Labyrint: Útěk (2014)

Postrádá to logiku, mytologie neexistuje, ale je to svižné, zábavné a vizuálně pěkné. Plusem je i absence milostné linie a hlavní hrdina jedná okamžitě, neváhá a zbytečně věci (děj) nezdržuje. To, že stačilo postavit lešení, je věc jiná....

Hunger Games (2012)

Dva roky po funuse zjišťuji, že film je to překvapivě dobrý, byť první hodina je zlo. Hrdinka si musí nechat oholit nohy, upravit vlasy, najíst se a zjistit, že je nejlepší, což ostře kontrastuje s totální hloupostí a nelogičností celého konceptu, který prostě nelze obhájit ani v alternativním vesmíru. Potěšil mě i její vzhled, neboť celý film vypadá naprosto průměrně a nudně, což je kupodivu příjemná změna. Když postavy přestanou mluvit a začnou běhat a navzájem se kosit, tak konečně začne i film dýchat a mít nějaké emoce, což docela potěší, byť se pořád postavy chovají idiotsky. Druhá hodina mně ale i tak udělala velkou radost a vlastně jsem se bavil...

Neobyčejné životy - Jiří Schmitzer (2014) (epizoda)

Film má velmi příjemné vyznění, jakoby Schmitzer dokázal člověka uklidnit, že život se dá prožít i s malými krůčky, že je třeba se hlavně bavit a nelitovat. Jeho životní příběh je spíš nastíněn než uceleně popsán, některá témata nevyřčena (možná právě ta nejzajímavější a nejdůležitější), ale to nakonec nevadí. Vzniká tak prostor pro detailnější dokument, třeba právě po jeho smrti. Odkaz: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10212433228-neobycejne-zivoty/21254215242-jiri-schmitzer/

300: Vzestup říše (2014)

Vyprázdněná blbost. Už dlouho mě žádný film takhle nezklamal. Celé je to vizuálně zřetelná nadsázka, zatímco v dialozích se film bere vážně jako nějaké hluboké drama. Přitom ty bláboly jsou jak od nějakého nahypovaného puberťáka. Co věta to rádoby hluboký nejlépe proslov a ve výsledku si člověk jenom zakrývá oči, aby nebyl svědkem té trapnosti. Vizuálně je to ale moc pěkný, a byť je to asi nejpomalejší akční film na světě, tak zrovna v bitvách je to spíš plus, člověk ví, kdo s kým bojuje. Byť boje jsou taky idiotský. Kůň, co proběhne ohněm ani nemrkne, týpek co přežije výbuch z metru bez popálenin, hlavní hrdinové, co se šípem trefí jak nic do jakéhokoliv terče (proč vůbec bojují na blízko?), hlavní hrdina, co před finálním bojem prohlásí, že nemá žádnou taktiku… Božský král, kterého neposlouchá jeho hlavní generálka a on na to jenom blbě kouká (ten vůbec oproti jedničce působí trapně a nikoliv děsivě). Emotivní linka otec-syn, co nemá pro děj naprosto žádný význam!!! Sparťanská královna, co mektá, že už nechce obětovat žádného syna a otce Sparty (jakoby to předtím nedělali, že…). Záporáci, co na hlavního hrdinu útočí po jednom, aby se stíhal bránit. Lodě, co se na rozbouřeném moři otáčí rychleji, než by to stihlo auto na silnici (nechci hyperrealismus, ale přece jenom by se fakt, že námořní bitvy trvaly několik dnů nebo i týdnů právě kvůli manévrování, měl alespoň trošičku zohlednit a ne fuckovat). Když si člověk odmyslí nádherný vizuál a prsa Evy Green, tak mu zůstanu jen trapné nic. Škoda, jednička byla někde jinde.

Hellsing: The Dawn (2011) (seriál)

Doplňková záležitost, která není ani moc významná, sama o sobě ani moc zábavná, ale v kontextu s hlavním seriálem je více než zajímavá. Krátká stopáž je zárukou, že sledováním neztratíte svůj čas. Baví Vás Hellsing Ultimate? Pak si tuhle jednohubku nesmíte odpustit.

Agatha Christie's Poirot - Ztracený důl (1990) (epizoda)

Výborný díl, jeden z nejlepších. Krom skvělé zápletky se zde odehrává i bitva v Monopolech, která činí celý díl zábavný a rozhodně ne nudný, jak se zde objevilo.

Blood+ (2005) (seriál)

Miluji anime, ale tohle je slabota. Něco tak ukňouraného, ufňukaného a nemožného snad nemohli tvůrci myslet vážně. Pokud vyjdu z předlohy z roku 2000, tak je tohle děsivý omyl. Původní film nejspíš ani neviděli, nebo jak jinak si vysvětlit, že z chladného vraždící stroje udělali ufňukanou, věčně zoufající a váhající, naprosto neschopnou subinku? Když jsem dokoukal film, tak jsem pln nadšený začal sledovat i tenhle seriál. Lituji, neboť odcházím znechucen. Nekoukejte na to, ne pokud si nechcete kazit dojem z pro mě úžasného filmu. Tvůrci totiž Saye nezměnili jenom vzhled, ale ubrali ji i IQ, schopnosti a mentální vyzrálost. Po téhle lobotomii zůstalo něco, co není důvod sledovat. Hvězdičku proto, že jsou na světě i horší věci.

Ghosts of Rwanda (2004) (TV film)

Výborný dokument o genocidě v Rwandě. Fakta a příběhy doplňující film ke svým dvěma kolegům Hotel Rwanda a Shake Hand with the Devil. Pokud vás tato genocida zajímá, tak si pustě všechny tři snímky, nebudete litovat. Ke zhlédnutí zde: http://www.youtube.com/watch?v=zeCIZJ-yRaA