Travička zelená (2008)

Výborný snímek pro relaxaci a totální oddych od vážností světa. Když se k tomu přidá i parta přátel a trocha reálu z názvu, není o zábavu nouze.

Ve službách FBI (2009) (seriál)

Zatím jsem shlédl pouze dvě první série, ale stačilo to na to abych se silně namotal. Neal/Matt mi příjde jako zatím asi nejsympatičtější a nejelegantnější seriálová postava co jsem viděl za poslední dobu. Díky seriálu jsem přestal mít nemyslitelný odpor k Tiffani Thiessen, která se zde asi podruhé narodila. Jako u každého výtvoru, některé díly jsou silný jako noha, jiný o dost slabší, každopádně jako celek řadím White Collar na vysokou úroveň. Jen je velká škoda chybovosti některých detailů, které lidi na úrovni a se "vzděláním" Neala nedělají (např. chybné zapalování doutníků). Ale to už je možná zbytečný a přehnaný puntičkářství.

30 minut po půlnoci (2012)

Skutečně peckový film z válečnýho prostředí, ve kterým nemá hlavní úlohu nařachaná parta kluků s puškama, nýbrž výborná Jessica Chastain.

Knuckleball! (2012)

Pro fans baseballu si myslim, že jde o peckový dokument! Krom hráčů jsou zpovídány i novinářské a komentatorské osobnosti s prokazatelnými zkušenostmi.

Živí mrtví (2010) (seriál)

V první sérii mi Drew Lincoln přijde neustále něćím sjetej, ale člověk mu ještě jakž takž fandí. Ovšem od druhé série jde v mým případě do ústraní a jasně vede Norman Reedus, ze kterýho se z jižanskýho white trashe najednou vyklube sympaťák a solidní kadr se stopařským skillem. Jestli v budoucnu někdy zdechne, se seriálem končím. Celkově mě mrzí častá vata v podobě řešení vztahových problémů, nebo doslova blbin, což je ve světě plným zombies přeci jen udivující. 3. sérii jsem sledoval čím dál méně a 4. sérku jsem ani nezačal. Zombies ustoupily do pozadí a seroš se zvrhnul do vztahový romance, kde jsou nakažení zombies jen něco jako v africe aids (akorat je třeba okamžité popravy). Velká škoda! Seriál s obrovským potenciálem se v průběhu "pár" měsíců stal vyčpělým až na kost. BTW: nemůžu se ubránit dojmu, že od chvíle co skupinu vede Rick, jde všechno do kelu :-) Z 5 hvězd snižuju na 3 (jen kvůli 1. a 2. sérii)!

LazyTown (2004) (seriál)

Když dnešní děti dokážou spořádat teletubies a kouzelnou školku, určitě se jim bude líbit i tohle. Za růžovou Julii hvězda navíc :-)))

Zdivočelá země (1997) (seriál)

Seriál jsem sledoval od samého začátku s nadšením. Jsem pro, aby se povinně pouštěl ve školách pro ukázku komunistických manýrů. Většina aktérů zahrála své role výborně (ačkoli mám menší problém s pozdějŠím projevem Jakuba Zdeňka) a seriál drží po celou dobu silnou atmosfréru. Jediné a velké zklamání mám ze závěrečného dílu, který mi stále příjde jako "hele musíme to nějak rychle utnout". Což je velká škoda!

Total Recall (2012)

Nevim no... šíleně předvídatelný průběh (j, viděl jsem i verzi z roku 90 s AS). Ve svý podstatě jsem se na tento kousek pěkně těšil. Od Lena Wisemana jsem čekal prima nálož, ale rozhodně ne festovní kopírku s minimem změn a jen odlišné scény díky CGI vývoji. Zhruba v půlce (možná ani v tý ne) filmu jsem měl tendenci hledat kolik ještě zbýva a kdy bude konec. Nenašel jsem téměř nic (krom Kate a Jessicy) co by mě nutilo se do filmu pořádně zakousnout a vydržet dál. Možná bych se ani nedivil kdyby začali točit seriál. Zkrátka už není doba kdy stači hodit do placu vypimpenou a naboostěnou CGI scénu a všem to stačí.

Amazing Spider-Man (2012)

Dle meho rozhodne lepsi pocin nez serie od Raimiho. Ackoliv bych preferoval preci jen vice uhlaskovaneho Spidermana, zamlouva se mi tato varianta vic nez predchozi. Garfield v roli PP je primovy a uveritelnejsi, uz jen diky ukazce vyvoje vybaveni a inteligence.

Ach, ty vraždy! (2010) (seriál)

Byt tam kdokoliv jinej,...Jirina Jiraskova, Jarka Obermaierova, nebo klidne Nina Diviskova,...ale prosim uz ne madam Bohdalovou.