Tři amigos (1986)

Oddychovka na nedělní odpoledne - nic víc a nic míň. Dalo by se z toho vytřískat více to ano, ale taky se to mohlo utopit ve snůšce nudy. Trio Chase - Martin - Short bylo v té době na vrcholu a tak jim to šlape jak se patří. Jen si myslím, že celý film by působil skvěle jako krátká show. Na zpívající keř, ale jen tak něco nemá!

Český lev 2010 (2011) (pořad)

Český lev 2009 - Polívka s Liškou - trapnost celou dobu - toporné a umělé hostesky = o stupeň lepší (takže něco jako jedenáctka od Gambrinusu, kde desítka je ekvivalentem vody od nádobí). Budař je prostě pohybově a moderátorsky lépe vybavený bez debat. Přidání taneční skupiny je klad i zápor zároveň. Ke konci už jejich show založená na imitování zasažení proudem nebaví (málo je více má kouzlo). Velkou výhodou měl tento rok oproti tomu minulému v silném seznamu nominovaných snímků. Sečteno a odečteno je to stravitelná pivní 11´, kde však místy musíte rychle polknout neboť je chuť stále stejná.

Malá Velká Británie (2003) (seriál)

Opět Británie nezklamala a dokazála, že v komediálních seriálech se jim nikdo nevyrovná. První série byla výborná a uplně mě dostala. Další dvě už jsou malinko slabší a místy už měla dost nechutných gagů, ale i tak jsou 3 série skvělé. Tolik fóru na gaye, tlusťochy, retardy nebo staré lidi se jen tak nenajde. E-e-e-é :D

Zelený sršeň (2011)

(Viděno v kině 2D!) V rámci extra uterý jsem si vybral 2D verzi a ničeho nelituji a své peníze jsem si opravdu užil. Od sršně jsem měl raději minimální očekávání a trailer i navnadil. Seth Roger a jeho hubené já alias Britt Reid si může podat ruce s Tony Starkem alias Robertem D. Jr. Jeho milionářský spratek si užívá svého života, postavení a lesku. Vemte k tomu i fakt, že oba pak mají technické zázraky. Jen rozdíl je ten, že Green Hornet zabíjí a tváři se jako zločinec. Což je v záplavě všech příliš kladných hrdinů velký pozitivum. Hlavním kladem celého filmu je skvělá chemie mezi dvojicí Green Hornet - Kato alias Roger - Chou. Tady je poklad filmu. Kato je skvělým klonem McGyvera a Jackie Chana. Rozhodně bych si přál od něho udělat kafe. Další postavy jsou jakousi doprovodnou kapelou této skvěle sehrané dvojice. Waltz opět předvedl, že záporák v jeho podání je sympaťák, byť zabil tisíc lidí a nosí rád obleky či rudou (Bládóvský). Diaz je roztomilá a rozhodně nevadí (což jsem se obával). Přidejte navrch skvělé akční scény, kde jsou zajímavé nápady a jsou stále přehledné(!) narozdíl od Pilgrima. Já se rozhodně nenudil a hodně se bavil. Jako mě kdysi překvapil Iron Man a jeho zábavně-akční háv, pak Green Hornet působí stejně. Přeji si, aby se mu povedlo dobře v kinech. To by pak mohlo udělat otevřená vrata pro pokračování. Tak mi ten rok 2011 začal dobře. Chtěl bych jeden ten sršní ehm teda včelí bourák taky!!! >>> Za 4 celé! Btw. dostalo se i na malé tribute připomenutí Bruce Leeho - upřeně se zadívejte při listování skic Kata a poslední stránky ;)

Případ mrtvých spolužáků (1976)

Příšerný komunistický pamflet, který si hraje na detektivku. Celý to je jen o honu na "zlého" imperalistu. Nedalo se na to dívat do konce.

Tlustý Albert (2004)

Nevím kdo se u tohohle filmu má bavit. Evidentně jedině afroamerické děti, protože pro všechny ostatní se po pár minutách začne v hlavě odehrávat dialog "Hej, hej, hej okamžitě vypínej!".

