Dlouhé loučení (1973)

Nečíst knižní předlohu, spokojil bych se s Altmanovým zpracováním a ani bych nepípl. Ale Altmanův šaškující Marlowe nemá s Chandlerovým ironickým drsňákem vůbec nic společného, jakož i samotný příběh, ze kterého ve filmu zbyla sotva kostra, nemluvě o konci příběhu. Pro mě zatím nejvěrnější předloze zůstal typově seriálový Powers Boothe.

Roger Waters: The Wall (2014)

Waters ve snaze vykřičet všechen svůj vztek, smutek a bolest vytvořil monumentální projekt, který je jedním z rockových pilířů historie. Od přelomu 70 a 80 let se málokomu povedlo byť jen přiblížit na dohled téhle klasice.

Záhada hlavolamu (1993)

Velká škoda promarněné šance. Výborná kamera a hudba, špatní herci (především ti hlavní) a režie. Seriál z roku 1969 je svojí atmosférou i vším, co novodobému zpracování chybí, o třídu lepší. Nebo o tři hvězdy, chcete-li.

Šest medvědů s Cibulkou (1972)

Komedie, u které se chechtám od chvíle, kdy jsem ji viděl jako děcko poprvé. Fantastická schizofrenní dvojrole Lubomíra Lipského, a to nepočítám další alter ega, jako je například záskok za paní uklízečku Nágelvogelburdernádeníkovou. Plná palba, za pět! Howgh.

Nejlepší zabiják (2016) odpad!

Když se člověk nechtíc stane svojí vlastní karikaturou...

Superšéf 24 hodin do pekla a zpět (2020) (pořad)

Oproti "Ano, šéfe!" se to, mně osobně, nelíbí. Je to jen můj osobní názor, ale vážně produkci pořadu nebaštím, jak jsou všichni kolem překvapení, kdo se jim to v podniku objevil. Nejen, že natáčení musí být objednáno majitelem podniku, ale pobíhání po lokále a kuchyni s "jakože skrytou kamerou" je vrchol trapnosti, kterou snad tvůrcům spolkne jen totální naiva. A porovnám-li znovu s Šéfem, úplně se vytratila poetika a humor, které měl divák čas od času možnost vidět. Zdendu mám rád, ale tohle se nepovedlo.

Terminátor: Temný osud (2019)

Ne úplně špatný, i když ze tří Cameronových Terminátorů nejslabší. Co mě ale překvapilo, jak mizerně byla provedená fyzika pohybu renderovaných postav.

Kráska v nesnázích (2006)

Herci hrají dobře, ale díky scénaři se chovají jako po lobotomii, což u některých sice nevadí (Schmitzer), ale u některých je to slušná schýza (Brejchová, Geislerová). Film končí poté, co hlavní hrdinka, majíc ruku mezi nohama, masturbuje povzbuzována neodolatelným automechanikem. Tohle už vážně znovu vidět netoužím.

Holky z porcelánu (1974)

Jak dlouho to nikdo neto? Je to celý to!!! Říkejte si co chcete, bavilo to tenkrát a baví to i dnes. V žánru komedií poctivé štyry srárs :)