Hadi v letadle (2006)

Tak tohle mě naprosto dostalo, je to poctivé béčko, které si to plně uvědomuje a dokáže si ze sebe vystřelit. I want to get these motherf***in' snakes out of this motherf***in' plane! 4*

Mrazík (1964)

Mrazík, co chcete slyšet víc? pokud vám z toho na Vánoce nespadly čelisti, počkejte do jara, spadnou.

Vodní svět (1995)

Mám hodně rád post-apokalyptická sci-fi a Vodní svět není tak špatný, jak se říká. Sice nedosahuje úrovně a syrovosti Mad Max 2, ale vždy se mi na něj příjemně kouká (navíc ten jeho katamarán si chci pořídit letos na dovolenou na Mušov).

Andaluský pes (1929)

Spojením snů Buñuela a Dalího vznikl film, který se v mých očích zprvu zračil jako ostří břitvy v měsíčním svitu se blýskající, poté v mé mysli proudil zmateně, až nakonec spokojen s vysvětlením, že sny jsou zdánlivě nesourodé, usínám s vědomím, že si nechám vlastního Andalúského psa zdáti.

Po přečtení spalte (2008)

Tenhle film mě předem zaujal kombinací bří Coenů a hereckým duem Pitt - Clooney. Hodně jsem se na něj těšil, proto mě trošku zklamalo, že je v určitých pasážích poněkud těžkopádný. Všechno ale napravuje vynikající fitnessák v podání Pitta, proto nakonec za 3.

Láska nebeská (2003)

Po druhém vidění jsem zvedl hodnocení na plných 5*. Nevím čím to bylo, jestli vánoční atmosférou nebo prostým faktem, že je to výborný film, ale líbilo se mi to. Moc. "Milé děti, nekupujte si drogy. Staňte se hvězdou a budou vám je dávat zadarmo." :D

Statečné srdce (1995)

Vždycky, když v televizi vidím reklamu na nejmenované nosní kapky, si vzpomenu na Mela, kterak se dovolává právě nosních kapek, ačkoli má očividně jiné starosti... Skvělý historický film, ve kterém Mel Gibson režíruje svého jmenovce Mela Gibsona. Ode mě si se svými Skoty vybojoval 5*.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Když jsem před nějakou dobou četl filmovou novinku, že Sly píše scénář pro Ramba IV, myslel jsem, že chudák Sly je senilní. Jak šeredně jsem se pletl (Silvestře, až tohle budeš číst, tak dodatečně sorry)! John Rambo je zpět a s ním přívál svěží vítr osmdesátkových jatek, které nepůsobí vůbec křečovitě. Ba naopak! Dost jsem se na to po prvních ohlasech těšil a taky si to užil. Hell yeah!

Rallye smrti (2008)

Předtím, než jsem tohle viděl, jsem se bohužel nechal ovlivnit přívlastkem poctivé béčko. Měl jsem smíšené pocity, které se během projekce rozplývaly s každým přitlačením pedálu na podlahu. Zápletka plytčí než somálský talíř, ale provedení stojí za to. Statham podává standardní výkon nas***ého vězně a ta jeho kočička rozhodně pomohla dotlačit hodnocení na 4.

Gladiátor (2000)

Ano, spousta historických nepřesností, ale komu při skandování Maximus! Maximus! nenaskakovala husí kůže? Russel Crowe podal vynikající výkon a ukázal se jako kus správného chlapa, kterého byste chtěli jako staršího bráchu. Naproti tomu Joaquin Phoenix podal neméně skvělý výkon jako záporná slizská postava Commodus (toho bych zase nechtěl jako mladšího bráchu, aby mi pak nevrazil rybičku mezi žebra při vyřezávání píšťaliček z vrbových proutků...). Pro mě výborný filmový zážitek.