Krvavý Valentýn

• USA My Bloody Valentine (více)

Vinou Toma Hanningera, nezkušeného horníka, bylo v šachtě zavaleno a následně zemřelo pět lidí. Jediný, kdo tuto událost přežil, je Harry Warden, který se od této katastrofy nachází v komatu. Ale pozor! Je to právě on, kdo volá po odplatě! Přesně rok po tragédii, na den svatého Valentýna, ožije a brutálně zavraždí krumpáčem dvacetdva lidí. Nyní, deset let poté, se Tom Hanninger vrací zpět do rodného města. Stále ho ale pronásleduje černá můra a možná se ozývá i svědomí... Rád by se s tím vším vyrovnal a proto vyhledá svou bývalou přítelkyni Sarah, která je nyní provdána za jeho nejlepšího kamaráda Axela, šerifa města. Právě této noci se ale náhle začne vynořovat cosi z temné minulosti... Volné pokračování hororu z roku 1981. (oficiální text distributora)

JAn

Lussier mění narativní strukturu a atmosféru originálu za plastické 3D orgie, které naštěstí baví. Osekal veškerá hluchá místa a tak si prakticky nonstop užíváme kyslíkové masky a zábavných násilností á la Friday the 13th 3-D (vystřelující oční bulva apod.). Nebýt toho dementního polopatického vysvětlování pointy a mít tak aspoň z poloviny šmrnc osmdesátkových slasherů, bez váhání bych šel s hodnocením o nějáký ten bod výš. Takhle ´sem si aspoň z části spravil chuť po Nispelově otřesném Friday the 13th. A Jensen Ackles je prostě třída! ()

Pepinec

Valentýn mám sice v lásce asi jako dentální hygienu, ale uznávám, že tohle si nezaslouží. Kdybych na tuhle napodobeninu daleko záživnějších sraček býval šel do kina, neřku-li na koncert v provedení 3D a nedej Bože ještě ke všemu za prachy, asi bych pak z batohu vytáhnul plynovou masku s krumpáčem a z popcornovýho multiplexu udělal kůlničku na dříví. Horor ano, pokud je tím myšleno horor pro diváka, kterej by to rád vydržel a nepřepnul na Volejte věštce. ()

VenDulin85

Asi ve třetině tohoto snímku jsem si říkala, proč se na takové filmy vůbec koukám, když mě vytáčí ta nelogičnost, s jakou postavy, obzvláště ženské, jednají. Naštve mě milenec, tak za ním vyletím nahá ven z motelu jen s pistolí v ruce. Nahání mě poté vraždící monstrum, tak se letím schovat pod postel. Kde je nejlepší místo na schovku? Opuštěný důl. _____ Ty tři hvězdičky dávám za povedené vyvražďování ajn-cvaj. Závěr snímku mi potom přijde, jako by si natáčecí četa hodila korunou, který z těch dvou bude ten šílený, pohybově nadaný horník s extra ostrým krumpáčem. ()

Shit

No to byla ubohost, nečekal sem žádnej extra zázrak, ale tak snad by to nemuselo být absolutně tupý, nedomyšlený a souboje by nemusely vypadat tak strašně televizním dojmem. Jediný, co to opravdu drží nad vodou jsou docela slušně brutální vraždy a krumpáč, ale jinak je původní film v uncut verzi daleko lepší a to skoro ve všem ()

Frajer42

Krvavý Valentýn pro mě bylo velmi milé překvapení. Hned na úvod se musíme domluvit, že se o filmu nebudeme bavit jako o hororu, a to z prostého důvodu - horor to zkrátka není. Nicméně se jedná o velmi vtipnou záležitost, u které nemám mnoho věcí k vytýkání. Ta největší výtka patří Kerr Smithovi, který ztvárnil roli nejméně sympatického šerifa všech dob. Tak nesympatickou a čurákoidní postavu jsem potkal naposledy ve Stmívání. Naštěstí to částečně kompenzují herečky, které běhají jen stroze oděné a v jednom případu dokonce i tak, jak byly stvořeny. Režisér Patrick Lussier s námi rozjel takovou minihru - uhodněte, kdo se skrývá za maskou. Doporučuji trvat na prvním tipu. 2 x jsem ho v průběhu změnil a byla to chyba. Člověk by nevěřil, jak neskutečně multifunkční zařízení může takový krumpáč být. Zabíjení je skutečně velmi pěkné na pohled a vyskytuje se často. Troufám si film nazvat moderním nehororovým slasherem s nesmrtelným ústředním zabijákem. Některé videoefekty působí laciněji než z méně kvalitních her, ale člověk to v tom vražedném tempu rád přehlédne. Nebýt toho debilního šerifa, tak bych se nebál dát klidně 4*. Film je zde vysoce podhodnocený. Je mnohem zábavnější, než se zde píše. Lepší 3*. P.S. Toho 3D bych snesl klidně více. Jedná se o klasický 2D film pouze s několika efekty. ()

• Když se Sarah (Jaime King) schovává v chatě před Tomem (Jensen Ackles), do chaty přes okno svítí sluneční světlo, přitom do chaty Sarah doběhla v noci. (t.mon)
  • Scenárista, Todd Farmer, si vo filme zahral aj rolu kamionistu Franka. (Smok)

Raimi a horory pro celou rodinu

01.09.2009

Horší než náckové...

Horší než náckové...

02.01.2009

...jsou pekelné mocnosti. Přesvědčí se o tom spojenecké komando, které se během 2. světové války vydá na záchrannou misi (možná najít nějakého Ryana), avšak nechtěně otevře bránu do Pekla a místo… (více)