Ďaleká budúcnosť. Pri prenose zmrznutých ľadových objektov zo spustošenej Zeme sa z jedného z ľadovcov vynorí Jason Voorhees a posádka lode má po chlebe. Desiaty diel hororovej série Piatok trinásteho. (POMO)

MIMIC odpad!

Ten film je tak neskutočne hlúpy, až mi pripadá ako celkom pravdepodobné, že si režisér pred každou scénou odriekal : "Sústreď sa. Nakrúcaš hlúpy film, tak to nepokaz." Kašlať na umenie i na remeslo, hlavne že je tam vidieť Jasona dostatočne dlho. Odpad to síce nie je (Jason ako Superman je fakt delikatesa), na druhej strane študijnému materiálu sa hviezdičky neudeľujú. ()

DJ Obelix

Uprimne? Scenar je naprosto debilni, snaha vytriskat posledni mozne prachy z Jasona Vorheese (tedy jeste pred spojenim s Freddym - nutno rici, ze po filmove strance podstatne zdarilejsim) je naprosto evidentni. A za co ze davam ty tri hvezdy? Tento film totiz lze brat jako horor - pote by to bylo neco mezi odpadem a 1 hvezdou, ale pokud se na to podivate s vedomim, ze jde o cernohumornou hlaskarnu, tak nebudete zklamani + scena s dvema slecnama ve spacacich je pro me jeden ze tri NEJORIGINALNEJSICH a NEJVTIPNEJSICH zpusobu zabiti ve filmech vubec... P.S.: Oficialne bych tomu dal 3 hvezdy, ale davam 5 kvuli tomu silenemu mnozstvi "odpadu" od jinych uzivatelu... ()

choze

Starý dobrý Jason je zpět. Po jeho zprznění a odlifrování do pekla v kacířské devítce se vrátila stará známá oživlá mrtvola při těle a s hokejovou maskou, sekající vše co jí přijde pod (klidně i na kost zmrzlou) ruku. Potom co pořeší ostrahu "mrazáku", komando vesmírných mariňáků a odhadem několik stovek až tisíc obyvatel jisté kosmické stanice, Jason se upgraduje pro nové tisíciletí a spíše setrvačností dorazí i těch několik zbylých ustrašených študáků, přičemž rozkope prdel i jedné namachrované robotce. Pátky třináctého nikdy nehrály na luxus jako vývoj postav, inteligentní dialogy nebo rafinovaná zápletka. Byly to filmy, u kterých se člověk v dětství bál, o pár let později smál a ve kterých se mohlo stát absolutně cokoliv - zůstat řetězem upoután na dně jezera, bojovat s telekinetičkou, vydat se lodí na Manhattan a nebo rovnou do vesmíru. Každý pátek přiměřeně nudil, každý měl své dva tři dobré momenty a žádný, snad jen s výjimkou jedničky, se nebral příliš vážně. Z tohoto hlediska Jasonovi X nemám co vytknout, spíš naopak. Velmi pěkná děvčata, záplava komiksových triků a akce (mj. s přehledem nejvíc explozí ze všech dílů) a pár úsměvných nápadů (upgradovaný Jason), gagů (virtuální simulace Crystal Lake) a Cronenbergovo cameo! Freddy vs. Jason to sice není, ale aspoň se tu neskáče z těla do těla a infantilně bez ladu a skladu necituje všechno možné jako v pitomé devítce. Jen by to nemuselo vypadat jako epizoda sci-fi z 90. let, ke kterémuž dojmu přispívá i to, že slavný pátkovský hudební motiv tu zazní jen naprosto minimálně . ()

petero

Ok. 4*? Že prečo? Už ani neviem prečo ma to tak strašne nesklamalo, veď z hororu sa stala komédia a pri dialógoch asi v 20 min. som si myslel. Preboha, to ani nieje možné. Oni si z toho naozaj spravili srandu! Začína to celkom seriózne, vyvraždením celej popravčej čaty, ale keď Jason prebodol mačetou kryogénny oceľoví box a spolu s ním zamrzla aj prvá kosť na 500 rokov - nuž tak toto bude divoké. Jason tu dokonca odsekne ruku a pritom ani nie je pri vedomí. Ten týpek si to potom odskáče ešte 2x - vo virtuálnej realite a potom ho Jason proste v dvoch rukách pre istotu zlomí. Takže tu sa dostávame k viacerým plusom: Jason tu zmasakruje fakt kopu ľudí, a polovica mordov z nich sú krásne efektné. Najväčšia jebačka tu zomrie tým najdrsnejším spôsobom, doslova rozbitá hlava o Laboratórny stôl, kočky v spacákoch, nakrútenie obete na obrovský vrták... A Jason to schytá obrovským spôsobom, pretože sa proti nemu postaví bezbradovková Lara Croft, andoid obvešaný nábojmi ako Rambo. No však sme v ďalekej budúcnosti a preto sa ich vlastná technológia postaví proti nim a z Jasona sa stane nesmrteľný rambo. A sprostá mládež má po chlebe. Jason je proste znova v najlepšej forme, výskyt pekných báb je tu hojný a keď sa k tomu pridajú aj chalani, komando, popravčia čata, pilot a učiteľ, tých obetí je tu hojne. Aha, to som ešte nespomenul celú vesmírnu stanicu, čo vybuchla. A ten koniec. Zlý, prečo? Veď nového Jasona privítala ceckatá nadržaná mládež na Zemi 2: "Pozri, padá hviezda. Želaj si niečo." No kočka by si mala zaželať, aby sa dožila staroby. A Jasonovy možno v atmosfére zhorelo brnenie a znovu bude nejaký normálny rok, a dočkáme sa starého dobrého hororového Piatku trinásteho. Alebo príde Jason X II (Jason X I by potom bolo Freddy vs. Jason). No dobre robím si srandu. Normálne by slušalo tomuto filmu max. 2*, ale ja ho hodnotím, podľa toho ako som sa zabavil. ()

MM_Ramone

"Jason X", Jason Voorhees v ďalekej futuristickej budúcnosti, na vesmírnej lodi, kozmická vyvražďovačka... To predsa nemôže nikto brať vážne. Tak toto je teda poriadna hlúposť. Je mi zle z toho, keď vidím ako sprznili obrovskú, kultovú horrorovú legendu. Takýto trash shit  si tento horrorový slasher borec nezaslúžil. Pozrel som si tento titul viacej krát, ale nedokážem sa zbaviť pocitu, že je to celé jeden veľký, absurdný nonsens. Navyše aj sám Jason tu pôsobí dojmom zadýchaného, obtlstlého dôchodcu. A to čo z neho spravili na konci je úplna groteska. Takmer odpad! * ()

• Scény v daleké budoucnosti se odehrávají v roce 2455. (ČSFD)
  • Pracovní názvy filmu byly: Friday the 13th Part 10, Jason 2000, Jason X: Friday the 13th Part 10. (Stocki)
  • Natáčení probíhalo od 6. března do 30. dubna 2000 v kanadském Ontariu. (Stocki)

Carpenter je Psychopath

Carpenter je Psychopath

18.05.2005

Legendárny John Carpenter (na obr.) sa po štvorročnej odmlke vracia na scénu. Jeho najnovším filmom bude thriller PSYCHOPATH o bývalom agentovi CIA, ktorý je povolaný späť do akcie, aby zastavil… (více)