Mluvící sex (1975)

První hvězdička za to, že v tom hrají normální ženy a ne uměle vytvořené barbie panenky s umělým obličejem a nelidsky pevným a gigantickým hrudníkem. Jako porno je to celkem nadprůměrné dílo se zajímavým nápadem (tři hvězdy), jako film je to nudná záležitost, která brzy omrzí (mínus jedna hvězda). Chcete-li porno, tak si to pusťte, chcete-li kvalitní filmový zážitek, tak si sežeňte něco jiného.

Husk (2011)

Celkem průměrná záležitost, ale pro milovníky hororu příjemná oddychová záležitost na pozdní večer. K tomu mísa pražené kukuřice a obrnit se trpělivostí. Film je sice lekavý, ale o strašidelnosti se tu nedá mluvit a hlavní hrdinové jsou idioti. Kdyby tam místo těch namydlenejch Američanů byli třeba Rusové, tak by se karta nejspíš obrátila. Ale na druhou stranu se u toho člověk odreaguje :)

Insidious (2010)

Jo, takhle má vypadat horor! Inteligentní postavy, dusivá atmosféra, výkřiky (vaše i z filmu) a fantastický konec. Myšlenka je skvělá, Wan v podstatě vzal Paranormal Activity - dal tomu řád, nápad, herce a normální kameru a vznikl jeden z nejlepších hororů posledních let. Pokud se rádi bojíte a lekáte, tak na co ještě čekáte?

Řecké fíky (1976)

Tragický film. Nemá žádnou přidanou hodnotu, je naprosto prázdný a povrchní. Hlavní představitelka je sice docela pohledná a na její tělo (resp. prsa) koukáte velkou část filmu, ale ani to celkový dojem nezachraňuje. Film se ani nedá pořádně zařadit, jakoby režisér sám netušil, co vlastně točí. O dabingu se nebudu ani zmiňovat. Doslova o prsa utekl tenhle film hodnocení "odpad".

And Then Came Lola (2009)

Zvláštní film, snaží se být nevšední a přitom je děsně průměrný v tom nejhorším slova smyslu. Jde o neskutečně povrchní záležitost postrádající nějakou hlubší myšlenku, byť se tak snaží působit. Herečky jsou nejenom nesympatické, ale především hrají naprosto mizerně - chvílemi člověka i mrzí, že celý film není natočen ve stejné animaci jako některé scénky. Nakonec to celé zachraňuje (před odpadem) jakási pohodová atmosféra, která mi "běhající Lolu" umožnila dokoukat.

Pokémon (1997) (seriál)

Seriál mého dětství. Nemůžu mu dát ani čtyřhvězdičkové hodnocení a už vůbec ne odpad, lhal bych sám sobě a šlo by jen o pozérství. Jako kluk jsem ho miloval, před pár lety jsem staré díly zhlédl znovu a byť je každý díl dokola to samé, tak to má své kouzlo. Když k tomu přečtu výborné hry od Nintenda, tak mi to vychází na několik desítek dnů čistého času, které jsem strávil s těmito příšerkami a upřímně, nelituji ani jednoho.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Výjimečný seriál. Monumentálností se vyrovná velkofilmům a na rozdíl od mnohých z nich má i velmi dobrý scénář. Je to v podstatě stejně dobře zfilmované jako Pán prstenů. Krom toho je to i velmi dospělé, surové - téměř realistické scény, krev, násilí, sex i emoce. Má jen dvě vady - zřejmě se šetřilo na bitevních scénách a další série přijde až za rok.

Černá zmije - Černá zmije II (1986) (série)

Celou dobu jsem si myslel, že Atkinsonovým vrcholem je Bean. Ale to jsem neznal Černou zmiji. Humor Černé zmije je mi bližší než humor Beana. Zvlášť tato série oplývá typickým suchým anglickým humorem a hlavně "ostrovtipem", kdy se nic a nikdo nešetří. Černá zmije je televizní vrchol sarkasmu a ironie a já už teď alespoň vím, od koho se Hugh Laurie naučil hrát House.

Equilibrium (2002)

Podle mě nedoceněný film. Dobrá hudba, originální zpracování, originální příběh... Je pravda, že člověka nic nepřekvapí, pár klišé se zde najde, ale ta originalita (a sterilita) je dokonalá. Myšlenka světa bez emocí je fascinující, zdejší totalitní svět taky a bojové umění pro boj (resp. střelbu) z pistole je doopravdy stylové (i když nejspíš nesmyslné)... Buď ztrácím soudnost anebo je to doopravdy dobrý film.

Zkažená mládež (2007)

Zajímavý film. Šikana je velké téma, které se nikdy nevyčerpá a vždy zaujme. Herecké výkony jsou dobré, škoda jen předvídatelnosti a konce, který je zřejmý už od začátku filmu. Záporáci jsou tak protivní, že když dojde k závěrečné akci, tak ji schvalujete a není vám nikoho líto. Paradoxně jsem na konci filmu cítil zadostiučinění a hlavních hrdinů mi bylo líto. Některé děti jsou svině a v tomhle filmu i jako svině skončily... Škoda, že realita bývá jiná...