Batman navždy (1995)

Ajjj. No dá se to snést, ale jen v případě že před tímto filmem neexistoval taky Batman od Burtona. A jestli se vám nedaří zapomenout, tak jako mě, tak film buďto probrečíte nebo prosmějete. Bohužel ne z důvodu dramatických scén či humorným hláškám. No aspoň Carrey se snažil a odehrál svého cvoka výborně, ale jinak............. škoda mluvit.

Batman a Robin (1997)

Bože, tohle se nemělo stát. Tenhle film uplně zazdívá vše co bylo o Batmanovi natočeno. Je to spíš epická komedie a blbost než cokoli jiného. Gothem září v neonových barvách a Schwanzík se promenáduje v bačkůrkách. A Clooney jako Batman? To už mi bylo trapně i za něj. Prostě omyl, velký omyl, který by měl být uschován v archivu. A to jsem myslel, že Batman forever je špatný film.

Partička (2011) (pořad) odpad!

Něco tak hrozného jsem dlouho neviděl. Skupinka impotentů se navzájem baví stupidními gagy a ještě se to líbí. Asi vážně žiju v jiném světě, ale mě bylo za ně trapně a ne že bych se bavil.

Temný rytíř (2008)

Skvělé, konečně se vrátila do Gothamu ta správná šed a ponutost. Temný rytíř je vážně temný a tak to má být. režisérsky užasně natočený snímek, skvělá kamera, střih.............. škoda jmenovat, zde se povedlo skoro vše. Heath Ledger se zde předvedl ve své živorní roli a přesto jak byl jeho Joker povedený, pro mě existuje pouze jeden jediný a pravý Joker- ten Nicholsonův.

Batman začíná (2005)

Velmi povedený restart Batmanovské serie. Nolen mě velmi mile překvapil a potěšil a i přes to, že mi Bale v roli Batmana uplně nesedí (pro mě je jediným Batmanem Keaton) a snímku chybí správná Burtonovská ponurost, jedná se jednoznačně o velmi dobře postavený film se skvělou režii a syrovkou akcí. Herecky ve filmu vyniká hlavně Caine a Freeman a těsně za nimi se drží Neeson. Jen Katie Holms jsem roli agresivní státní zastupkině nevěřil.

Batman se vrací (1992)

Batmenův návrat byl sice poněkud slabší, ale přesto stále brilantní. Může za to opět skvělá režie Burtona. Druhý Batmen je ještě temnější než první a z celého filmu je od začátku cítit beznaděj a smutnost celého prostředí, kde se odehrává. Gotham tak získává ještě hlubší psychologickou hloubku. Stejně tak postavy v podání Walkera, Pffeifer a hlavně Tučnák, kterého si skvěle střihl DeVito. Celkově na mě Batmanův návrat udělal veký dojem a od prvního shlédnutí se usadil někde hlubokoa vždy, když mám možnost, tak se na něj podívám. Největším zklamáním je pouze to, že se Burton vzdal režie dalších dílu, které jsou kategoricky horší.

Batman (1989)

Nejlepší, nejkomiksovější a nejatmosférovější Batman. Pro mě je tento film spojení dvou velikánů, kteří odvedli svou práci na výbornou. Burton podkreslil film svou temnou vizí. Gothem se díky němu stává zaprášeným, špinavým místem. Vše dokresluje jeho smysl pro detail a skvělý scénář, který diváka do toho světa přímo vcucává. Druhou stranou dokonalisti je herecký výkon Nicholsona, který ztvárnil Jokera neopakovatelným způsobem. Jeho psycho kukuč a temné vtipky v jeho podání splývají s postavou jako jeho fialový oblek. Nicholsonův Joker je nepřekonatelná postava na kterou se mohu koukat stále dokola stejně tak na celý snímek. Hned na počátku byla nasazena laťka příliš vysoko a jediný kdo se k ní přiblížil byl obět Burton ve svém druhém Batmanu.

Robin Hood (2010)

Historická slátanina která se tváří jako skutečný příběh Robina Hooda z kterého se vlastně stal první bojovník za lidská práva a svobody. Pro mě osobně velké zklamání. čekal jsem mnohem víc, ale výsledek je pouze slátanina bez hlavy a paty. Asi jsem příliš rozmlsaný Galdiátorem a film posuzují přísně. Asi bych jinak dal i 4 hvězdičky, ale takhle mi 3 přijdou moc a dávám je jen z nostalgie ke dvojici Scott + Crowe.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Earl a jeho brácha Randy jsou prostě k nezastavení. Úžasně obsazený komediální seriál u kterého se člověk baví od začatku do konce. Okamžitě jsem si oblíbil většinu postav, které jsou skvěle zahrané a podanné s takovým vtipem, že člověk může sledovat jednotlivé díly opakovaně a přesto neomrzí. Jen škoda, že seriál zůstal nedokončen. To je největší zklamání tohoto, jinak výborného, díla.