• Thriller

Pearl Harbor (2001)

Rozhodně skvělý film - asi mám slabost pro Michaela Baye, který mě nakrmil Armageddonem, Skálou a Mizerama a jeho filmy nedokážu odsoudit. Po všech stránkách lepší než český Tmavomodrý svět (taková fraška) - větší prostor zde dostává historie (která je podle mě monohem promyšlenější než u zmíněného českého válečného spektáklu) i lovestory. Scéna dobývání P.H. je rozhodně skvěle nasnímaná, nápaditá, naturalistická a kdovícoještě. Skvělé jsou i herecké výkony. Nezapomenutelná scéna Bena Afflecka se šampaňským.

Patriot (2000)

Pro příznivce velkolepých podívaných jako dělané. Scénář nepatří k nejhorším. Bojové scény, obsazení a herecké výkony na velmi slušné úrovni. Lepší 3*.

Columbo - Columbo na univerzitě (1990) (epizoda)

Rozhodně nejlepší díl - ještě lepší než Smrtící korunka. Krom Columba i skvělé herecké výkony mladé velice rozmazlené studentské dvojice. Nachytávka byla excelentní, ptáček se chytil učebnicovým způsobem. Perfektní. Kdo ví jak by to dopadlo kdyby si ti hoši dali předsevzetí, že do vyřešení případu budou sedět doma a nic nedělat. To by vina padla opravdu asi na nevinného člověka. Holt - hyperaktivita je někdy rozhodně na škodu. Prostě perfektně uděláno krom těch několika velice detailních záležitostí.

Columbo - Smrtící korunka (1990) (epizoda)

Toto je díl Columba jak má být. Pomalé odhalování pravdy, zjištění že bez nachytávky to nepůjde a nakonec důmyslná nachytávka předvedená jako jedno velké divadelní představení. Úžasné. Krom to i skvělý závěrečný vtípek.

Columbo - Ve hře je všechno (1993) (epizoda)

Jestli jste si všimli kdo napsal scénář tak víte že sám velký Columbo - tento díl si přizpůsobil k obrazu svému a jako někteří jiní scénáristé i on předvedl vraždu kterou nemohl Columbo vyřešit jen pomocí důkazů, ale musel přistoupit na jiný postup - v tomto případě : donutit tvrdým způsobem viníka k přiznání. Mě osobně ale víc vyhovují nachytávky.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

5* musím dát. Skvělý, vzrušující, válečný akční film přeplněný skvělými ne moc okoukanými tvářemi. Z herců mě úplně dostal Ewan McGregor jako poručík Grimes - perfektní, předváděl parádní akční kousky (nejlepší byl ten jak si vzal na starost to auto s těma dvěma černochama a jak ho málem sejmulo RPG). Toto vysvětluje proč byl Ewan z jedním z kandidátů na Nea v Matrixu. Film obsahuje zajímavé scénaristické nápady a rozhodně to není jen o krvi a akci - dočkáme se vtipů i odhodlání dělat dobro pro druhé. 89%

Báječní a bohatí (1987) (seriál)

Sledoval jsem asi 30 dílů ročně a to jen kvůli tomu abych se dověděl jakým směrem se hýbe děj, kdo přibyl nebo ubyl.Dialogy trapné. Aspoň, že se to odehrává v honesnějším a atraktivnějším prostředí než tak jde čas *. Místy to ale bylo i docela akční a napínavé *.

Tak jde čas (1965) (seriál)

Léta jsem tento seriál sledoval a vždy mě fascinovali komplikované zápletky. Herecké výkony docela na úrovni. Rozhodně se nejedná o takový průs..švih jako jsou ty telenovely.

Mladší bráška (2002)

Nebylo to nejhorší. Zajímavé scénaristické nápady a sympatičtí herci - Jeanne a Corin Nemec. Rozhodně to nebyla nuda a film obsahoval docela inteligentní hádanky a hříčky.

Specialista (1994)

Oceňuji herecký výkon Jamese Woodse - ta jeho scéna s výbušninama na polic. stanici byla skutečně vychytaná. Akční scény solidní. Docela zajímavé. Sharon vypadala skvěle a dobře hrála. Jinak kdysi v MF psali o tomto filmu, že je to nejhorší film všech dob ... Není to pravda