Šakal (1997)

Průměrný akční film, ze kterého něco víc dělá snad jen Bruce Willis, který má tolik charizmatu na to, abychom přestali myslet i na nevýrazné herectví Richarda Gerea.

Air Force One (1997)

Je to sice dost trapný (když si představím, že by se právě takhle v této situaci zachoval George Bush), ale film na dvě hodiny příjemně pobaví (především díky skvělému Gary Oldmanovi, který se pro tyhle role narodil) a to je také důležité.

Adaptace (2002)

Spike Jonze a Charlie Kaufman se před několika lety po výtečném V kůži Johna Malkoviche ocitli v hodně těžké pozici, neboť každý, kdo se o film byť jen trochu zajímal, očekával jejich další dílo velmi dychtivě. A já (a jak zde vidím, tak nejenom já) jsem byl jejich dalším společným počinem velmi potěšen, neboť se jedná o jeden z vůbec nejlepších filmů v dějinách americké kinematografie. Scénář je naprosto dokonalý a herecké výkony také (vždyť představitelé hlavních rolí Nicolas Cage, Meryl Streep a Chris Cooper byli odměněni nominacemi na Oscara a Copper cenu dokonce obdržel) a právě díky nim a již zmíněnému scénáři plus výtečné režii jsem se u film ani na chvíli nenudil.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Vtipná komedie, kterou se v Hollywoodu prosadil Jim Carrey. Musím říct, že se jedná o prosazení naprosto zasloužené, protože právě díky němu je film takhle zábavný.