Zvuk hluku (2010)

ještě trochu šílenější a poetičtější a je tam pátá jak vyšitá... každopádně doufám, že něco podobnýho ještě někdy uvidím 4+

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Reinerovi se musí uznat, že nepodléhá moderním trendům, ten film je tak kouzelně oldschool a přitom nevím, proč by takový být neměl; atmosféra, herci (!), všechno sedí, forma scénáře originální... nic to ale nemění na tom, že za devadesát minut se toho moc stát nestihne (zvlášť, když je tam všechno dvakrát, že jo) a chvilkama se obrázky pohybujou pro mě už příliš daleko za hranicí kýče

Sólokapr (2006)

návrat ke starý dobrý komediální poloze mi tady sednul, stejně tak jako Scarlett i Hugh ve svých rolích, mezi snahami natočit něco závažnějšího je to opět fajn věc, kterou W. A. umí s jistotou... 3+

Nákaza (2011)

oceňme tu neemmerichovštinu ale uznejme upřímně, že to je film, který postrádá děj a graduje krásně ale zbytečně - protože k tomu, kvůli čemu se na katastrofický filmy přece koukám, totiž proto že chci vidět zkázu, k tomu nedojde... a nerozumím tomu, proč tam hrajou samý hvězdy, nepovažuju to u takovejch filmů za výhodu, nýbrž za rušivej element... (už aby tu byla ta Gravity, poslední dobou mám pocit, že snad každej film by natočil líp Cuarón), 3-

Bláznivá, zatracená láska (2011)

skvěle to gradovalo... a k takovýmu ulepenýmu a nekonzistentnímu konci... tou vychvalovanou scénou na zahradě je myšlena ta divoká, kterou to jakože mělo všechno vyvrcholit a na kterou jsem už teď zapomněl, anebo ta s telefonováním, což byla asi jedna z nejromantičtějších věcí, co jsem kdy viděl (a že jsem kluk sarkastická)...? a zajímavá věc - nemůžu si vzpomenout na jedinýho herce, kterej by mě v tom filmu něčím nezaujmul... takže - krásné, čisté 4*

Drive (2011)

stylové, krásné, výborný Refn, Gosling i mnohonocošukatibilní Mulligan, ale scénář se příčí logice, celá druhá půlka se nese v očekávání čehosi ještě trochu lepšího a songy vkládaný mezi jinak super podbubnovávky jsou otravný... ani z obsazení dalších rolí jsem nebyl nadšenej, ale pořád to vlastně byla strašná pecka, takže co

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

k brakovosti film předurčila už Rowlingová, když napsala jednoznačně nejhorší díl ságy. HP je dobrej, když je vtipnej a vynalézavej, HP7 není ani jedno. Román je ještě trochu snesitelnej tím, že vše uzavírá a vysvětluje - v tom filmový médium zákonitě pohoří úplně. Recyklace nejrůznějších motivů z jiných románů a filmů, patos a absence jakýchkoli myšlenek přesahující dadaktický formulky dělají ze 7/2 první díl, u kterého jsem se celou dobu nudil. Je učebnicí moderního kýče, vizitkou toho, jak to dopadá, když se velkofilm točí jen proto, že se natočit musí, a obtížně se mi chápe to, že vůbec existují takoví diváci, kterým po závěrečném záběru zdeformovanách tváří hlavních představitelů nezůstává pachuť v ústech. Jedna hvězda je vlastně za to, co postavili předyatesovští: dobří herci a výprava a prostředí... Yates a Rowling pro mě mizí v propadlišti dějin, největším příspěvkem celýho projektu HP pro mě zůstává objevení A. Cuaróna.

Pravidla lži (2006)

strašná škoda... že to není dvakrát delší, že to není drsnější a hutnější, že to muselo mít příběh a flashbacky... protože jinak to bylo super, 3+

Rodina je základ státu (2011)

trochu mě to nasralo, Chmelovy výbuchy mě donutily se občas v kině ošívat, Fingerová mě vysloveně iritovala, podivná nedějovost a občasná afektovanost mi neseděla (nesdílím zřejmě Sedláčkovu nasranost společností), nejen scéna s policistickým duem byla zbytečná, občas se to tváří jako velkej film, epos, ale tak vyleštěnou formu to nemá... ale - celkověj záběr, téma, převrácenej způsob vyprávění, kamera a pár fascinujících takřka surrealistickejch nápadů ze Sedláčka dělaj jednoho z nejzajímavějších českejch režisérů, 4-

Ex Drummer (2007)

přehlídka dobrýho vkusu... trochu víc příběhu a mohlo to bejt na pět