• Thriller

Poltergeist (2015)

Wow! Příjemné překvapení. Dle zdejšího hodnocení jsem očekával typický současný brak (alá Insidious 2, 3 nebo Annabelle), ale dostalo se mi zábavného hororu jak ze staré školy.

Dobrou, mámo (2014) odpad!

K zajímavému rozuzlení jsem se nedostal, neboť co chvíli jsem dřímal. Tak nudný a uspávací film se jen tak nevidí. Kam se hrabe rohypnol!

Jurský svět (2015)

Jurský svět rozhodně postrádá grády Jurského parku.

Temné vody (2005)

Přidávám jednu hvězdu za následné události v hotelu CECIL (a za Jennifer Connelly).

Big Driver (2014) (TV film)

Čtyři příběhy z Kingovy knihy Černořerná tma (Full Dark, No Stars - 2010) jsem poměrně nedávno slupl jako jednohubku. Autor vyvrátil můj názor, že kvalita jeho děl klesá, že není schopen dalšího Nadaného žáka, Řbitova zviřátek, Svědectví nebo Osvícení. Ačkoliv je nejpovedenějším a nejstrašidelnějším hororem oné sbírky věc s názvem 1922, filmaři nejprve sáhli po Dobrém manželství (což se režisérovi Peteru Askinsovi vymklo z rukou) a nyní po Velkém řidiči. Až na pár drobných odchylek se v tomto případě jedná o překvapivě věrné televizní zpracování Kingovy povídky. Za to, za Joan Jett a za příjemnou společnost Marie Bello přihazuji o jednu hvězdu navíc, než si snímek zaslouží. Kéž by došlo i na věrné filmové zpracování působivého hororu 1922!

Come Back to Me (2014)

Zajímavý a originální nápad, který hádám lépe funguje v knize "The Resurrectionist" od Wratha Jamese Whitea než ve filmu. Nicméně se jedná o snímek koukatelný: 40%. SPOILER: Originalita nápadu tkví v tom, že vyšinutý jedinec Dale má schopnost oživovat mrtvé, kteří jsou zároveň oběti jeho vražd - zabíjením navazuje Dale kontakty se ženami. Dale vytváří cykly smrtí a znovuzrození. Jeho vlastní matka je týraná myšlenkami na to, jakou porodila zrůdu. Psychicky zničená žena páchá sebevraždy, avšak její zázračně nadaný syn jí nedovolí zemřít.