DonT Stop (2012)

Film asi hodně inspirovaný Občanským průkazem, bohužel se mu ale nemůže vyrovnat. Jednak kvůli tomu, že nedokázal tak dobře vystihnout danou dobu a jednak, protože postrádá pořádnou zápletku. Musím ocenit dobrou kameru, i obsazení hlavních herců bylo překvapivě povedené, akorát se mi celou dobu zdálo, jakoby vše bylo poskládané z krátkých, na sebe ne příliš nenavazujících scének. Co se třeba stalo s tím zraněným ke konci? A kdo je to vlastně v tom lese honil? Vážně na můj vkus moc nezodpovězených a vyšuměných scén. Hodnotím tedy jako horší průměr. Každému se debut vydařit nemusí, režisér Řeřicha rozhodně nemusí svoje režijní pokusy vzdávat, jen tu díru do světa s tímhle filmem asi fakt neudělá..

Zatímco spíš (2011)

Podle zařazení filmu do kategorie horor jsem očekávala lekačky. K těm sice nedošlo, zato se ale z filmu rozvinul solidní thriller s psycho prvky. Připadala jsem si trochu divně, když jsem se načapala, jak fandím záporné hlavní roli a z celého filmu jsem si odnesla takový podivný, až úchylný pocit. Přesto ale velice zajímavý snímek, který ani nemám s čím srovnat (jedině snad, kdyby Amélie z Montmarteru byla úchylák, mohla by dělat úplně to samé). Rozhodně dobrý námět, plný nečekaných zvratů a film, nad kterým musíte přemýšlet ještě dlouho po jeho konci..

Občanský průkaz (2010)

Působivé spojení vtipu a barevnosti Pelíšků s tvrdou realitou a undergroundem zobrazeným v ..A bude hůř. Musím říct, že mě překvapili přesvědčivé výkony všech 4 hlavních představitelů a paní Lišková, která na mě až doposud působila poměrně nezajímavě, taky poměrně zazářila. Jen škoda, že vtipné scénky,co mají spád, jsou vystřídány pasážemi, kde se zrovna nic moc neděje. Právě proto se mi zdálo, že se dívám na film, co má aspoň dvě hodiny, což je pravda a je škoda, že jsem si to jako divák opravdu umědomovala. Ale co do žánru, jen tak dál, už mám dost nudných českých tragikomedií... :-)

Kick-Ass (2010)

Tak tomu říkám překvapení roku..podle plakátů na tramvajích nic zajímavého a nebýt dobrého hodnocení na csfd.cz bych si film skoro určitě nepustila...ale volný večer tomu napomohl a já byla velice potěšena. Film měl neustále spád, každá scénka měla svoje místo, nechyběl vtip, napětí a vlastně ani nechápu jak to tvůrci dokázali, ale přes rekordní počet mrtvol jsem z fimu neměla pocit, že se dívám na nějaký krvák ale spíš na příjemnou komedii pro všechny děti i dospělé..Jo a úplně lituju, že sem nebyla tak drsná holčička jako Hit Girl, ale hrála jsem si s panenkama :-(