Nejasné okolnosti (1995) (TV film)

Tak tohle bylo něco, co už dobrovolně nepodstoupím. Stupidní dialogy střídá atmosféra, která vyloženě uspává (tenhle film si měl pustit Al Pacino v Insomnii a měl by po starostech). Byl by to i odpad, ale chtěl jsem vědět, jak to dopadne, takže jsem u toho vydržel, což je na tenhle film velký výkon.

Hudson Hawk (1991)

Co na tom, že spousta lidí tenhle film zatratila a pohanila, mně se to zdá dobrý. Hlavní je, že mě to nenudilo! A to jsem to viděl asi 4x.

Liga výjimečných (2003)

Jediné, co se mi na tomhle filmu líbilo, tak idylka lenošících starých pánů v Africe, potom už to byla čirá blbost.

Van Helsing (2004)

Kromě mužného Jackmana a sexy Kate tento film nemá moc čím zaujmout. Snad jenom hudba Silvestriho.

30 dní dlouhá noc (2007)

Tento film je vlastně sequel k seriálu Muži na stromech. Tohle se z lidí stalo, když jim rady Anne Heche vlezly na mozek, neboť se rozhodli, že vymlátí celou Aljašku... Ne, kecám, hodně solidní film s mnohdy drsnými scénami, které se mi velmi zamlovaly. Ke konci sice filmu lehce docházel s řídnoucím obyvatelstvem i dech, ale přesto to stálo za to...

Spiderman (1994) (seriál)

Tak tenhle seriál jsem kdysi miloval, těžko říct, jak by na mě zapůsobil dneska. Jak se znám, tak by se mi to zase líbilo. Co jsem vydoloval ze svých vzpomínek, za 5* stojí.

Kmotr II (1974)

Slyšel jsem spoustu řečí, že pokračování je lepší jedničky. Neřekl bych. Rozdělení filmu na dvě dějové linie pomohlo, ale DeNira tam mohlo být určitě víc. Chvílemi mi to přišlo moc rozvláčné (v dějové linii o Michaelovi), ale přesto se na to dalo dívat (rozhodně díky výkonu Pacina). Spoiler (asi): Nejvíc mě ale dostal konec, kdy se ve vzpomínkách Michael vrací na oslavu narozenin otce a zůstane u stolu sedět nakonec sám, skvěle to koresponduje s jeho současným životem... Stačí malá empatie s jeho osudem a Kmotr II vás prostě samotným závěrem úplně dostane. Možná malinko slabších, ale rozhodně 5*.

Vrána (1994)

Temná atmosféra, dvojnásobná vražda a mstitel, kterému prostě fandíte od začátku do konce. Vynikající film, který i po těch 15 letech má co říct a kterému ke kultu pomohlo opředení pavučinou spekulací o smrti hlavního představitele. Hlavní záporák je slizák až hrůza. Navrch výborná hudba (třeba The Cure). Pokud se třeba v pátek večer chcete nechat svést vynikající atmosférou a nebojíte se vran, pak vřele do toho!

Pozemšťanky jsou lehce k mání (1988)

Já to viděl, když už jsem Jima Carreyho znal, tak jsem se na to speciálně kvuli němu díval. Není to žádná sláva ani vyložená tragédie. Lepší než pozdější Cable guy. Lepší 2*

Cable Guy (1996)

Někdo už musí zabít tu paní na hlídání... Ano, Jime, možná to mnozí soudí o samotném filmu...