Chlapi sobě (2004) (seriál)

Problémem č.1seriálu je, že sám neví čím má být. Chlapská verze Kroku za krokem,Ženatý se závazky či ryze chlapská agitka, že i přes bordelářství, lajdáctví a neumětelství si my chlapi poradíme? Ne pokud chci pobavit chlapama pod jednou střechou pak se podívám na Dva a půl chlapa či u nás na Tři chlapi v chalupě. Problém číslo.2 je, že seriál nemá žádnou zapamatovatelnou postavu či vytvoření jakéhosi kultu. Krok za krokem má Kouďáka, Al bunda je Al bunda, ale tady je to jen kupa nýmandů pod jednou střechou, kteří mají iq dohromady menší než je číslo bot Garyho Coldmana. Nahoru tak seriálu tahá instruktážní video v podaní producenta seriálu Mela Gibsona (sebeparodie?). Viděno na Prima Cool.

Griffinovi - Je to past! (2011) (epizoda)

Stejně jako je nejslabší z původní (nejlepší!) trilogie Návrat Jediho, je i Its a Trap nejslabším z parodie původní trilogie. Není to tím, že by se člověk nebavil. Dokonce velký SW fanda se bude bavit o sto-impérium-šest, ale některé vtipy/gagy nevyzní tak jak by měli. Docela mě překvapilo odsunutí Gweg3PO a Clev2D2 do pozadí (což je i částečně dáno předlohou) i málo využité pasáže u Císaře (což je to nejlepší v předloze) a ba co více větší gag s Its A Trap scénou je vidět zde> http://www.youtube.com/watch?v=mNLuq0lW50k než tady. Plusem bylo začlenění postav z dalšího McFlarneho seriálu American Dad (Ufon mě pobavil, ale ryba ne!). V porovnání s předchozíma dvěma filmy je to mírný pokles. Co mě však dostalo byla scéna sundavání helmy. Povinnost pro fandu SW i FG. V jiném připadě se to nesetká s pochopením. Its A Trap! Its A Trap! Its A Trap! Its A Trap! Its A Trap! Its A Trap! Its A Trap!

Dostaň ho tam (2010)

Spin-off Kopaček se vážně povedl a jediné co ho tahá dolu je několik moc divných scén. Duo Brand - Hill utváří skvělou symbiozu. Jonah Hill to však oproti skvělému Brandovi schytal jak se patří. Tvůrci ho asi neměli rádi a tak ho nutili neustále zvracet a strkat si něco do zadku (poprvé vtipné, podruhé hnus). Russell Brand je jako rocková smažka opravdu cool a sexy, že bych tak moc rád taky fetoval/šukal/magořil jako on. Ke konci dostává film emoce a koule se dostávají do oblasti análu. Nebýt P.Diddyho nebyla by scéna s chlupatou zdi tak zábavná. Film je přímým útokem na šoubyznys a i tak si z něho střílí. Palec nahoru za vyfuckování Larse Ullricha! Africké dítě je boží!

Kuky se vrací (2010)

Toy Story.CZ vysvětím: Pixar je Pixar, ale tak jak na mě film dýchal i působil si může Kuky podat ruce s Woodym (a osobně bych si radši dal Kukyho do postýlky). | Za tohle budu hodně napadán, ale je tu dost podobného. Je tu hračka co chce moc zpátky ke svému majiteli. Je tu růžový medvěd(?). Moc chválím animaci, která šlape postaru (mám rád např. Karla Zemana či Harry Housena) a nakopává většině pseudotřidé animákům zadky (on stačí i fekální Kozí příběh z našich kompostů a hnojišť). Honičky aut (!!!!!) a celkové pojetí lesa je krásné a dýchá z toho radost a cit. Samotný výběr dabérů chválím také (Macháček opravdu válí a pochopil oč jde) až na pana Zdeňka Svěráka, který jak již zde jiní píší, pouze svoji postavu čte. Nedočkáte se příliš emocí a tak je jedna z hlavních postav ve vypjatých scénách mnohdy za komentátora scény. Pro mě překvapením byl malý Ondřej Svěrák (v druhé pulce filmu se do toho opřel). Jen film sráží míchání reality s "pohádkou". Bezdomovci na konci jsou opravdu špinavá sprcha po všem předtím (ani Kaiser(a) nezachrání). Konec má malá vrátka (já je tam vidím) pro pokračování, které bych moc rád chtěl vidět. Moc děkuji, že se u nás takovýto film vytvořil, nemá se určitě za co stydět a za hranicemi také ne. | Poctivých 85%