Amarcord (1973)

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film mi k srdci nepřirost. Dobrá, možná úplný konec se sněhem a pohřbem má určitou zajímavou atmosféru, jinak jde ale o směsici scének nedávajících vždy smysl, film plný uřvaných Italů a žen vypadajících tak o 20 let starší než mají asi být..Asi je tenhle snímek pravdivý a proto není tolik akční, ale mě to prostě nebavilo...

Revival (2013)

Příjemné překvapení, u českého filmu jsem se takhle dlouho nezasmála!

Odpočívadlo 2: Neohlížej se (2008) odpad!

Nesmyslné vrtání kolen, vrah ze motivu, začáteční extra divná scéna a konec bez konce..ne, tohle vážně není dobrej film. Ani dobré béčko..fakt slabý..

Battle Royale (2000)

Ty Japonci jsou fakt praštěný. O dost brutálnější, ale také originálnější než Hunger Games. Ty ale zas bylo zajímavé tím, že to lidé mohli sledovat jako diváci, zde ne a proto nevím, jak to má vyznět jako zastrašení, když o tom vlastně nikdo neví..No každopádně zajímavé vidět.

Stoker (2013)

Výborná kamera, to jak hlavní hrdinka kartáčuje Nicole Kidman vlasy a ty se pak změni v louku s trávou opravdu geniální. Ale jinak depresivní snímek bez děje. Pro mě prázdné..

My děti ze stanice Zoo (1981)

Přečetla jsem knihu a hned pak zhlédla film. Knížka je daleko detailnější a brutálnější, ale ani film neztrácí nic z autentičnosti. Je to síla..

Hořící keř (2013) (TV film)

Po shlédnutí třetího dílu se slzami v očích tleskám Anežce Holland. Ať už seriál měl nebo neměl dostatečný dějový spád a dokonalé dialogy, myslím, že svůj účel splnil. Dokázal zachytit Československou historii světově, tak, že snad každého donutí se zamyslet a začít se zajímat o věci, které si člověk bohužel z hodin dějepisu moc neodnese. Já nemám co vytknout, herecké výkony na jedničku.

Třpyt v trávě (1961)

Padesát let starý snímek je dost dobře koukatelný i v dnešní době. Je pravda, že některé ty přehrávací scény by dneska vypadaly jinak, ale zápletka je dost dobře pochopitelná i teď. Příběh o tom, jak se mladý člověk nechá lehce ovlivnit ve svém rozhodování, protože sám si není ještě úplně jistý, co vlastně chce a celý život se pak odvíjí od tohoto špatného rozhodnutí. Zajímavé bylo umístění děje do toku 1929 s okolnostmi krize na burze. Závěrečná scéna a vlastně celá půlka filmu opravdu působivá, jsem ráda, že jsem si udělala čas a na snímek se podívala, moc povedené.

Nespoutaný Django (2012)

Myslím, že Tarantino má rád monty pythonovský humor, scéna s ku-klux-klanem byla jako vystřižená z filmu od tvůrců Bryana a ta písnička, co hrála na pozadí a zpívala o Djangovi, mi taky připomínala písničku o Bryanovi :-D Jinak, jak řekl můj přítel, Tarantino dokázal skvěle zkombinovat western se zajímavým příběhem, černošskou tématikou a svými oblíbenými krvelačnými scénami, nemůžu však dát 5*, protože mi v tom všem přecijen něco chybělo, napětí bylo dost, ale některé drobné detaily mi úplně neseděli do děje, třeba proč dr. Schultz tak nechtěl Candiemu podat ruku, nevím, prostě mi to tak úplně nepřišlo logický a proto dávám jen 4* jinak velice povedenému snímku.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Kombinace Tří oříšků pro Popelku, Mrazíka a pohádky Krakonoš a lyžníci, a přesto se mi docela líbila. Typické schéma prince vystřídal bohatý bratr vracející se ze světa a macecha se zlou sestrou neposílaly Marušku pro jahody jen tak, ale měly pro to pádný důvod. U scén s Žilkovou a sestrou Květou jsem se bavila. V posledních pár dnech třetí pohádka, co jsem viděla (po Čertově nevěstě a Lásce rohaté) a tahle z nich byla určitě nejlepší :-)