Štíty království českého (2008) (seriál)

Na pohodu udělaný edukační seriál o českých (ne o moravských nebo slezských) hradech. V souvislostech komentovaná procházka po české historii zaujme. Hlavně některé perličky typu opičí daň, drak Karla IV. apod. 77%.

Parkoviště (2014)

Metafora, v níž si ten malý chce uchránit kousek svého světa před tím velkým. 70%.

Proti všem (1956)

Vávra naznačil nejednotnost husitského hnutí. Šimon „Ohnivec" zábavně reprezentoval sektářskou část kališníků. Žižka byl jedinečná postava. Konečně v roce 2016 by měl být znovuzrozen v českém filmu. Celá trilogie černobíle reprezentuje pozitivní obraz/odkaz husitské revoluce, což je s ohledem na rok vzniku pochopitelné. 73%.

Jan Žižka (1955)

Překlenující díl s vrcholem v rybníce. Upovídanější part tříbící vztahy. Samozřejmě je to zjednodušené, upravené a s patosem zahrané, avšak sílu to stále má. 70%.

Jan Hus (1954)

Sociální témata hned zkraje, pak chuligánská bitka. Súdruh Husek jde na to od lesa. Jeho jazyk je jako meč. Tu zase Václav zajde mezi prostý lid na pokec. Velký prostor dostává zkorumpovaný farář (hraje to vtipně). Zdeněk Štěpánek je totální rozbíječ - má osobní kouzlo :) . Film jest pln rozporů, ale jo...Zikmund bude litovat (my tobě nasereme do rypáku)! 75%.

Ohnivý kuře (2016) (seriál)

Další papundeklová komerční výplň do televize. Bez nápadu, hloupé, naivní...27%. PS: Martina V. - 7x jsem řekla ty krávo! -216%!

Koliba (2009)

Za komunistů vznikly v Bratislavě chráněné, vysoce kvalitní ateliéry. Základní podpora byla politická, přičemž logicky musela od státu plynout také finanční dotace. Koliba neměla tradici a sílu jako Barrandov, který i v nejtěžších časech nějakým způsobem přežíval. Zániku Koliby je velká škoda, ale Slovensko nemělo (nemá) na to finančně táhnout/podporovat svůj vlastní filmový průmysl. Krach studií je také dán změnou režimu a rozdělením federace. Jo za všechno se platí...60%.

Spotlight (2015)

Bylo zajímavé pozorovat "rasistickou" akademii. Tu nejvíce rozrajcoval chladný, ukecaný, morální film o perverzní lásce k dětem. Ve Světlometu není zhola nic mimořádného (š*kat děti v sutaně je normálka). Mark Ruffalo vypadal jako mentálně retardovaný. Strašidelně byrokratické, antiemoční péčko pro elitářské honiče za 40%.

Parlamentné voľby 2016 (2016) (pořad)

Výsledky se načítali pomalu. Museli si to ve studiu všichni poctivě oddřít. Slovensko se z extrémní stability posunulo do extrémní nestability. Zhnusenost s politickým establishmentem dosáhla vrcholu. Největším vítězem voleb se stal Kotleba. Celkově to byla zábavná taškařice. Slovensko čekají divoké časy, stejně tak Evropu. 60%.

Český lev 2015 (2016) (pořad)

Daniel poděkoval Andrejovi a ten mu zamával :) . Lucie Výborná byla křečovitá. V divném obleku podprůměrně odmoderovala nezáživný večer. 38%.