Gnomeo & Julie (2011)

Velmi pěkný animák. Pěkne graficky spracovaný, vtipný a plný zajímavých napadů. Neočekával jsem mnoho a dostal jsem víc než jsem chtěl. Prostě zábavná taškařice která potěší hlavně ty nejmenší, ale nezklame ani zbytek publika. Takže zatím dávám 3, ale myslim na 4 hvězdičky.

Povolení zabíjet (1989)

Úplně jiná bondovka, spoš akčnák nez správného a charizmatického padoucha, jeho hight- tech základny i huporu ubylo. Naopak konečně větší roli si střihl Q. I když to není uplně ono a bondgirl mě příliš neoslnily, tak se mi vyhlídka zamlouvá. Jestli se neco povedlo, jsou to akční sekvence a hlavné honička s trucky je zlatý hřeb. Nejdříve jízda po jedné straně a pak rovnou na zadní. Prostě paráda. Rozhodně najdeme mnoho lepších bondovek, ale tahle se mi taky líbí. A nestavim se na zadní.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Krásná česká pohádka. Dřív jsem ji měl velmi rád, ale od té doby co ji dávají na každý svátek v roce a opakované vánoce jsem jí přesycen a zřejmě začínám mít i alergii.

Dech života (1987)

Tak tohle je přehnané i na Bonda. Takových nesmyslů a nedotaženin je na jeden film moc a nejvícě mě zklamala naivní bondgirl, asi nejhořší ze všech. Prostě produkt konce osmdesátých let s aktuálním Afghánem. Tenhle film mě nepřesvědčil a nebýt scény útěku z CSSR tak ani nepobavil. Ještě že měli soudruzi ty žigulíky.

Vteřiny před vraždou (2010) (seriál) odpad!

Tak to je zase výtvor. V hlavní roli polda co v každém díle zbalí jednu babu a jeho kolegině, která mu je pravým opakem. Ošklivá a osamělá. Kdo tohle zase vymyslel? Tady se nepovedlo skoro nic, ale aspoň jsem zabil nějaký čas při čekání na lepší pořad. Což je skoro každý.

Ozbrojení a nebezpeční (2009)

Nic nového, nic světoborného, nic extra záživného. Levný akčňák se zajímavým obsazením, které však nevyužilo svůj potenciál a utopilo se v šedi a zmaru. Nizkorozpočtový film, který lze shlédnout, ale znova ho vidět nepotřebuji.

Ostrov smrti (2009) (seriál)

Seriálová vyvražďovačka. V každém díle se dočkáme mrtvé postavy, potoků krve a málo děje. Rozhodně to není nic extra, ale pěkný průměr, který neurazí. Jako oddechovka celkem příjemná věc.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Lahůdková záležitost. Temné, ponuré, zoufalé.

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Tahle parta je dnes již kultovní a ať mi nikdo netvrdí, že neviděl ani díl. Jednu dobu to prostě byla společenská nutnost Beverly sledovat a každej jinej byl out. Ač se mi tento seriál dnes může zdát jako sentimentální ptákovina před patnácti, či kolika lety, jsem si ho ujít nenechal. Říkejte si co chcete, pro naši generaci byl něco zlomového a stejně jako Akta X ukázal směr svým následovníkům.

Jake a Tlusťoch (1987) (seriál)

Havaiská pohodovka. Ale dřív mě to bralo víc. Dnes se sam sobě divim, co jsem na tom seriálu viděl. Z nostalgie však hodnotim aspoň za 3.