Prokletí domu Hajnů (1988)

Dostat se k majetků něco stojí, ale člověk si musí dávat pozor na (dušení) zdraví. Ta daň za úspěch tady byla už asi příliš vysoká. Jinak pojetím nevšední ČSSR psychologicko-lehcehororová záležitost využivající klasické řemeslné prvky ke zneklidnění. 64%.

Divoká svině (1989)

V Bony a klid se to dotáhlo do dokonalosti, ale tohle je zajímavý doplňující materiál k dané tématice. Duch doby se tu zachytil moc pěkně. Samotná Divoká svině je hodně divoká ve svém střihu - ten je hodně zběsilý. Hudební pokres je také dost invazivní a vlastně mi to chvílemi připomínalo Nahotu na prodej, která měla přijít na svět teprve o několik let později :) . Zápletka není nějak extra povedená, na druhou stranu závěr je poměrně odvážný a ne zcela pozitivní. Ano, jsou tam chyby, ale divák si film může užít, když je třeba fanoušek osmdesátek :) . 66%.

Na špatné straně (2018)

Příšerně dlouhé a táhlé. Jak píše POMO, tak Martin Riggs se otočí k systému, který už není schopen rozlišovat bazální hodnoty. Ze zločinců se stávají oběti (už vlastně světci), nevinní jsou více méně všichni pod ekonomickým tlakem, anebo bojují o existenci, někdy i o holý život a všem se tak nějak bez ohledu na rasu žije hůře. Tento film byl prorocký a přesně okomentoval to, že v současné společnosti USA je něco hodně špatně. Budu citovat: "být dnes obviněn v USA z rasismu je stejné jako být obviněn z komunismu v USA v 50. letech". 56%.

Kam zmizel kurýr (1981)

Nepodařený slepenec vykrádající jiné filmy...dá se říct, že se jedná o bizarnost. Takový bonusový materiál k československým sci-fi, který nefunguje sám za sebe, ale tak nějak je mírně sympatický. 32%.

Lidé a párky (1948)

Taková příjemná dobová pohlednice do jídelny...58%.

Hry kolem světa - Pehlwani (2020) (epizoda)

Klasický řecko-římský zápas v Indii, kde jsou určitá kulturní specifika, ale i ty se postupně daří měnit. 60%.

Staříci (2019)

Určitě je pozitivní, že se něco takového objevilo v českých luzích a hájích. Má to své vlastní svébytné tempo a přístup. Mohlo to jít ještě o kus dále...64%.

Dukla 61 (2018) (TV film)

1. díl - jako fakt tvrdá a poctivá práce od Davida Ondříčka. Dosti hutná atmosféra nejen na dole, ale i v rodině. Žádný kýč, žádný balast, tvrdá mentalita, tvrdé prostředí....vlastně je to pecka! 80%. 2. díl - rekonstrukce samotné tragédie. Herecké výkony některých herců velmi na úrovni. Langoš mě bavil a samozřejmě Taclík si taky svoje odvedl, ale jak tady někdo zmiňuje, tak i třeba Mikuš. Snad jen samotný závěr a dohra mohli být plnokrevnější. 80%. Celkově 80%.