• Thriller

Loupež po italsku (2003)

Zatím nejlepší film ve kterém hraje Mark Wahlberk.Scénář je bezchybný. Film dobře natočený.Má to rychlejší švih jak Dannyho parťáci,obsazení stejně kvalitní ale neokoukané. Charlize Theron a Marky Mark samozřejmě herecky dominují celému filmu. Kvalitní herecké výkony vykazují i Donald Sutherland a Edward Norton.

Kill Bill (2003)

Tento film si zaslouží 5*, protože to je nádherně naturalistické výtvarně vyrobené dílko.Uma Thurman zde podle mě předvádí svůj zatím životní výkon - opravdu dobrý obličej nasadila při škrcení řetězem od školaččiny koule. Choreografie bojových scén je opravdu úchvatná. Film obsahuje řadu scén, které se vryjí do paměti snad každého kdo tento film viděl. Prostě a jednoduše - Quentin Tarantino je filmový umělec, který ví jak se dělají filmy - filmy na které se dá dívat znovu a znovu.

Equilibrium (2002)

I když scénář tak trochu pokulhává tak musím dát 5*. Největší klady filmu : dokonalá ponurá atmosféra, perfektní herecký výkon Christiana Balea jako klerika Johna Prestona (i Sean Bean byl dobrý jako vždy i když mohl dostat více prostoru stejně jako Emily Watson), dobré dojemné scény (pes v autě, poprava) a hlavně dokonalé bojové scény - GUNKATA (tento film je snad první film, který přišel s úplně novým bojovým stylem, v Matrixu bylo jen Kung - fu). Chris Bale se díky tomuto jednomu filmu, který jsem s ním viděl stal jedním z mých nejoblíbenějších filmů. Troufám si tvrdit, že akce je v tomto případě propracovanější a nápaditější než v Matrixu (myslím Matrix, na M. Reloaded to v akci nemá a to asi žádný film ani už nebude mít) a to už je co říci - zvlášt ty samopostavné zásobníky byly opravdu zajímavý nápad. Prostě téměř dokonalá věc, ale 4* by byly hodně málo. p.s. musím se přiznat, že podle názvu jsem si myslel, že to bude nějaký evropský film o křižáckém tažení, ale když jsem se dočetl, že to je sci-fi tak hned bylo jasné, že to bude stát zato, ale že to bude taková suprová podívaná, s tím jsem doopravdy nepočítal a jak se v titulcích objevilo jméno Christian Bale - nový Batman tak už nebylo o čem pochybovat

Kruh (2002)

Vynikající horor s dobrým scénářem efekty a vynikajícím hereckým výkonem Naomi Watts.U tohoto filmu jsem bál nejvíc toho že se mi o tom bude zdát. Doporučuji se dívat o půlnoci při zhaslým osvětlení - pouze film. Kámoš to viděl a pozoroval jestli se mu taky něco zlého nestane.Po týdnu od tohoto sledování se mu ve vlaku z ničeho nic spustila krev - řekl si:"A už je to tady." Nakonec to naštěstí přežil.

Noc v Roxbury (1998)

3* - tak akorát.Kravina až za hrob, ale některé vtípky a dialogy jsou vynikající (např. stereo na svatbě nebo zjištění "Jsem volnej" při otevření prázdnýho diáře).

Americká krása (1999)

Opravdu zajímavý a kvalitně natočený film s dobrými hereckými výkony (hlavně Kevin Spacey a Mena Suvari).Kevin se v tomto filmu opravdu se životem nes.... a dává to svému okolí najevo - prostě pohodář jak má být.Skvělým obohacením filmu je dvojice sportujících homosexuálů. Konec je opravdu tvrdej - zvlášť pro Kevina Spaceyho.

Poslední skaut (1991)

Parádní film s Brucem Willisem natočený v atraktivním prostředí amerického fotbalu.Dokonalé hlášky, kaskadérské scény.Bruce Willis doopravdy umí hrát (i Damon Wayans) a je stále ve vynikající kondici (po Die Hard I,II).Určitě jste poznali Halle Berry jako Cory. Prostě a jednoduše Bruce Willis přesně takový jakého ho máme rádi. Znovukoukatelnost je 1000 %.

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Čtyřka se dvojkou jsou nejlepší díly série. Čtyřka díky Jet - Liemu a díky hodně kvalitní automobilové honičce.

Taxi, taxi (2000)

Slušné pokračování kvalitní komedie.

Patriot (1998) odpad!

Jedna z největších p......ovin co se kdy natočili.