Zombie Movie (2010) (studentský film)

Občas mě některé komentáře zarážejí. Nejde jenom o to, že se jedná o amatérský studentský film, ale o studentský film lidí se STŘEDNÍ školy, nikoli vysoké. Mnohokrát jsem narazil na krátkometrážní snímky od amatéru s minimálním rozpočtem (jen k příkladu AvP: Redemption, Mortal Kombat: Rebirth atd...) kde jej lidé hodnotili kladně už jen z důvodů velmi nízkého rozpočtu. Zde autoři měli k dispozici jen školní vybavení s minimem vlastních zdrojů, a co z toho dokázali vytřískat hodně cením a mají můj respekt. Pominu-li kvalitu zvuku, tak bych se nebál dílo přirovnat k Béčkovým hororům vydávaných v trafikách na DVD. Vizuální efekty zde jsou na vcelku solidní úrovni, herci jsou studenti sš, takže co čekat víc než amatérský výkon (kdo čeká víc, je idiot!), příbéh je už hodně omletej, ale co..u mě na 4*...mínus 1* za zvuk.

Česko na talíři (2011) (pořad)

Jednu hvezdu jen za nektere hosty. Porad me v jistym smeru prijde obcas hodne uspechany a bez stavy. Daniele Sinkorove role moderatorky poradu o vareni moc nesedne; bohuzel ani pan Sapik neni 2x charismatickej, ale velky respekt jeho uspechum a tomu co dela. Puvodni "relace" s Italem, se mi zamlouvala xkrat vice,...prostredi bylo prijemnejsi, kuchar mel charisma, prorizlou pusu a umel tak nejak zaujmout,...hlavni byl recept a nikoli on nebo host. Nedami to a zkratka me cely porad nuti si myslet, ze se jedna o vec usitou horkou jehlou.

Rybí legendy Jakuba Vágnera (2011) (seriál)

V zasade jakykoliv cyklus s timto mladikem me bavi i kdyz nejsem rybar a ani ryby nejim. Je mi jasny, ze dost veci musi byt upraveno aby byly pro kameru atraktivni, ale chytani obrich ryb, praci s tahanim z vody, zapaleni a nadseni mu zkratka verim!

Karate Kid (2010)

Jackie Chan jako vzdy vyborny, ale jak uz je nekolikrat napsano,...Jaden Smith je omyl, chyba, spatnej. Je mi lito, jediny co mu z celyho filmu verim je zajem s jakym sleduje pani s kobrou a pak hazeni bundy na drevenyho panaka. Vic ani "N".

Jseš mrtvej, tak nebreč (2010) (TV film)

Pár charakterů, potažmo spíše herců mi zde dosti nesedlo (vcelku dost uchylně vyhlížející hlavní postava Václav Jiráček, špulička Dana Morávková), ale pořád je to nadprůměrný TV film.

Expozitura (2009) (seriál)

Celkove se mi serial zatim docela libil a povazuji ho za lehci nadprumer mezi cs detektivkama. Az na par drobnosti....Robert Jaskow mi vubec nevadi, stejne jako Honza Dolansky, Pavel Zednicek, Zuzana Bydzovska nebo Jan Novotny. Ale je mi lito, slecna Vagnerova me tam v zadnym pripade nesedi a dela na me dojem, ze se ji ani ta role nehrala moc dobre. Vsechny jeji dialogy jsou jakoby nuceny. Kazdopadne moc dobre nechapu nizke hodnoceni, jelikoz se jedna o minimalne prumerny.....no...mozna spise lehce nadprumerny cesky serial se solidnim obsazenim.

Nikdy to nevzdávej 2: The Beatdown (2011)

Za posledních pár let je to asi nejlepší film s bojovým tématem (týkající se real fightu)! M.J. White dal do filmu pořádnou šťávu. ALE....ačkoli byla "jednička" v jistých směrech typicky americká, zde mě trochu vadí, že ačkoli se frajeři v kleci řežou jako zběsilý, tak nikde žádná krev. Připomíná mi to starší bojové hry, kdy jste řezali do protivníka hlava nehlava, krev litala všude...ale jeho obličej byl stále v cajku. Plus snad jen pro někoho možná blbost,..(SPOILER) totalní změna Scotta Epsteina z šikanovanýho prodavače komixů do absolutně arogantního, nařachanýho a brutálního bijce, který si bolest druhých užívá s velkou chutí. Jinak souboje, hudba, obsazení (nemohlo snad být lepší) i stopaž...vše perfektně zvládnuto a pro mě zatím tento film nemá konkurenci.

Pepek námořník (1980)

Naposled jsem film videl pred hodne lety, ale najednou se mi vybavil "vriskot" Olivy: "Nebikuuu, Nebikuuu" a musim dat alespon 3 * :-)

Sabrina - mladá čarodějnice (1996) (seriál)

Serial na rano temer jako delanej (porad lepsi, nez teleshoping). Ve chvili kdy 5min po vstani z postele absolutne jeste vymletej sleduju jakoze dvacetiletou carodejnici a prisnyho kocoura, mi je skutecne jedno jestli ma dana vec obsah a nejakou dalsi hodnotu. Kazdopadne...nic proti Melisse Joan Hart, ale v pozdejsich epizodach mi uz prijde docela hodne pri tele a to srazi serial o dalsi stupen dolu.

Captain America: První Avenger (2011)

Navzdory tomu, ze mam Marvel svet velmi rad a Avengers docela zeru, tak tenhle filmek mi zhruba od 1/4 nudil. Hodne dlouho se mi to nestalo. Nepovazuju se za nejakyho filmovyho intelektuala ani extra narocneho divaka, ale tohle bylo opravdu suchy. Pres vsechny paradni efekty, akci, zpomalovacky, pekny zensky, usa patriotismus, se jedna (z meho subjektivniho pohledu) o hodne suchou zalezitost, nad kterou mel snad i Marvel dohled. Vyber hercu je samozrejme vyborny, akce i efekty skvele zvladnuty, pribehove rekneme taky...jen...i tak jsem odchazel z kinosalu s rozpaky, zda budu mit jeste nekdy chut se na tento pocin znovu podivat. Pro me absolutne prumerny blockbuster!