kay-Em 14: "I was built ready, baby." nebo lehce znepokojený Tsunaron: "He's done with the campers!". Vynikající, 5/5

Nehanobte spánek mrtvých (1974)

Dost zvlašní filmek. Jednak jasný klišé, třeba bigotní polda co nenávidí "hašišáky" z města a hlavní hrdina "floutek", bloncka v nesnázích a tak, ale na druhou stranu špičkovej horror s pár extra detailama - třeba takový unikum jako zombifikovanej asi pravej mongoloid - to by teda dneska už neprošlo. Hodně dobrý, působivý.

Povídky ze záhrobí: Upíří nevěstinec (1996)

Nádherná věcička s nádhernou Erikou Eleniak! Pro tu mám slabost, takže 5/5 jen za ní. Ale jinak celkem "americky" vtipnej kousek, očekávatelnej konec neurazí. Celá věc má švih a nadhled. Nadprůměr from the Crypt.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Spin-off X-Menů, kterej nenadchnul ale ani moc nezklamal. Na mý gusto moc po lopatě a málo noir, ale závěrečná demolice elektrárny to trochu vylepšila.

Wanted (2008)

Pohollywoodštěnej Timur Bekmambetov (rejža). Hollywood casting (Morgan Freeman, Angelina Jolie), hollywood scénař (úplná pí*ovina). Spousta skvělej scén ale celkově skvěle naleštěný akční ho*no. Zkouknout a zapomenout...