Zrádce (2008)

Možná jsem jeden z mála, kterému se Traitor líbí víc než Body of lies (jež svou nespornou kvalitu nicméně má). Jaromír Bosák by řekl, že Zrádce byl malinko fotbalovější. Škoda, že zůstává ve stínu Labyrintu lží. Zrádce je dějovější a Don Cheadle vnáší do filmu své charizma, které je možná tou rozhodující složkou, jež u mě přesouvá misky vah na stranu Zrádce. Alláh akbar!

Team America: Světovej policajt (2004)

Takhle jsem se už dost dlouho nepobavil. Někomu se to možná zdá málo zábavné a prvoplánové, já jsem se nasmál dost. Kopec sarkastických vtipů, loutkový sex, super soundtrack. Pro mě 4*. F**k yeah! Derka derka.

Zelený svět (1996)

Sportovní komedie, která má v sobě něco navíc, a to pořádnou porci trávy (myslím tím zelený pažit), romantiku, vtip a tvrdohlavost hlavního hrdiny. Dobře jsem se u toho bavil, což je podstatné.

Říše vlků (2005)

Mě se ten film v určitých pasážích dost zamlouval. Být střihačem, vezmu ocílku, nabrousím nůžky a vystříhám z toho solidní thriller o délce max 90 minut. To by byla jiná káva... Žán Reno má v tomhle filmu docela "kůl" styl.

Sexy Pistols (2006)

Sexy? Pořádně (hlavně Salma)! Pistols? Ani moc ne... Film, který kromě vizáže ústřední dvojice hereček nemá čím zaujmout.

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

Tohle je film, který o sobě ví, že je to béčko a bere to s nadhledem, se kterým ho musíte brát taky, když jej sledujete. Je tu jistá paralela (možná trochu vetší) s Indianou Jonesem (řekl bych, že i záměrná), ale který film s tématikou hledání pokladů by si rád od legendárního Indyho něco nepůjčil? Taky bych bral hoknu v takové knihovně, ale o tom se vám na katedře VIK nezmíní...

Grindhouse: Machete (2007)

"Please, father, have mercy!" "God has mercy, I don't." Jestli se podle tohoto natočí film, jak se šušká, tak se máme na co těšit, bo Danny Trejo má natrénováno mačetou na kole štěstí!

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Pro mě je celkem škoda, že každý, kdo neví, že tohle je natočené podle knihy Douglase Adamse, si řekne, že je to kravina a o knížku třeba nikdy nezavadí, což by byla kardinální chyba. Zatím jsem to viděl pouze jednou a knížku jsem si přečetl až potom, takže po druhé projekci to bude třeba o nějakou tu hvězdičku více. Co se tvůrcům rozhodně nedá upřít, je snaha převést mnohé nezfilmovatelné věci na filmové plátno. A já se ptám: Natočí se i Restaurant na konci vesmíru? Už asi ne. Kdo by se toho zhostil? Uměl bych si představit takového Alexe Proyase. Absurdní? Ani náhodou.

Johnny Mnemonic (1995)

07/08/09 Po opětovném shlédnutí jednu hvězdičku přidávám. Nakonec to nebyla až taková katastrofa, jak jsem si to pamatoval.

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Moje oblíbené post-apokalyptické téma. Po slibné jedničce přišla skvělá dvojka, která popisuje dobu, v níž poslední věta před smrtí je: Mám naftu! Naprosto úžasné ztvárnění společnosti v chaosu. Málomluvný Gibsonem v roli samotáře odvádí vynikající výkon.