Mysleli jste si, že masovému vrahovi Michaelovi Myersovi v poslední části série nazvané Halloween H20 sťali hlavu a tím ho definitivně zneškodnili? Omyl. V novém pokračování úspěšné horrorové série dali tvůrci legendárnímu vrahovi novou příležitost vraždit nevinné. Znovu v Haddonfieldu, Freddie Harris a jeho přítelkyně Nora, zakladatelé webové stránky www.nebezepecnazabava.com, vyberou šest studentů, aby se zúčastnili obzvláště nebezpečné hry. Účastníci mají podle plánu strávit halloweenskou noc v rodném domě masového vraha Myerse a k tomu v přímém přenosu na internetu. Zatímco většina účastníků považuje tuto hru za zábavu a rychlý zdroj slávy a peněz, Sára se přidává pouze neochotně kvůli svým kamarádům Jenovi a Rudy. Stmívá se a mrtvoly se začnou hromadit. Nakonec je právě na Sáře a jejím virtuálním společníkovi, aby vraha jednou provždy zničili. (oficiální text distributora)

Isherwood

Michael Myers jako účastník reality show Big Brother: Slasher upgrade? Scénáristé začali fetovat? Protivná parta teenagerů, otravné kladení důrazu na moderní techniku, nenápadité vraždy, a to vše pod patronátem režiséra úžasné dvojky, který asi taky něco začal kalit, protože takovýhle koncentrát filmařské demence se jen tak nevidí. Prolog ještě vypadal nadějně, ale trvá cca 3 minuty… zbytek filmu 90! Uvidíme co se sérií, která připomíná notně vyčpělou zombie, spraví maestro Rob! ()

Oktavianus

Velmi rozporuplné. Na jedné straně zábavné vraždičky (dohromady deset) a chytré nápady ("přítel na telefonu", který účastnici reality show pomáhá), na druhé straně debilní nápady (celá myšlenka s kamerama a reality show), debilní chování (je fakt tak těžký utéct ze zamčenýho domu? ehm ehm), který se nevyhne ani Majklovi, a někdy i záchvěvy lítosti (SPOILER když už zařve někdo tak krásnej, jako je Tyra Banksová, proč se na tom oko diváka úchyla nemůže pokochat??). Na druhou stranu mě strašně pobavil začátek. Ošklivé vraždy, vřískající královna dovřískala (hurá!) a Michael odevzdá svůj nůž do rukou jednoho z chovanců blázince, co má zálibu v masových vrazích. Já slintal blahem :-) Jenže pak začne haddonfieldský Big Brother a zabávy je méně a méně. Vlastně jsem zbytek filmu doufal, že ani jeden z účastníků, ani nikdo ze štábu nevyvázne živej. A ten konec? Škoda mluvit. Tam začal pád celé halloweenské série, který se bohužel dodnes nezastavil. ()

902 10

mayers prezil amputaci hlavy s bravurou sobe vlastni a vraci se do sveho domecku, kde si pestuje papousky a probira se sbirkou znamek, kdyz tu ho vyrusi parta vyvolenych pod vedenim petra zveriny z vaclavaku, kteri prave nahore v pokoji babicky zkoumaji obsah zachodove misy (se zbytky mayersovic psa). mike se ferove nakrkne, popadne vercajk a jde si vyridit ucty s vetrelci "po svem". nasleduje mensi konflikt na jehoz konci putuje hans, vlado a regina do cernyho pytle a mayers si poda zenskou od funebraku nedbaje na to, ze ma xicht (spis to co z nej zbylo) asi 4 cm sirokej. co bude dal? v titulkach psali, ze vecere s kacerem donaldem pri svickach. tesime se. ()

