Vzorec pro vraždu (2002)

Průměrná krimi, která je zabalena do zajímavého obalu, bohužel kromě skvělého výkonu Ryana Goslinga nepřináší nic nového. V závěru se snaží režisér diváka co nejvíc ohromit a překvapit pár zvraty, ale výsledek působí poněkud překombinovaně.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Ten začátek, těch 23 minut vyloďování v Normandii se mi přeneslo do mysli tak silně, že tam navždy zůstane jako nejúžasnější a hlavně nejrealistější bojová scéna všech dob !! Zbytek filmu je také velmi dobrý ale pouze ,,dobrý", proto davám pouze 4*. Víc mi vyhovuje když snímek postupně gráduje a vyvrcholí v závěru a ne vylíčit to nejldokonalejší hned v úvodu. Nicméně to nemění nic na tom, že božský Steven se zapsal do dějin kinematografie dalším skvělým počinem. Vojín Ryan je film kterému nic neschází: napětí, skvělé bojové skevence, herecké výkony, režie...nicméně zkrácení z 170minut na 140 by filmu rozhodně prospělo.

Pátý element (1997)

Když se řekne hollywood film,velkofilm,sci-fi pecka,vizuální efekty na 100% a arzenál hollywoodských hvězd v jednom - tak si každý nemůže vybavit nic jiného než je tohle!!

Seznamte se, Joe Black (1998)

Krásný film. Vůbec se mi nejen přes svou délku tenhle snímek nechtěl skouknout, o to víc mě překvapil. Skvělý začátek v podobě kavárnového dialogu mezi PIttem a Forlani nakopl snímek a ktomu šokující srážka taxiku s Pittem dávají filmu správné grády. Škoda, že druhá půle se z mysteriózního dramatu přelívá spíše do romantického snímku. Všichni hlavní aktéři podávají skvělé výkony jak nestárnoucí Hopkins, tak(pro mě do té doby absolutně neznámá) Forlani a hlavně božský Brad. ,,Smrt" ve filmu dosud nebyla tak fantastická. Pro mě doposud jeho nejlepší výkon !!

Fantom Paříže (2001)

Detektivem je vrah to tu ještě nebylo,docela nadprůměrná podívaná,s kvalitním scénářem a nečekaným koncem....80%

Souboj Titánů (1981)

Určitě nejlepší bájný film co byl natočen,klasika s velkým K

Zelená míle (1999)

Krásný a silný snímek !! Frank Darabont se u mne zařadil mezi úplně nejvyšší režísery všech dob, velká škoda, že nenatočil filmů víc. Silný snímek,tak krásných filmů jako je tento se moc nenatočilo, naprosto pro mě neočekávaná podívaná, určitě to není horší snímek než Vykoupení z věznice Shawshank.U mě se moc nestává,že bych na konci nějakého filmu měl uslzené oči (zatím to bylo jen v případě Pearl Harberu a Star wars 3) o to víc mě překvapilo že ta těžkost tohoto příběhu mě tak nenadále dojala,Tom Hanks super jako vždy bez komentáře by měl dostat oskara za hl.roli a to také Michael Clarke Duncan za roli vedlejší,zvuk a scénář by si také oskar zasloužily. Zelená míle by měla patřit mezi nejlepších 20 snímků 20.století.

Půlnoční expres (1978)

Drsný film, jenž diváka svou krutou realitou vtáhne dovnitř. Skvěle obsazen Billy Hayes v podání Brada Davise.

Komando (1985)

Pamatuju si když mi bylo 5 let a toto byl první akční film, který jsem viděl, úplně první z nekonečné řady akčňáků. Myslím, že jeden s nejlepších.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Nepopsatelné, geniální, úžasné, parádní, velkolepé... Žádný film mě nikdy v životě nedostal do takového stavu jako LORD OF THE RINGS!! Takový pocit už nikdy nezažiju..