Road to Ninja: Naruto the Movie (2012)

Klidně by se v tomhle filmu nemuselo bojovat ani minutu, a přesto by mě bavil. Zrcadlové postavy byly tak zábavné, že bych se dokázal koukat jen na jejich skopičiny s Narutem a Sakurou. Zvláště Hinata byla neskutečně sexy a Japoncům se povedlo probudit mého vnitřního ero sennina pokaždé, když byla na place. Dost ale perverzností, film je po delší době konečně fillerem, který má kvalitu. Bitvy jsou sice průměrné, příběh jednoduchý, ale díky tomu to celé nepůsobí jako pitomost, ale celkem uvěřitelný zážitek připravený Madarou. Pro mě to není na škodu, ale naopak to zdobí tenhle oddechový a zábavný kousek.

The Midge (2010)

Docela zajímavý námět na plnohodnotný horor.

Smrt přichází v bílém (2003)

Pohodový horror pro pohodové chvíle. Místy je příjemně úsměvný, většinu času strašidelný a napínavý. Není ale nechutný, naopak režisér se podle všeho chtěl veškerým nechutnostem vyhnout. Má i úžasný závěr, musím podotknout, že to vysvětlení všeho je fantastické a stojí za to, zápletka byla pro mě naprosto nepředvídatelná. Postavy se občas sice chovají divně, ale ne dementně. Takže, pokud máte chuť na příjemnou atmosférickou podívanou, jednoznačná volba!

Victim (2010)

Nuda. To je asi to první, co člověka napadne. Oproti stonožce je to mnohem méně nechutné, oproti thrillerům je to mnohem méně atmosférické. Herecké výkony jsou mizerné a těžko uvěřitelné. Námět je dobrý, zápletka není sice největším tajemstvím roku, ale není ani pěstí do oka. Přestože se filmu podařilo zaujmout, nepodařilo se mu pobavit. Nebál jsem, nebyl jsem znechucený, nenašel jsem v tom žádné poselství, nesmál jsem se, bylo to jen a jen mdlé. Nuda.

Hitler a Stalin: Tyranská dvojčata (1999) (TV film)

Po shlédnutí tohoto dokumentu snad nikdo nemůže relativizovat krutosti, kterých se Stalin dopustil. O Hitlerovi nemluvě. Nakonec jde o velmi příjemný počin, kdy vám čas od začátku až do konce uteče velmi rychle.

Bojová umění aneb Jednota osobnosti (2007) (seriál)

V Česku asi bezkonkurenční počin, podobný dokument jsem u nás neviděl. Informace v něm zobrazené nejsou zavádějící a naopak člověka o mnohé obohatí. Navíc je velmi vhodně dokument rozdělen do několika kratších dílů, které jsou dynamické, a tak člověka ani na chvíli nenudí. Doporučuji snad úplně všem.

Star Wars: Impérium snů (2004) (TV film)

Asi ten nejlepší "film o filmu", který jsem kdy viděl. Člověk by klidně skousl i delší stopáž, bez problémů i tří hodinovou.

Já, Bruce Lee (2012) (TV film)

Výborný dokument o mistrovi nejen bojového umění, ale vůbec samotného umění života. Bruce Lee je legendou zcela zaslouženě, i kdyby jí měl být jen za úplně poslední myšlenku v tomto filmu vyslovenou. Geniální.

Vabank (2001) (pořad)

Hvězdička za to, že jsem tím jako malej párkrát zabil čas a nejspíš mě to i bavilo, což mě bude mrzet do konce života.