tron

Spoilery. „Málo proteínov, veľa zinku. Potom človek začne rozrezávať ľudí.“ Toto fakt nevidím ani len na 3*. Veľkolepý režisérsky návrat po viac ako dvoch desaťročiach... sa nekoná. Pravdupovediac, mne nikdy ktovieako nesedela ani dvojka z r. 1981, ale na tie 3* to zbedačene určite má. Príbeh hrozný, herecké výkony (až na Loomisa) nijaké a logika na tie Dušičky do Haddonfieldu nezavítala, napriek tomu Halloween 2 (1981) ponúkol skvelú atmosféru. Rosenthalov návrat do série som preto vnímal tak, že štúdio mohlo zvoliť aj horšieho režiséra, to sa našťastie nekonalo. No a tým by sme s pozitívami pomaly končili. Ono je prekvapivé už to, že vzhľadom na to, aký trhák bol H20, sa sequel dostavil až o 4 roky neskôr. Záujem a chuť o tému za ten čas zjavne stihol vychladnúť a to nielen na strane divákov (rozpočet 15 miliónov, celosvetová tržba 37, akože prepadák to nebol, ale komerčný fenomén vyzerá inak), ale zjavne i na strane tvorcov. Tí vytvorili ukážkové béčko pôsobiace nezaujímavým, vynúteným, dá sa azda povedať nechceným dojmom.  H20 je môj najobľúbenejší Halloween, takže keď som sa dozvedel, že vznikne pokračovanie, ostal som v nemom šoku. Po takom konci? Ako sa preboha "to" (vy viete čo) dá vysvetliť?! Ako vraví klasik, všetko sa dá, ak sa chce. Ale ako vraví iný klasik: čo je veľa, to je veľa. Hneď na začiatku sa dozvieme, že na konci predchádzajúcej časti nezomrel Myers, ale nevinný muž, ktorý mal na tvári nasadenú jeho masku a ktorému Myers rozdrvil hrtan, aby muž na danú záležitosť nemohol upozorniť svoje okolie. Vskutku diabolský plán, aký by Michaelovi mohli závidieť i tvorcovia telenoviel. Aby nebolo šialených zverstiev málo, ako bonus je v úvode Vzkriesenia zavraždená Laurie, čo je asi taký dobrý nápad, ako keby ste zabili v Alfovi Alfa. Následne sa ignoruje v podstate všetko, čo kedy v sérii zaznelo. Márne by ste čakali Laurieinho syna Josha Hartnetta. Do centra diania sa dostávajú nové postavy. Zápletka vskutku nie je z náročnejších. Recykluje nápad zo šestky, aj keď v nej nakoniec zostal nezrealizovaný: postavy mali ísť do Myersovho rodného domu. Nuž, tak tentokrát prišli. A všade sú kamery, keďže v tej dobe boli v móde reality show. Samozrejme sa dostaví mlčanlivý Myers a začne to tam všetko kidliť hlava-nehlava. Občas sa vyskytne dobrý nápad, ako sú nastrčené falošné rekvizity alebo falošný Myers. A paradoxne debilný úvod je z celého filmu nie že najlepší, ale najzábavnejší. Zvrhlým spôsobom. Ale je. Potom už to je horšie. Rutina, stereotyp, klišé. Nesympatické postavy, nudne nezastaviteľný vrah, krvavé vraždiace scény, málo ponurej atmosféry a jeden dom. Ani som nevedel, že je až taký obrovský. Po Jamie Lee Curtis štafetu preberá drsná spevácka dvojka Busta Rhymes/Tyra Banks, pričom jeden z nich (nebudem spoilerovať ktorý) na vyvaleného Michaela vo finále vybalí karate. Hardcore, to sme teda klesli ozaj hlboko. Scenár je hrozný, hoci sú všade kamery, počas vraždenia práve na ne náhodou nikto nepozerá, je tam plno divných náhod, Myers v jednej chvíli tradične z miesta činu zmizne behom sekundy, aby inokedy zostal pseudo atmosféricky stáť v rohu temnej miestnosti, ale konkrétne v rohu, do ktorého žiadna postava nepozrie, len my. Mäsiar Rick Rosenthal sa veru nevytiahol a pochoval slávnu sériu tak hlboko, že i Weinsteinovci pochopili, že tadeto cesta nevedie a sériu na pár rokov pochovali (až do kontroverzného reštartu Roba Zombieho v r. 2007). () (méně) (více)

akisha

Když Michael Myers asi tak posté neskutečně pomalu kráčel z místa A do místa B aby zneškodil osobu C, začaly se mi přivírat oči a zároveň vkrádat do mysli otázka, že pokud takhle pomalu chodí normálně (rozuměj, takhle pomalu chodí pokaždé, když se objeví v záběru), tak jak je možné, že je u uprchlé oběti, která si v úprku div nezlomí vaz, vždycky tak rychle? A druhá otázka, která mi vrtala hlavou, (kromě otázky kam se poděla strašidelnost nebo alespoň napětí) byla prostá: Proč se vůbec točí tahle mizerná pokračování, když je víc než jasné, že něco tak ubohého zákonitě musí upadnout v zapomění? ()

• Severoamerické tržby dosáhly 30,4 milionu amerických dolarů, celosvětové pak činily 37,7 mil. (NIRO)
  • Film měl několik pracovních názvů, mj.: "Hall8ween", "Halloween 8", "Halloween H2K", "Halloween H2K: Evil Never Dies", "Halloween: (The) Homecoming", "Halloween: MichaelMyers.com". (Stocki)

Freddy zas a znova?

Freddy zas a znova?

04.04.2006

Ani šest pokračování kultovního hororu Wesa Cravena Noční můra v Elm Street a tři roky starý crossover Freddy proti Jasonovi zřejmě nestačily zabijákovi z městečka Springwood. Podle slov Roberta… (více)