Krotitelé duchů (1984)

Skvěle fungující chemie mezi hlavními hrdiny a celkově skvělá zábava i po dlouhých letech od svého vzniku...trvalka. 84%.

Bloodshot (2020)

Vin to hrál dost vážně. Působilo to, až sebeparodicky a hlavně dost pofidérně. Málo herců, jakože rozmáchlost a přitom taková (neje) digi chudoba čouhala z každého rohu. 42%.

Starci na chmelu (1964)

Po dlouhých letech jsem to opět viděl a docela mě to překvapilo. Některé odkazy nebo přecitlivělý patetický Pucholt...62%.

Klub rváčů (1999)

Legenda a ty přece víš, kam to všechno míří...umělehmotné životy v plytkém světe, ale i v něm si můžeš najít něco opravdového ;) . 86%.

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Gendrově velmi nevyvážený, plochý a takřka infantilní biják, který se natočil v době, kde se bojuje za takovou výraznou rovnoprávnost, až to v našem "lepším" světě způsobuje opačný efekt. Rovnoprávnost je prolínání, ne segregování žen nebo můžu a dokazování si síly na úkor těch druhých. Jinak do poloviny to byl takový lehký podprůměr, ale posledních 25 minut bylo fakt děsných. Hlavní záporák byl úplna nicka a co s ním provedli na konci...měl fakt nulovou hodnotu. 43%.

Neviditelný (2020)

Taková technologicky racionálnější variace na neviditelnost s lepšími i horšími momenty. Byť to má áčkový vzhled, tak jsou tam i béčkové filmové postupy (když třeba hlavní hrdinka zkoumá, zda-li je něco vedle ní je). Má to slušný vizuál, solidní řemeslo, celkově průměr. 60%.

Michail Gorbačov (2011) (TV film)

Asi nejzajímavější jsou Gorbačovův zrod a poměry, ze kterých vzešel. 63%.

Jeden den ve Španělsku (2018)

Dost zajímavých informací týkajících se ekonomických souvislostí, kde turismus, zemědělství a soláry hrají zásadní roli. Škoda, že se více neřešil separatismus třeba Katalánska. 77%.

Jeden den ve Francii (2015)

Stát, který jde kde dnu z hlediska obyvatelstva. Protěžované zemědělství v rámci EU...tam to nedopadne dobře. 74%.