Hot Girls Wanted (2015)

Asi každý tuší, že porno není žádná sranda, ale tenhle dokument dokazuje, že je to vlastně mnohem horší. Místy je to až na hraně zneužívání, znásilnění či vydírání. Naproti tomu se staví dobrovolnost, kdy je možné s danou prací kdykoliv skončit. Porno by se nemělo zakazovat, ale možná by stálo za to vytvořit nějaká pravidla hry a rozšířit osvětu o tom, že jde o hodně tvrdě vydřené peníze. Film se o to druhé pokouší a zároveň se vyhýbá explicitním záběrům, snad právě proto, aby nezastínily hlavní myšlenku.

The Human Centipede III (Final Sequence) (2015)

Zatímco jednička mě nudila, dvojka mi přišla jako téměř dokonalý kousek, tak trojka mě opět místy nudila. Hvězdičku za věci, které jsem nikde předtím neviděl a další hvězdičku za těch pár světlých okamžiků a za to, že jde opět o velmi nechutný film, ale. Ale to je tak asi všechno - nechutný film, co je místy dokonale otravný a hlavně proto nesnesitelný. Škoda promarněné příležitosti.

Ex Machina (2014)

Výborné, nikoliv kvůli nějaké hluboké filozofické rovině, ale spíš kvůli uvěřitelnosti. Vše funguje tak, jak má. Žádná prázdná minuta, záběry jsou buď efektní, anebo posouvají děj. Konverzační pojetí je daleko příjemnější než akce a závěr je vlastně i nečekaný z pohledu prvních dvou třetin filmu. Ten film je absolutní, protože mu nic nechybí, byť nemá nic navíc. Pro moji úplnou spokojenost to stačí.

Lucy (2014)

Bavil jsem se od začátku až do konce. Jasně, kdyby to nebyla taková mrcha, tak by v tom filmu nemusel nikdo umřít, nebylo by žádné napětí (ono i tak nebylo), namísto jízdy autem mohla letět atd., ale mě to i tak bavilo. Dá se to vysvětlit tím, že to prostě a jednoduše neřešila, byť pravděpodobnější je, že scénárista není úplný génius, ale to je opět jedno. Holt variací na Nea z Matrixu není nikdy dost.

John Wick (2014)

Je to blbost, má to blbý dialogy, má to blbý děj, ale už od začátku člověk tak nějak vnímá, že o to tu nejde. Podstatu tohoto kousku tvoří atmosféra, headshoty (resp. zabíjení) a Keanu Reeves. Takže pokud máte rádi temný béčkový akční filmy a jste fanouškem Nea, tak si film užijete. Pokud chcete něco, co dává smysl nebo má pořádný děj, tak raději ani nemačkejte play.

Disaster Movie (2008) odpad!

Nejhorší film, který jsem v životě viděl. Svým způsobem je to super, že se dá natočit takovej shit :D

Babovřesky (2013)

Není to tak hrozné, jak by se mohlo zdát. Těžko uvěřit, ale seriály typu Ordinace a Velmi křehké vztahy jsou ještě o level či dva níž. I proto hvězdička, druhá hvězda za těch pár okamžiků, kdy jsem se i zasmál. Za tenhle film se nevyplatí dávat ani korunu, ale pokud jste k jeho shlédnutí donuceni okolnostmi, přežijete :)

Princezna a písař (2014) (TV film)

Mělo to potenciál, postavy byly celkem vtipné a přijatelné, ale jejich hloupé až idiotské chování vše sráží na podprůměr. A tak tu je opět jen obyčejná pohádka, která bude časem zapomenuta. Škoda, příště stačí sehnat pořádného scénáristu a vysvětlit mu, že pitvoření a idiotské chování nejsou hlavní rysy pohádek.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Série trpí několika neduhy. Prvním neduhem je spousta zbytečné vaty, která umožňuje natažení Hobita na tři filmy. Bohatě by stačil jeden, max dva filmy. Především jsou zbytečné scény, které si autoři celé vymysleli, ty jsou zároveň i ze všech nejslabší. Druhý neduhem jsou špatně provedené digitální efekty připomínající spíše počítačovou hru nežli film. V tomhle směru je o deset let starší Pán prstenů mnohem vyspělejší a koukatelnější. Třetím neduhem je přílišný patos, který se ale kvůli vyprázdněnosti postav vyznačuje naprostou nefunkčností. Mrazení v zádech se ani jednou nedostavilo, o dojetí nemluvě. Čtvrtým neduhem je opětovné dodání staronových postav, např. postava Legolase je naprosto zbytečná a kazí celý dojem. Konečně posledním neduhem je neschopnost využít silné momenty (přílet orlů atd), což souvisí už s předchozími výtkami. Pochválit se dá snad jenom to, že si to pořád drží řemeslnou kvalitu a atmosféru Středozemě.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Film o ničem, prázdno, nic... Spousta věcí opět nedává smysl, to hraní si na kočku a myš je nepochopitelné. Půlku filmu tvoří výplň, kdy hlavní hrdinka se někam dívá, na něco dívá, budí se, nemůže spát, nemůže hrát atd. Písnička na rozdíl od filmu zapůsobí, a proto 3 nikoliv 2 hvězdičky. Pro představu je to asi stejně "významný" film jako šestý Harry Potter.